يکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰  |  Sunday, 17 October 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۲۶۶۱
تاریخ انتشار : ۲۸ : ۱۴ - ۰۲ تير ۱۳۹۵
مدیرعامل هدایت فیلم با دفاع از پیشنهاد افزایش قیمت بلیت سینماها گفت:بهای بلیت در سینمای ایران معادل دو دلار است! این قیمت، خنده‌دار است! در حالی که شما اگر در پردیس‌های سینمایی یک ساندویچ بخرید از بلیت سینما گران‌تر می‌شود! این غیرمنطقی است که بلیت سینما از خوراکی‌ها ارزان‌تر باشد.مرتضی شایسته یکی از تهیه‌کننده‌های سینمای ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی دیباچه از افزایش قیمت بلیت‌های سینمایی استقبال کرد و آن را حق طبیعی تهیه‌کننده‌ها و سالن‌داران سینمای ایران دانست.

شایسته در مورد افزایش قیمت بلیت‌های سینما که در حال حاضر توسط وزارت ارشاد در دست بررسی است، گفت: «با افزایش قیمت بلیت در سینماهای مدرن و سالن‌های مجهز موافقم؛ چرا که قیمت بلیت در حال حاضر بسیار کم است و به جرات می‌توانم بگویم که بهای بلیت سینماهای ایران از تمام کشورهای دنیا ارزان‌تر است.
قیمت بلیت را با هر کدام از کشورها مقایسه کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که باید افزایش قیمت داشته باشیم. بهای بلیت در سینمای ایران معادل دو دلار است! این قیمت، خنده‌دار است! در حالی که شما اگر در پردیس‌های سینمایی یک ساندویچ بخرید از بلیت سینما گران‌تر می‌شود! این غیرمنطقی است که بلیت سینما از خوراکی‌ها ارزان‌تر باشد.
مطمئنم با افزایش بهای بلیت‌های سینما ریزش مخاطب نخواهیم داشت و مردم همچنان از آثار سینمایی استقبال خواهند کرد. آن‌ها می‌دانند که قیمت بلیت سینما در تمام دنیا بسیار گران‌تر از ایران است.
از طرفی عوارض و مالیات که توسط شهرداری و وزارت دارایی از سینمادارها و تهیه‌کننده‌ها گرفته می‌شود، بسیار زیاد است و شانزده درصد از فروش خالص فیلم‌ها به شهرداری و وزارت دارایی می‌رسد. جلسه‌های بسیاری در این مورد داشته‌ایم، اما همچنان موفق نشده‌ایم مدیران را قانع کنیم که این بار سنگین را از روی دوش سینما بردارند. همچنان منتظر اعلام نهایی وزارت ارشاد در مورد افزایش قیمت‌ها هستیم.»

مرتضی شایسته این روزها در مقام تهیه‌کننده، مشغول فراهم کردن شرایط تولید فیلم کمدی «تیتانیوم» است. این فیلم به کارگردانی مصطفی شایسته(برادرش) ساخته خواهد شد و نقش اصلی آن را محمدرضا گلزار ایفا خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو «دیباچه» با معین راهبر خواننده، آهنگساز و تنظیم کننده موسیقی

احساس میکنم خیلی وقت‌ها ما غرب زده میشویم | کل دنیا، موسیقی نواحی مختلف این مرزو بوم را دوست دارند

۱۷:۲۰  -  ۲۱ مهر ۱۴۰۰
گفتگو اختصاصی «دیباچه» با مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ( گزارش میدانی )

متولی ساماندهی دستفروشان متروی تهران کیست!? / ۶۰ میلیارد تومان هزینه اوِرهال قطار‌های مترو | چرا دولت ها اهمیتی به بروزرسانی سیستم مترو نمی دهند؟

۱۶:۴۱  -  ۲۱ مهر ۱۴۰۰
ابراهیم فروزش؛ کارگردان صاحب سبک سینمای کودک و نوجوان به دیباچه گفت:

آثار خوب نویسندگان قدیم و جدید، انعکاسی از زندگی روزمره کودکان و نوجوانان ایرانی است

۱۲:۰۴  -  ۲۱ مهر ۱۴۰۰
مروری بر مهمترین خبر‌های مرتبط تلویزیون و سریال‌های خارجی

سری جدی فوتبال برتر آمد ؛ عادل نیامد!

۱۷:۰۲  -  ۲۰ مهر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها