شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰  |  Saturday, 18 September 2021

دیباچه

کد خبر: ۶۶۳۴
تاریخ انتشار : ۳۸ : ۰۵ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۴
مرکز صبا انیمیشن‌های مختلفی را برای پخش در ایام نوروز به شبکه های مختلف سیما تحویل داد.دیباچه:

این مرکز مجموعه ای از تولیدات آماده خود را برای پخش در ایام نوروز به شبکه های آموزش، جام جم و شبکه کودک ارائه داده است.

دیباچه-انیمیشن


این انیمیشن ها شامل مجموعه های زیر است:

انیمیشن «مهارت های زندگی» بر اساس طرحی از فرخ یکدانه و شهاب کسرایی در ۲۵۰ قسمت ۱۰ دقیقه ای تولید شده است که از این تعداد ۲۵۰ قسمت ساخته و تحویل شده بود و ۵۰ قسمت آخر برای پخش به شبکه جام جم رفته است.

مجموعه انیمیشن «ستارگان ایرانی» به کارگردانی حسین سلطانی در ۱۳ قسمت، ۱۵ دقیقه ای بر اساس معرفی زندگی دانشمندان مهجور ایرانی ساخته شده. معرفی دانشمندان هر کدام در یک قسمت ۱۵ دقیقه ای معرفی خواهد شد. مدیریت دوبلاژ این مجموعه بر عهده افشین زی نوری است.

مجموعه انیمیشن «دنیای توپی» در ۲۶ قسمت چهار دقیقه ای به کارگردانی ولی الله خاکی با تکنیک عروسکی تک فریم در مرکز صبا تولید شده است.

مجموعه انیمیشن «قند و شکر» در ۲۶ قسمت هفت دقیقه ای برای مخاطبان کودک تولید شده است. تکنیک ساخت این مجموعه دوبعدی و دیجیتال است و شهرام خوارزمی کارگردانی را برعهده داشته است. نویسنده فیلمنامه این انیمیشن افسانه شعبان نژاد شاعر و نویسنده کودک و نوجوان و مجموعه برای پخش آماده است.

«خروس زیرک و روباه کلک» به تهیه کنندگی مرکز صبا و کارگردانی میترا عبدی تولید شده است. فصل اول این مجموعه ۲۰ قسمت ۱۷ دقیقه ای و فصل دوم آن در ۲۶ قسمت ساخته شده است که سری دوم  و برای پخش در اختیار شبکه جام جم قرار گرفته است. علی صمیمی زاد همراه میترا عبدی وظیفه کارگردانی این مجموعه را برعهده داشته اند، فیلمنامه را محمود خداکریم نوشته و مهرداد رجبی و ناصر خوشبخت اشعار را بازنویسی کرده اند.

مجموعه انیمیشن «ماهی بادکنکی» به تهیه کنندگی و کارگردانی سلمی افکاری در ۱۰۴ قسمت ۱۰ دقیقه ای به سفارش مرکز صبا در حال  تولید است که ۱۲ قسمت از این مجموعه برای  پخش در ایام نوروز در اختیار شبکه جام جم قرار گرفته است. داستان این انیمیشن به قلم رامین کرمی  ماجراهای ماهی آبی رنگی را به رشته تحریر درآورده که با خانواده خود در شهری زیبا زیر آب زندگی می کند. ماهی آبی داستان دائم در پی کمک به سایر ماهی ها و حفظ شهر زیبایشان از بدی و خطرهاست.

انیمیشن «جنگل هالا با ما» به تهیه کنندگی بابک نظر و کارگردانی سلمان طاهری در ۵۲ قسمت ۵ دقیقه ای با تکنیک کات اوت به سفارش مرکز صبا در حال ساخت است که ۱۳ قسمت آن برای پخش تحویل شبکه جام جم شد. ماجراهای این داستان در جنگلی به نام هالا با ما اتفاق می افتد که در آن حیوانات به خوبی و خوشی زندگی می کنند. در این جنگل از جنگ و خشونت خبری نیست. شیر، فیل، خرگوش و گورخر در کنار هم هستند و اوقات شان را با تفریح و بازی می گذرانند.

غیر از این مجموعه های انیمیشنی کلیپ های موزیکال آفریدگان و اذان ساخته ملوس مراد، عروسک قشنگ و گربه ملوس به کارگردانی ناهید صمدی، جهادگر و خلبان از حریری نماز نیز ساخته ملوس مراد، پروانه و شاپرک از مسلمی هر کدام در یک تا سه دقیقه تحویل شبکه جام جم شده اند.

برنا نوشت: شبکه آموزش نیز مجموعه های انیمیشنی افسانه ماردوش، کوشای پنج و ستارگان ایرانی را برای پخش در این ایام از مرکز صبا تحویل گرفته است. افسانه ماردوش مجموعه انیمیشن سه قسمتی نزدیک به ۹۰ دقیقه ای به کارگردانی حسین مرادی زاده است که کل مجموعه به شبکه آموزش تحویل شده است.

همچنین «ماجراهای کوشای ۵» از دیگر انیمیشن های نوروزی امسال است. در این مجموعه سعی بر آن شده است تا ضمن معرفی حیوانات مختلف و ویژگی های آنها به ویژه حیواناتی که خاص طبیعت و جغرافیای متنوع کشور ما ایران هستند، انس و الفتی بین بچه ها و حیوانات برقرار شود و بچه ها به شناخت نقش حیوانات در تعادل جهان هستی راهنمایی شوند تا بفهمند که هیچ خلقتی بدون حکمت نبوده و برای وجود تمامی مخلوقات ضرورتی وجود دارد و انسان به عنوان اشرف مخلوقات نباید باعث نابودی حیوانات و برهم زدن تعادل هستی شود چرا که دود آن به چشم خود ما می رود. این انیمیشن هم به سفارش مرکز پویانمایی صبا و کارگردانی فرانک زحلی در ۱۳ قسمت با تکنیک ۳ بعدی تولید شده است.

پیش از این قسمت هایی از مجموعه «ماجراهای کوشا» در پنج سری تولید شد و مورد استقبال کودکان قرار گرفت.

مرکز پویانمایی صبا از زیر مجموعه های سازمان صدا و سیما که در سال ۱۳۷۴ با نام شرکت فرهنگی هنری صبا تاسیس و به مرکز صبا تغییر نام یافت. این مرکز متولی سیاست گذاری، برنامه ریزی، تولید و تامین پویانمایی برای شبکه های سیما است.

مرکز صبا توجه به داستان های بومی ایرانی و دینی از جمله اولویت های این مرکز در تولیداتش بوده است، مجموعه انیمیشنی «شکرستان» از تولیدات این مرکز است.
برچسب ها: انیمیشن ، دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
حسین فاضل آهنگ ساز مجموعه در کنار پروانه‌ها بادیباچه مطرح کرد؛

وقتی خواننده، ابیاتی را غلط ادا کند و تذکر نگیرد، یعنی در این موسیقی همه اجزای یک اثر، از سواد کافی برخوردار نیستند!

۱۰:۱۱  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۰
«سارا منجزی پور» در گفتگو با "دیباچه" مطرح کرد:

سریــال‌های شبکه نمایـــش خانگی با مردم رو راست‌تر هستند | برنـــامه «کلبه عمو پورنگ» کلی ممیزی دارد

۱۴:۲۵  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار