شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰  |  Saturday, 18 September 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۰۷۴۱
تاریخ انتشار : ۵۱ : ۰۷ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۵


دیباچه : شبکه مستند سیما به مناسبت درگذشت استاد حمید سبزواری از پیشکسوتان شعر انقلاب، مستند «شاعر سپیده» را امروز روی آنتن می فرستد.

 دیباچه-حمید سبزواری


به گزارش دیباچه به نقل از روابط عمومی شبکه مستند سیما، «شاعر سپیده» به کارگردانی امیرحسین نوروزی درباره زندگی شخصی، ادبی و انقلابی زنده یاد حمید سبزواری است.

این مستند زندگی سبزواری را از دوران مبارزه قبل از انقلاب تا روزهای ورود امام (ره)، دوران دفاع مقدس، آزادی خرمشهر، مظلومیت مردم فلسطین و برهه های مختلف تاریخی دیگری که این شاعر توانسته مفاهیم انقلابی و ارزشی را با شعر خود برجسته و منتقل کند، بررسی می کند.

حسین ممتحنی، ملقب به حمید سبزواری متولد سال ۱۳۰۴ و مدتی پیش به دلیل بیماری در بیمارستان نیز بستری بود. او در 22 خرداد 95 چشم از جهان فروبست.

رهبر فرزانه انقلاب درباره این شاعر متعهد اشاره می‌کنند که: «شخصیت حمید سبزواری باید در دو بخش مورد توجه قرار بگیرد، یکی رتبه شعری ایشان است... نکته دوم که اهمیش از نکته اول کمتر نیست این است که ایشان این هنر را در خدمت مردم و انقلاب و در خدمت بصیرت افزایی قرار داده است و این خیلی مهم است.»

«شاعر سپیده» امروز یکشنبه 23 خرداد ساعت 18:30 به مدت 50 دقیقه از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود و دوشنبه 24 خرداد ساعت 11:30 بازپخش می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
حسین فاضل آهنگ ساز مجموعه در کنار پروانه‌ها بادیباچه مطرح کرد؛

وقتی خواننده، ابیاتی را غلط ادا کند و تذکر نگیرد، یعنی در این موسیقی همه اجزای یک اثر، از سواد کافی برخوردار نیستند!

۱۰:۱۱  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۰
«سارا منجزی پور» در گفتگو با "دیباچه" مطرح کرد:

سریــال‌های شبکه نمایـــش خانگی با مردم رو راست‌تر هستند | برنـــامه «کلبه عمو پورنگ» کلی ممیزی دارد

۱۴:۲۵  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار