دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲  |  Monday, 02 October 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۳۰۱۲
تاریخ انتشار : ۴۶ : ۱۷ - ۲۳ مرداد ۱۴۰۲
سرمربی تیم ملی تکواندو در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

بیژن مقانلو در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی «دیباچه» در خصوص نتایج تکواندوکاران در یونیورسیاد جهانی دانشجویان اظهار کرد: این رویداد هم شبیه‌سازی خوبی مانند المپیک بود. حضور در این مسابقات برای بچه‌های ما خوب بود تا با جو و محیط دهکده رقابت‌ها آشنا شوند؛ چون پس از این رویداد باید در بازی‌های آسیایی و همچنین المپیک شرکت کنند. ورزشکاران زیادی آمده بودند و برای همین هم از سطح بالایی برخوردار بود. در مجموع همه چیز خوب بود و از عملکرد نفراتم راضی هستم.

مسابقات جهانی یونیورسیاد مانند المپیک بود/ با نفرات مدعی به هانگژو می‌رویم

وی تاکید کرد: تعداد مدال‌های ما نسبت به دوره‌های گذشته افزایش یافته بود، هر چند که باید رنگ مدال‌های ما تغییر پیدا می‌کرد، اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد. به طور مثال آرین سلیمی در بخش انفرادی خیلی راحت مدال طلا را از دست داد؛ در بخش تیمی هم با مصدومیتی که برایش پیش آمد با این اتفاق به مشکل خوردیم. البته با وجود این مساله، باز سایر بچه‌ها تلاش خودشان را کردند تا بتوانند به تیم کمک کنند. خیلی از این بابت خوشحالم.
سرمربی تیم ملی تکواندو در ادامه با اشاره به مسابقات پیش روی تکواندو ایران گفت: در حال حاضر دو رویداد گرندپری پاریس و سپس بازیهای آسیایی هانگژو را پیش رو داریم به همین دلیل باید از زمان موجود حداکثر استفاده را ببریم تا بتوانیم امتیازات خوبی به دست بیاوریم. برای بازی‌های آسیایی باید یک تیمی را آماده مسابقات داشته باشیم که بتوانیم در آینده رو به جلو حرکت کنیم. اهداف از قبل ترسیم شده تا بتوانیم از طریق رنکینگ یا از طریق گرنداسلم و مسابقات قاره‌ای به سهمیه المپیک برسیم.
مقانلو اضافه کرد: در این مسیر سخت باید نفرات روز به روز آماده‌تر از قبل شوند تا دچار مشکل نشوند. به همین دلیل با توجه به این چشم‌اندازها، همچنین رنک خود بچه‌ها و عملکردشان در مسابقات اخیر سعی می‌کنیم بهترین تصمیم را بگیریم.
وی در مورد رقبای ایران در بازیهای آسیایی هانگژو اینگونه توضیح داد: در حال حاضر تیم‌های سطح بالایی در سطح آسیا وجود دارند مانند کره جنوبی، چین، ازبکستان، قزاقستان و اردن که در تمامی اوزان مدعی کسب مدال هستند و برای همین مسابقات سختی پیش‌رو خواهیم داشت. با توجه به چشم‌اندازی که برای المپیک مشخص کردیم می‌خواهیم با نفرات مدعی راهی بازیها شویم.

گفتگو از فریبا جلیل خانی

برچسب ها: تکواندو
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار