پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۰  |  Thursday, 23 September 2021

دیباچه

کد خبر: ۶۶۹۷
تاریخ انتشار : ۴۸ : ۱۰ - ۰۲ فروردين ۱۳۹۵
علیرضا بدیع از حال و هوای نوروز و احوالات شخصی خود گفت.

دیباچه:


علیرضا بدیع ترانه‌سرا و مجری برنامه‌های موسیقی در خصوص بهترین و بدترین اتفاقی که در سال 94 برای وی افتاده است، چنین گفت: بهترین اتفاق برای من این بود که به عنوان مجری در دو برنامه «هنر پنجم» و «برکه کاشی» حضور داشته باشم و ارتباط بیشتر و صمیمی‌تری را با مخاطبان داشته باشم، اتفاق دیگر برگزیده شدن «ماه و ماهی» به عنوان بهترین آلبوم تلفیقی سال بود، در کل سال 94 بهترین سال عمرم بوده است، البته یکسری اتفاقات تلخ هم برایم پیش آمد ولی باعث شد که من رو از کار منصرف کند. در صورتی‌که سال‌های پیش اتفاق‌هایی می‌افتاد که آدم به ستوه می‌آمد.


وی درباره وضعیت ترانه‌سرایی و موسیقی در سال 94 توضیح داد: تفاوت چندانی با چند سال اخیر نداشته است. البته در بعضی از زمینه‌ها پیشرفت داشته‌ایم، برای مثال موسیقی تلفیقی ما توانسته است که بیشتر با مخاطب امروز ارتباط برقرار کند و این اتفاق خوبی است که می‌تواند گریز گاهی برای اهالی موسیقی باشد که پیش از این به موسیقی سنتی متمایل بودند اما احساس می‌کردند که موسیقی سنتی در یکسری مسائل به تکرار رسیده است و شاید این اقبال مخاطب خاص و عام از موسیقی تلفیقی باعث شود که بعضی از بن‌بست‌هایی که امروز در موسیقی به وجود آمده است باز شود و به فرجام نیک برسد.

13921107100603081989864


بدیع در خصوص خاطره دوران کودکی خود به باشگاه خبرنگاران گفت: عید نوروز در خانه ما با گریه مادرم که قرآن را در بغل گرفته و به یاد رفتگان آغاز می‌شود و بوسیدن و در آغوش گرفتن ما شروع می‌شود، البته عیدی گرفتن از پدرم که از لای قرآن به ما می‌دهد رسم چندین ساله است که همیشه انجام می‌شود.


این ترانه‌سرا در مورد اهمیت سفره هفت‌سین گفت: هم خودم به این موضوع بسیار علاقه دارم و هم خانواده‌ام به این اعتقاد دارند، البته مادرم معتقد است که اولین کسی که باید پا به خانه بگذارد، پدرم است چون قدمش شگون دارد.


وی ادامه داد: سفره هفت‌سین توسط خواهرانم چیده می‌شود و من بخش خرید ماهی که بسیار آن را دوست دارم را انجام می‌دهم و سین سلامتی را بیشتر از سین‌های دیگر می‌پسندم.


او در بخش پایانی صحبت‌های خود آرزوی خود در سال 95 را بیان کرد: مشکلات ما ریشه در زمینه اقتصادی و فرهنگی دارد که هر کدام از این‌ها شاید بتواند گره آن یکی را باز کند، متأسفانه یک سری مشکلات اقتصادی و فرهنگی در چند سال اخیر گریبان بعضی بخش‌ها و قشرهای جامعه را گرفته است که امیدوارم در سال جدید بهبود حاصل شود و نشاط بیشتری در جامعه داشته باشیم و بد اخلاقی های که در جامعه رسوخ پیدا کرده است، کمتر شود.
برچسب ها: موسیقی ، دیباچه ، ترانه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
«بهنام صبوحی»، موسیقی دان و ترانه سرای کودک در گفتگو با "دیباچه" مطرح کرد:

آهنگسازان ما از اینکه بگویند آهنگساز کودک هستند واهمه دارند | آخرین خبر‌ها از ساخت موسیقی پروژه " شهر گربه‌ها "

۱۰:۰۰  -  ۳۱ شهريور ۱۴۰۰
گفتگو دیباچه با «مسعود صابری» جراح مغز و اعصاب و خواننده موفق این روز‌های موسیقی ایران

توانایی در تلفیق معنادار موسیقی سنتی و پاپ، انقلابی بزرگ در عرصه موسیقی کشور است | « دکتر مسعود » بزودی در دسترس مخاطبان قرار می گیرد

۱۳:۰۴  -  ۲۷ شهريور ۱۴۰۰
گفتگو دیباچه با «عباس غزالی» به بهانه ساخت فیلم جدید کوتاهش

"لبخند ماسک" نگاهی به قربانیان معضلات اجتماعی دارد | پلتفرم‌ها در ایران به لطف کرونا خیلی زود رونق گرفتند!

۱۰:۰۳  -  ۲۷ شهريور ۱۴۰۰
وقتی ایلیا منفرد دیگر به اوج خود برنگشت

آهنگ مشهور «گل ارکیده» چگونه ساخته شد؟

۱۸:۰۷  -  ۲۴ شهريور ۱۴۰۰
حامد تأملی طراح و تولیدکننده اسباب‌بازی در گفتگو با پایگاه خبری دیباچه بیان کرد:

شورای نظارت بر اسباب‌بازی باید به عنوان یک نهاد کاملا مستقل عمل کند | بازی و اسباب بازی مختص رده بندی سنی کودک و نوجوان نیست!

۱۵:۲۶  -  ۲۷ شهريور ۱۴۰۰
انتقاد‌های تند فیلمساز و منتقد جوان سینما در خصوص کیفیت آثار کمدی حال حاضر

بهارلو: فیلمِ وحشت می‌سازند، به جای ترساندن، مخاطب را به خنده می‌اندازد | آثاری نظیر «مردم معمولی»، «دراکولا» اثر فرهنگی نیستند!

۱۶:۴۳  -  ۲۴ شهريور ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار