شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲  |  Saturday, 30 September 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۲۸۱۶
تاریخ انتشار : ۱۰ : ۱۷ - ۲۱ خرداد ۱۴۰۲

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران خواستار برخورد با باندها و شبکه‌های کار کودکان خیابانی در پایتخت شد.

به گزارش دیباچه، سوده نجفی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با اشاره به توفان اخیر در تهران گفت: بارش باران و توفان اخیر در تهران باعث بروز خسارت‌هایی شد که این خسارت‌ها عمدتا به علت سقوط درخت های خشک و فاقد کیفیت بود.

متولی برخورد قاطع با باند‌های کودکان کار چه ارگانی است؟

وی با بیان این‌که از شهرداری می‌خواهیم که نسبت به رفع خطر اینگونه درخت‌ها اقدام کند، اظهارکرد: البته منظور ما قطع درخت نیست بلکه می‌خواهیم که نسبت به شناسایی و رفع خطر از این درخت‌ها اقدامات لازم را انجام دهند.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با بیان این‌که در آستانه روز مبارزه با کار کودک قرار داریم، تصریح کرد: یکی از مسائل و مشکلات شهر تهران حضور کودکان کار و خیابان است که شرایط مناسبی ندارند و از سوی دیگر فضای شهر را تحت تاثیر خود قرار داده‌اند.

نجفی با بیان این‌که در خصوص کار کودک دستگاه‌های مختلفی مسئول هستند و باید نسبت به ارائه خدمات به اینگونه کودکان اقدام کنند، گفت: این در حالی است که روز به روز تعداد کودکان کار در تهران افزایش می‌یابد و هنوز متولی ساماندهی این کودکان مشخص نیست.

وی با اشاره به آمارهای مختلف در خصوص تعداد کودکان کار اظهار کرد: آمارهای مختلفی در مورد تعداد کودکان کار وجود دارد که برخی ۱۴ هزار اعلام کرده‌اند و ۸۰ درصد از این کودکان ایرانی نیستند و جای سوال است که چه نهادی باید از ورود چنین کودکانی به کشور جلوگیری کند.

متولی برخورد قاطع با باند‌های کودکان کار چه ارگانی است؟

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با بیان این‌که در وهله اول نباید اجازه کار به کودکان داد، تصریح کرد: همچنین باید با باندها و سرشبکه‌های کار کودک برخورد کرد؛ چرا که آنها برای رسیدن به مقاصد اقتصادی خود از کودکان سوء‌استفاده می‌کنند و اگر برخورد قاطعی با این افراد نشود روز به روز شاهد افزایش تعداد کودکان کار هستیم.

منبع: ایسنا
برچسب ها: کودکان کار
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
مظفر شفیعی، خواننده و مدرس آواز در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد؛

فعالیت هنرمندان موسیقی سنتی و کلاسیک محدود شده است | وظیفه هنرمند این نیست که برای برگزاری کنسرت به دنبال تهیه کننده باشد!

۱۶:۳۶  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با ناصر عطاپور، خواننده و سرپرست گروه موغام

«هفت شهر عشق» در تبریز به صحنه می‌رود

۱۴:۱۲  -  ۲۶ شهريور ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با کارگردان جوانِ فیلم کوتاه «ژیان»

مسئولان سینمایی، موانع را از سر راه فیلمسازان جوان بردارند

۱۳:۴۹  -  ۲۶ شهريور ۱۴۰۲
آخرین اخبار