شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰  |  Saturday, 18 September 2021

دیباچه

کد خبر: ۶۸۲۲
تاریخ انتشار : ۴۷ : ۰۸ - ۱۲ فروردين ۱۳۹۵
فرهاد آئیش که از 8 فروردین ماه اجرای نمایش «چمدان» را از سر گرفته است، ایده اجرای نمایش در تعطیلات نوروز را ایده‌ای خوب توصیف کرد و در عین حال گفت که در آغاز از اجرای نمایش در تعطیلات عید، خیلی می‌ترسیدم.

دیباچه:

این کارگردان و بازیگر تئاتر اضافه کرد: اجرای نمایش در تعطیلات عید خواسته مرکز هنرهای نمایشی بود و پشت آن ایده خوبی است زیرا در تعطیلات عید تهران خلوت می‌شود و در عین حال تعداد زیادی مسافر هم به این شهر می‌آیند؛ کسانی که در طول سال ممکن است خیلی علاقه‌مند به دیدن نمایش در تهران باشند اما چنین امکانی برایشان فراهم نشود.

آئیش ادامه داد: به هر حال تهران کلانشهر است و شاید خیلی شهرهای زیباتر و با طبیعت بهتر داشته باشیم اما تهران از نظر برنامه‌های فرهنگی و هنری نسبت به آن شهرها برتری دارد.

دیباچه-فرهاد آییش


کارگردان نمایش‌های «پنجره‌ها»،«کرگردن» خاطرنشان کرد: هرچند ایده اجرای تئاتر در تعطیلات نوروز ایده خوبی است اما خود من به شدت می‌ترسیدم و نگران بودم که نمایش را برای سالنی خالی اجرا کنیم ولی خوشبختانه در روزهای اول اجرا، سالن تقریبا پر بود در حالی که تئاتر ما پیش از عید خیلی جا نیفتاده بود.

آئیش افزود: اگر خود من اجرا نداشتم حتما در تعطیلات عید تئاتر می‌رفتم چون خیابان‌ها بسیار خلوت است و دسترسی به تئاتر بسیار راحت‌تر از مواقع عادی است.

او در پاسخ به این پرسش که اگر قرار باشد اجرای تئاتر در تعطیلات نوروز به رویه‌ای هر ساله تبدیل شود،‌ چه مواردی باید مورد توجه قرار بگیرد، توضیح داد: چند روز پیش مهمان کمیته ستاد جلب توریسم بودم و دیدم تشکیلات خیلی خوبی برای مسافران فراهم کرده‌اند، به طوری که مسافرانی که از شهرهای دیگر به تهران می‌آیند،‌ با یک شماره می‌توانند از مناطق دیدنی شهر، هتل‌ها و اسکان‌، تورها و ... با خبر شوند و بسیار متاسف شدم که زودتر با این تشکیلات آشنا نشدم چون قبل از عید می‌توانستم تئاترمان را به ‌آنها معرفی کنم و با این شیوه با تماشاگران ارتباط برقرار کنم. به هر حال استفاده از چنین امکاناتی می‌تواند کمک کند تا سال‌های آینده این طرح به شکل بهتری اجرا شود. به ویژه اینکه تئاتر یکی از جذابیت‌های تهران به شمار می‌رود و عده زیادی مشتاق آن هستند.

به گزارش ایسنا،‌ نمایش «چمدان» از روز 8 تا 12 فروردین ماه در تالار اصلی تئاتر شهر به صحنه می‌رود.

این نمایش فردا شب 13 فروردین ماه اجرا ندارد اما از شامگاه 14 تا 23 فروردین ماه بار دیگر به صحنه خواهد رفت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
حسین فاضل آهنگ ساز مجموعه در کنار پروانه‌ها بادیباچه مطرح کرد؛

وقتی خواننده، ابیاتی را غلط ادا کند و تذکر نگیرد، یعنی در این موسیقی همه اجزای یک اثر، از سواد کافی برخوردار نیستند!

۱۰:۱۱  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۰
«سارا منجزی پور» در گفتگو با "دیباچه" مطرح کرد:

سریــال‌های شبکه نمایـــش خانگی با مردم رو راست‌تر هستند | برنـــامه «کلبه عمو پورنگ» کلی ممیزی دارد

۱۴:۲۵  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار