دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳  |  Monday, 22 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۵۳۵۲۳
تاریخ انتشار : ۱۷ : ۱۱ - ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در گفتگو با دیباچه:

« علی فروزان‌فر »، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در گفتگو با دیباچه اظهار داشت: حضور فعال هنرمندان تئاتر استان تهران در جشنواره‌های منطقه‌ای تئاتر فجر اتفاق مهم سال جاری بود که منجر به موفقیت هنرمندان تئاتر استان تهران شد. با توجه به حضور ارزشمند هنرمندان تئاتر در استان تهران، قصد داریم مقدمات برگزاری یک جشنواره در سال ۱۴۰۳ با محوریت و تمرکز استعدادیابی و آموزش در حوزه تئاتر را ایجاد کنیم.

انجمن موسیقی فعالی در استان تهران نداریم/ موسیقی نسبت به تئاتر و هنرهای تجسمی مظلوم‌تر است

« فروزان‌فر»، با تاکید بر اهمیت برگزاری جشنواره‌ها برای نشان دادن ظرفیت هنرمندان، افزود: با توجه به اهمیت برگزاری این جشنواره، مقدمات کار را آغاز کردیم که پیش‌نویس فراخوان آماده و فراخوانی برای اعتلای تئاتر استان تهران تنظیم و تدوین شد. بالغ بر ۲ میلیارد تومان بودجه برای این جشنواره در نظر گرفته شد، در حالی که بودجه سال جاری جشنواره ۸۰۰ میلیون تومان بود. این افزایش بودجه می‌تواند فضای مطلوب‌تری برای برگزاری جشنواره‌ای ایجاد کند. توسعه زیرساخت‌ها به ویژه سالن‌های اجرای نمایش از مهم‌ترین اولویت‌هایی است که به آن تاکید داریم‌ و به زودی سالن نمایشی در شهرستان شهریار افتتاح می‌شود.
« فروزان‌فر » درباره فعالیت‌های موسیقایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: قصد داریم یک جشنواره موسیقی تک‌نوازی را برگزار کنیم. اما مشکل این است که انجمن موسیقی فعالی در استان تهران نداریم. احیای انجمن موسیقی در برنامه ما است که باید انتخابات برگزار و پس از معرفی هیئت مدیره بتوانیم مسیر مؤثری را در موسیقی ادامه دهیم.
مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران خاطرنشان‌کرد: اگرچه چالش در حوزه تئاتر بسیار زیاد است، اما موسیقی نسبت به تئاتر و هنرهای تجسمی استان تهران مظلوم تر است. به همین دلیل تلاش می‌کنم سال آینده شاهد گشایش‌های خوبی در حوزه موسیقی باشیم.

گفتگو از : معصومه شمسینی غیاثوند

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
۱۰ ماه سخت برای بازیگرفیلم سینمایی «سفر سنگ»

خبر‌های نگران کننده دختر سعید راد، هنرمند پیشکسوت کشورمان درباره روند درمان پدرش!

۱۳:۱۳  -  ۳۱ تير ۱۴۰۳
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳
ملی پوش ریکرو ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

حضور در المپیک رویای هر ورزشکاری است/مطمئن بودم سهمیه می‌گیرم

۱۷:۵۶  -  ۲۱ تير ۱۴۰۳