سه‌شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲  |  Tuesday, 03 October 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۳۰۹۴
تاریخ انتشار : ۵۲ : ۱۴ - ۱۴ شهريور ۱۴۰۲
تایید استفاده از سیستم «وی‌ای آر» در شهرستان لارستان در گفتگو با دیباچه

گروه ورزش دیباچه _ مجتبی بیگلری: پس‌ از انتشار کلیپی در فضای مجازی که با عنوان « فوتبال ایران وی ای آر دارد» جامعه ورزش در یک شوک همراه با اشتیاق فرورفت.

تعداد بازدید : 0

«حسین طارمی زاده»، رئیس هیئت فوتبال شهرستان لارستان در گفت‌وگو با «دیباچه» با تأیید وجود این سیستم کمک داوری در این شهرستان اظهار داشت: طی ابتکاری توسط شرکتی متشکل از جوانان این شهرستان سیستم (وی ای آر) اولین بار اردیبهشت ماه سال جاری در مسابقات فوتسال جام «اتحاد خلور» مورد استفاده قرار گرفت که در آن رویداد بازیکنان مطرح فوتسال کشور و تیم ملی حضور داشتند.

وی افزود: پس از آن سیستم (وی ای آر) در شهر خور لارستان با استفاده از ۱۲ دوربین غیرحرفه‌ای اما باکیفیت در مسابقات فوتبال (زمین چمن استاندارد) برای اولین‌بار استفاده شد که تا پایان دور اول مرحله گروهی مثبت ارزیابی شده و استقبال زیادی نیز توسط باشگاه‌های شرکت کننده و هواداران از آن شده است. این ابتکار تا کنون توانسته است کمک زیادی به اتخاذ تصمیم عادلانه‌تر توسط داوران و رضایت‌مندی تیم‌ها و هواداران را فراهم کند.

طارمی زاده افزود: این سیستم حرفه‌ای نیست و از ۱۲ دوربین معمولی در آن استفاده‌ شده است. کاری که شده، ابتکاری است و تعداد دوربین را زیاد کرده‌اند تا زوایای مختلف زمین را نشان دهد.

تعداد بازدید : 0

وی تصریح کرد: با یک ابتکار ساده و در حد فوتبال و فوتسال شهرستان این موضوع به نقطه رضایت‌مندی رسیده است. برای این سیستم و فیلم برداری هزینه‌ای بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان صرف شده‌ است. جا دارد از خیرین بزرگوار شهر خور و شورای شهر و شورای ورزشی این شهر تشکر و قدردانی کنم.

رئیس هیئت فوتبال شهرستان لارستان تأکید کرد: ما در لیگ شهرستان به‌ خاطر هزینه نتوانستیم در تمامی مسابقات این موضوع را اجرایی کنیم. اما در شهر خور که شورای ورزشی این شهر جام «تلاش» را برگزار می‌کنند برای برگزاری یک تورنمنت این سیستم تهیه و استفاده شد

برچسب ها: وی ای آر
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار