جمعه ۳۱ فروردين ۱۴۰۳  |  Friday, 19 April 2024

دیباچه

کد خبر: ۱۰۳۸۶
تاریخ انتشار : ۰۵ : ۰۹ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۵
متاسفانه پیداست این عمل با کارشناسی لازم صورت نگرفته است
دیباچه: در پی توقیف رسمی فیلم سینمایی «عادت نمی‌کنیم» با نامه دادستانی؛ شورای عالی تهیه کنندگان در نامه‌ای به این موضوع اعتراض کرد.به گزارش دبیاچه، در متن این نامه که به امضای 200 تهیه‌کننده عضو شورای عالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران رسیده، آمده است:

بنام خدا

بهترین فیلم ایرانی از بهترین فیلم خارجی بهتر است .

« امام خمینی »

دادستان محترم

ما مدعی هستیم شعار بنیادین ، استقلال ، آزادی ، جمهوری اسلامی ، در سینمای ایران تعیین پیدا کرده است . ما تنها سینمای جهان هستیم که مستقل و متکی بر منابع داخلی و با خلاقیت و خون جگر خوردن سه نسل از سینماگران در جهان امروز سر بلندیم .

ما تنها سینمای جهانیم که فارغ از چند و چون های بی شمار فرهنگی ، سیاسی ، اقتصادی ، همگی در احترام به اصل آزادی ، به قدر وسع و توان خود کوشیده‌ایم.

ما تنها سینمای جهانیم که با در پیش گرفتن سیاست اتکاء به تماشاگران ایرانی و مشتاقان فرهنگ کشورمان «جمهور» مخاطبان را مشتاقانه به تماشا فرا خوانده‌ایم.

ما تنها سینمای جهان هستیم ، تاکید می کنیم تنها سینمای جهان هستیم که مطابق عرف اجتماعی و در چهارچوب قواعد جمهوری اسلامی عمل می کنیم و با پرهیز از کلیشه های رایج در بازار سینمای دنیا فیلم می‌سازیم ، فیلمی که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پروانه ساخت و نمایش دارد .

دادستان ارجمند

با حکم شما آنچه در عمل نصیب مملکت و فرهنگ و سینمای ایران می شود این است که سارقان و قاچاقچیان همچنان آزادند که با گردش مالی صدها میلیاردی مخاطبان ، ده ها میلیون ایرانی را جذب بازار سیاه کالاهای فرهنگی خود کنند ، ماهواره ها همچنان به غارت کالاهای فرهنگی تولید شده در داخل و تاراج مخاطبان ایرانی مشغول باشند اما فیلم و محصول ایرانی اجازه نداشته باشد از تبلیغات فراگیر استفاده کند .

یعنی همچنان اکثریتی از مردم ایران در شبانه روز ساعت ها پای ماهواره بنشینند و انواع و اقسام برنامه و فیلم و سریال عثمانی ، هندی ، کره ای ، ژاپنی و چینی و اروپایی و امریکایی را که برای تمام گروه های سنی پخش   می شود تماشا کنند و از بازار سیاه ویدیوی خانگی با فراغ بال خرید کنند ، ولی ساعاتی بیشتر از پای این بساط برنخیزند و به تماشای فیلم ایرانی نروند .

این تصویری واقعی از وضع موجود بازار کالاهای فرهنگی کشور و تائید حکم شما بر آن است . و باز این یعنی تاخت و تاز خارجی ها در ایران  آزاد و میسر و حضور و مقابله ایرانی ها ممنوع و ناممکن است . حتماً مقصود شما از صدور حکم مزبور این توابع و آثار نبوده و متاسفانه پیداست این عمل با کارشناسی لازم صورت نگرفته است . بر این باوریم که تجدید نظر در حکم شما فرصتی است تا با همیاری و همفکری با یکدیگر در گسترش مخاطبان آثار ایرانی و ترویج فرهنگ ایرانی – اسلامی به یمن رویکرد درون زا همراهی کنیم .

با احترام

شورایعالی تهیه کنندگان سینمای ایران
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
یک کارشناس فوتسال در گفت ‌و‌ گو با «دیباچه» مطرح کرد؛

ایران تیم بهتری نسبت به رقبای آسیایی دارد/باید به تصمیم شمسایی احترام بگذاریم

۱۱:۲۹  -  ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
ادبیات عجیب ژیلا صادقی!

جنجال خانم مجری بعد از درگذشت رضا داوودنژاد چه بود؟

۱۲:۲۹  -  ۱۵ فروردين ۱۴۰۳
مربی تیم والیبال بانوان سایپا در گفت و گو با«دیباچه» مطرح کرد؛

تجربه بالای بازیکنان باعث قهرمانی تیم شد/ تیم قوی و جنگنده‌ای داشتیم

۱۲:۲۲  -  ۲۳ اسفند ۱۴۰۲
گفتگوی کمتر دیده شده دیباچه با زنده یاد رضا داوودنژاد و همسرش

غزل بدیعی همسر زنده یاد رضا داوودنژاد: به خاطر عشق، همیشه در کنار رضا بودم

۱۲:۲۰  -  ۱۵ فروردين ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با کارگردان سریال «از سرنوشت»

« رضا داوودنژاد » در رفاقت، مرام و غافلگیری، دست به نقد بود!

۱۶:۳۲  -  ۱۴ فروردين ۱۴۰۳
سرمربی تیم ملی ووشو در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

هدف کسب بهترین نتیجه در آسیاست/ بدون تغییر ترکیب، راهی انتخابی جام جهانی خواهیم شد

۱۲:۰۸  -  ۲۲ اسفند ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار