شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰  |  Saturday, 18 September 2021

دیباچه

کد خبر: ۶۳۴۳
تاریخ انتشار : ۳۱ : ۱۲ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۴
مجموعه رئال انیمیشن «جیب جیب» به تهیه کنندگی آزیتا رضایی نوروز ۱۳۹۵ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

دیباچه:

مجموعه ۵۲ قسمتی رئال انیمیشن «جیب جیب» به تهیه کنندگی آزیتا رضایی در گروه کودک و خردسال شبکه ۲ تولید شده که در نوروز ۱۳۹۵ پخش خواهد شد.

«جیب جیب» داستان دختر بچه ای است با لباسی پر از جیب که از میان جیب هایش اشیای متفاوتی بیرون می آیند و داستانی را شکل می دهند. در تیتراژ می بینیم که پارچه و نخ و سوزنی از جیب بیرون آمده و عروسکی دوخته می شود.

وقتی عروسک وارد ابر خیال دختر بچه می شود، زنده شده و همیشه در کادر بالای سر دختر و در فضای نقاشی و کاردستی های او زندگی می کند. در هر قسمت به بهانه ای س,الی ایجاد شده و هر دو کاراکتر با هم مراحل حل مسأله را طی کرده و به درک تازه ای از مفاهیمی همچون طبیعت، بدن انسان، مهارت های ساده زندگی و ... می رسند.

دیباچه-جیب جیب


در این برنامه تلاش بر این بوده که با ایجاد فضایی شاد و کودکانه به دیگرگون دیدن اطراف و نیز بالا بردن سطح یادگیری موضوعات و مفاهیم ویژه خردسالان پرداخته شود. علاوه بر توجه به زیرساخت های روانشناختی در فیلمنامه هر قسمت به مواردی چون ایجاد درک طبقه بندی مفهومی، تمرین ادراک مفهومی، تشخیص تشابه ها و تفاوت ها، آشنایی و درک هیجانات خودآگاه در خردسالان و ایجاد شادمانی و لذت از وجوه بصری زیبا نیز توجه شده است. انتظار می رود این مجموعه مورد توجه و استقبال خانواده ها و کودکان و خردسالان قرار گیرد.

برنا نوشت: عواملی که در این پروژه همکاری داشته اند عبارتند از: بازیگران: آزیتا رضایی، مجتبی ظریفیان، نویسندگان: آزیتا رضایی، مهدی داستانی، کارگردان: مجتبی ظریفیان، آهنگساز: فرزاد ورزنده آذر، مدیرتولید: علیرضا امینیان، مدیر تصویربرداری و نورپردازی: همایون حجت، تدوین: محبوبه موسوی، اسماعیل جعفری، طراحی آبجکت ها و فضاسازی: فرناز منصوری، سما رحمانی، طراحی لوگو: کتایون واحدی، ساخت عروسک ها: منیر مولوی زاده، گریم: امید گلزاده، مونا جعفری، کروماکی، کامپوزیت و انیمه: مهدی زارعی، سهیلا یزدان پناه، لیلا زارع، ساخت تیتراژ: پژمان ایرانی نژاد، رضا شیشه گران، روح ا... قاضی، مهدی روشن نیا.
برچسب ها: شبکه دو ، دیباچه ، جیب جیب
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
حسین فاضل آهنگ ساز مجموعه در کنار پروانه‌ها بادیباچه مطرح کرد؛

وقتی خواننده، ابیاتی را غلط ادا کند و تذکر نگیرد، یعنی در این موسیقی همه اجزای یک اثر، از سواد کافی برخوردار نیستند!

۱۰:۱۱  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۰
«سارا منجزی پور» در گفتگو با "دیباچه" مطرح کرد:

سریــال‌های شبکه نمایـــش خانگی با مردم رو راست‌تر هستند | برنـــامه «کلبه عمو پورنگ» کلی ممیزی دارد

۱۴:۲۵  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار