يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  Sunday, 16 May 2021

دیباچه

کد خبر: ۹۸۱۱
تاریخ انتشار : ۲۰ : ۰۹ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۵
دیباچه:در حالی که آلبوم جدید محسن چاووشی رکوردهای دانلود غیرقانونی را جابجا کرده است، روزانه در صدها پیامک تبلیغاتی از انتشار این آلبوم و نام چاووشی سوء استفاده می‌شود.به گزارش خبرنگار موسیقی دیباچه:پیامک‌هایی که بعد از انتشار آلبوم «امیر بی‌گزند» محسن چاووشی به صورت اسپم و تبلیغات برای 70 میلیون ایرانی ارسال می‌شود دیگر شکل افراطی و آزاردهنده‌ای به خود گرفته است و اینها در حالی اتفاق می‌افتد که آلبوم اخیر چاووشی در حال جابجا کردن رکوردهای دانلود غیر قانونی است.

اینبار موسسه‌ای که قرار است با تبلیغاتش بمبارانمان کند ادعا کرده که با مبلغ سه هزار تومان هم یک گیگ اینترنت رایگان بگیر و هم آلبوم محسن چاووشی را دانلود کن!

دیباچه-محسن چاوشی2

البته این خبر – تبلیغ ابهام هم دارد؛ از یک سو به علت اینکه آلبوم «امیر بی‌گزند» با قیمت سه هزار تومان عرضه می‌شود، مخاطب تصور می‌کند قرار است به صورت قانونی این آلبوم را تهیه کند، سه هزار تومان بپردازد و یک گیگ اینترنت هم جایزه بگیرد که اگر چنین باشد که بسیار هم نیکوست اما سوی دیگر این ابهام فاجعه‌ای بشری است؛ یعنی اینگونه باید تعبیرش کنیم که سه هزار تومان پرداخت کنید و یک گیگ اینترنت دریافت کنید و با این یک گیگ اینترنت آلبوم محسن چاووشی را خودتان زحمت کشیده دانلود کنید و البته به همراهش کیک و نوشابه یا اگر دوست نداشتید چیپس و پفک هم آفر می‌دهند.

اینگونه برخورد کردن با موسیقی و آلبوم‌هایی که منتشر می‌شوند البته مسبوق به سابقه بوده است اما یک بار برای همیشه باید به چنین دکان‌هایی که همواره برای سوء استفاده از نام و جایگاه هنرمندان به شکل دو نبش باز می‌شود پایان داد. اگر واقعا سایت‌های قانونی برای دانلود آلبوم‌های موسیقی وجود دارند، این تبلیغات از چه مراجعی به سامانه‌های مخابراتی راه پیدا می‌کنند و آیا قرار نیست مخابرات نظارتی بر روی پیامک‌های تبلیغاتی کند و محتوای آنها را که روزانه شاید برای میلیون‌ها نفر ارسال می‌شود و خود یک رسانه پر مخاطب محسوب می‌شوند، بررسی کند تا جلوی سوء استفاده‌های احتمالی را بگیرد؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
نویسنده «توفان سال موش» در گفتگو با دیباچه :

 رمان در دنیا بیشتر از داستان کوتاه مخاطب دارد/ ما عادت نداریم در خلوت، وقتمان را با کتاب پُر کنیم!

۱۳:۴۳  -  ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰
« مائده طهماسبی » بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

ناراحتم از اینکه در سریال "می‌خواهم زنده بمانم" نقشم سانسور شد و از سر و ته آن زدند! | تلویزیون باید تکانی به خود بدهد و کیفیت کار‌ها را بالاتر ببرد

۱۲:۴۳  -  ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰
برنامه «مدیا» | گفتگو منتشر نشده دیباچه با معصومه ابتکار«معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری»

فیلم‌هایی که با مسئولین شوخی می‌کنند اگر جهت دار نباشند دوستشان دارم | سینمای رخشان بنی اعتماد برایم جذاب است| کیمیا علیزاده خطای محاسباتی کرد!

۱۵:۴۷  -  ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰
گپ و گفت « دیباچه » با سیروس همتی

بودجه یکسال تئاتر را بین هنرمندان این حوزه تقسیم کنیم |  موافق تئاتر آنلاین هستم!

۱۱:۲۶  -  ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰
اندرحکایت بازگشایی دوباره سینماهای ایران

این سینما دیگر سینما نمی شود!

۱۳:۲۷  -  ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
نویسنده «کابوس‌های درخت پرتقال» در گفتگو با دیباچه:

زنگ تفریحم، ترجمه آثار کودک و نوجوان است | رمان سوم من، موضوع پیچیده ومتفاوت تری دارد!

۱۰:۳۸  -  ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
« بابک کریمی» بازیگر مطرح سینمای ایران در گفت و گویی اختصاصی با " دیباچه " گفت :

فیلم‌هایی که در ایران بازی کرده‌ام تأثیر بیشتری در کسب موفقیت‌های کاری من داشته‌اند | سریال های نمایش خانگی شبیه به سریال‌های آبکی تلویزیونی نیستند!

۱۲:۲۹  -  ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰
پربازدیدها