چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰  |  Wednesday, 19 January 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۲۶۶۱
تاریخ انتشار : ۲۸ : ۱۴ - ۰۲ تير ۱۳۹۵
مدیرعامل هدایت فیلم با دفاع از پیشنهاد افزایش قیمت بلیت سینماها گفت:بهای بلیت در سینمای ایران معادل دو دلار است! این قیمت، خنده‌دار است! در حالی که شما اگر در پردیس‌های سینمایی یک ساندویچ بخرید از بلیت سینما گران‌تر می‌شود! این غیرمنطقی است که بلیت سینما از خوراکی‌ها ارزان‌تر باشد.مرتضی شایسته یکی از تهیه‌کننده‌های سینمای ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی دیباچه از افزایش قیمت بلیت‌های سینمایی استقبال کرد و آن را حق طبیعی تهیه‌کننده‌ها و سالن‌داران سینمای ایران دانست.

شایسته در مورد افزایش قیمت بلیت‌های سینما که در حال حاضر توسط وزارت ارشاد در دست بررسی است، گفت: «با افزایش قیمت بلیت در سینماهای مدرن و سالن‌های مجهز موافقم؛ چرا که قیمت بلیت در حال حاضر بسیار کم است و به جرات می‌توانم بگویم که بهای بلیت سینماهای ایران از تمام کشورهای دنیا ارزان‌تر است.
قیمت بلیت را با هر کدام از کشورها مقایسه کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که باید افزایش قیمت داشته باشیم. بهای بلیت در سینمای ایران معادل دو دلار است! این قیمت، خنده‌دار است! در حالی که شما اگر در پردیس‌های سینمایی یک ساندویچ بخرید از بلیت سینما گران‌تر می‌شود! این غیرمنطقی است که بلیت سینما از خوراکی‌ها ارزان‌تر باشد.
مطمئنم با افزایش بهای بلیت‌های سینما ریزش مخاطب نخواهیم داشت و مردم همچنان از آثار سینمایی استقبال خواهند کرد. آن‌ها می‌دانند که قیمت بلیت سینما در تمام دنیا بسیار گران‌تر از ایران است.
از طرفی عوارض و مالیات که توسط شهرداری و وزارت دارایی از سینمادارها و تهیه‌کننده‌ها گرفته می‌شود، بسیار زیاد است و شانزده درصد از فروش خالص فیلم‌ها به شهرداری و وزارت دارایی می‌رسد. جلسه‌های بسیاری در این مورد داشته‌ایم، اما همچنان موفق نشده‌ایم مدیران را قانع کنیم که این بار سنگین را از روی دوش سینما بردارند. همچنان منتظر اعلام نهایی وزارت ارشاد در مورد افزایش قیمت‌ها هستیم.»

مرتضی شایسته این روزها در مقام تهیه‌کننده، مشغول فراهم کردن شرایط تولید فیلم کمدی «تیتانیوم» است. این فیلم به کارگردانی مصطفی شایسته(برادرش) ساخته خواهد شد و نقش اصلی آن را محمدرضا گلزار ایفا خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو «دیباچه» با رئیس مرکز پویانمایی صبا

پخش بی رویه انیمیشن‌های خارجی در پلتفرم‌ها، مانع رشد و توسعه انیمیشن داخلی است

۱۱:۲۴  -  ۲۷ دی ۱۴۰۰
گفتگو دیباچه با آقای دوبلور و آقای مجری- بازیگر درباره برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران

شروین قطعه‌ای: از نمایشگاه مجازی کتاب استقبال چندانی نخواهم کرد / کیوان ساکت‌اف: برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب به محیط زیست کمک می‌کند

۱۶:۵۹  -  ۲۲ دی ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها