پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۰  |  Thursday, 23 September 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۴۱۰
تاریخ انتشار : ۱۱ : ۰۶ - ۰۱ اسفند ۱۳۹۴
پوران درخشنده از نگارش فیلمنامه‌ای درباره طلاق عاطفی خبر داد و تاکید کرد: سینما فقط سرگرمی نیست!

دیباچه: 

این کارگردان سینما درباره پروژه تازه خود توضیح داد: مدتی است مشغول تحقیق درباره طلاق عاطفی هستم. تاکنون چهار ورسیون از فیلمنامه نوشته شده اما هیچ کدام راضی کننده نبوده است زیرا حس می‌کنم جامعه جلوتر از ما حرکت می‌کند و وقتی فیلمنامه‌ای عقب‌تر از تحولات اجتماعی باشد، جذابیتی نخواهد داشت.

دیباچه-پوران درخشنده


درخشنده با بیان اینکه نام موقت این فیلمنامه «طلاق عاطفی» است، اضافه کرد:‌در حال حاضر همراه با دانشجویان مردم‌شناسی و جامعه‌شناسی دانشگاه تهران مشغول تحقیق و پژوهش هستیم. پرسش‌نامه‌هایی را آماده کرده‌ایم و گفت‌وگوهایی با نسل‌های مختلف به ویژه دهه 70 داشته‌ایم. فکر می‌کنم به جایی رسید‌ه‌ایم که به زودی بتوان نگارش فیلمنامه را آغاز کرد.

این هنرمند سینما که همواره دغدغه خود را نسبت به مسائل اجتماعی نشان داده است، نبود مهرورزی و عشق‌ورزی را یکی از بزرگترین آسیب‌های اصلی جامعه امروز برشمرد و ادامه داد: یکی از مهمترین مشکلات ما مدیریت نکردن و نبود مهر است و این چنین است که فاصله‌ها، بی‌تفاوتی‌ها و دلزدگی‌ها بیشتر می‌شود. در این وضعیت است که با مسایلی مانند ازدواج سفید، بی‌تعهدی، نداشتن تحمل، فرار از مهر، گسترش اعتیاد و رواج مواد توهم‌زا روبرو می‌شویم چرا که همه این‌ها پیامدهای نبود مهر و توجه است. به همین دلیل امروزه شاهدیم که بیشتر خانه‌ها به خوابگاه تبدیل شده و دیگر محل امن خانواده‌ها نیست.

کارگردان فیلم‌های «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند»،«بچه‌های ابدی» و «پرنده کوچک خوشبختی» اضافه کرد:‌ دوست دارم اگر قرار است فیلمی ساخته شود، حتما پیامی هم داشته باشد چون متأسفانه بازخوانی و بازنگری مسائل خانوادگی ما جزو موضوعاتی است که همواره مورد بی‌توجهی قرار گرفته است.

ایسنا نوشت: او با تأکید بر ضرورت توجه به مسائل خانوادگی در مدیوم‌های هنری خاطرنشان کرد:‌ آمار بالای طلاق عاطفی نشان می‌دهد راهی نداریم جز نهادینه کردن مسائل خانوادگی و اینکه به مباحث فرهنگی رنگ تازه‌ای ببخشیم. از نظر من سینما فقط سرگرمی نیست و محلی است که باید مسائل اجتماعی را در آن مطرح کنیم.

پوران درخشنده در پایان درباره زمان نگارش این فیلمنامه گفت: فکر می‌کنم به زودی به نتیجه برسم و بتوانم نگارش فیلمنامه را آغاز کنم و امیدوارم اردیبهشت‌ماه بتوانیم وارد مراحل بعدی بشویم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
«بهنام صبوحی»، موسیقی دان و ترانه سرای کودک در گفتگو با "دیباچه" مطرح کرد:

آهنگسازان ما از اینکه بگویند آهنگساز کودک هستند واهمه دارند | آخرین خبر‌ها از ساخت موسیقی پروژه " شهر گربه‌ها "

۱۰:۰۰  -  ۳۱ شهريور ۱۴۰۰
گفتگو دیباچه با «مسعود صابری» جراح مغز و اعصاب و خواننده موفق این روز‌های موسیقی ایران

توانایی در تلفیق معنادار موسیقی سنتی و پاپ، انقلابی بزرگ در عرصه موسیقی کشور است | « دکتر مسعود » بزودی در دسترس مخاطبان قرار می گیرد

۱۳:۰۴  -  ۲۷ شهريور ۱۴۰۰
گفتگو دیباچه با «عباس غزالی» به بهانه ساخت فیلم جدید کوتاهش

"لبخند ماسک" نگاهی به قربانیان معضلات اجتماعی دارد | پلتفرم‌ها در ایران به لطف کرونا خیلی زود رونق گرفتند!

۱۰:۰۳  -  ۲۷ شهريور ۱۴۰۰
وقتی ایلیا منفرد دیگر به اوج خود برنگشت

آهنگ مشهور «گل ارکیده» چگونه ساخته شد؟

۱۸:۰۷  -  ۲۴ شهريور ۱۴۰۰
حامد تأملی طراح و تولیدکننده اسباب‌بازی در گفتگو با پایگاه خبری دیباچه بیان کرد:

شورای نظارت بر اسباب‌بازی باید به عنوان یک نهاد کاملا مستقل عمل کند | بازی و اسباب بازی مختص رده بندی سنی کودک و نوجوان نیست!

۱۵:۲۶  -  ۲۷ شهريور ۱۴۰۰
انتقاد‌های تند فیلمساز و منتقد جوان سینما در خصوص کیفیت آثار کمدی حال حاضر

بهارلو: فیلمِ وحشت می‌سازند، به جای ترساندن، مخاطب را به خنده می‌اندازد | آثاری نظیر «مردم معمولی»، «دراکولا» اثر فرهنگی نیستند!

۱۶:۴۳  -  ۲۴ شهريور ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار