سه‌شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲  |  Tuesday, 03 October 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۲۷۷۳
تاریخ انتشار : ۱۲ : ۱۰ - ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
دبیر شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی در گفت‌وگو با دیباچه:
دبیر شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی گفت: این جشنواره با کیفیت در حالی برگزار شد که جوایز آن سه برابر افزایش یافته بود.

معصومه شمسینی غیاثوند: آیین اختتامیه شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی یک تا پنجم خردادماه در تبریز برگزار شد و برگزیدگان این دوره از جشنواره در بخش‌های بازیگری، کارگردانی، نمایشنامه‌نویسی، چهره‌پردازی، طراحی صحنه، طراحی لباس، موسیقی، نورپردازی و طراحی برشور معرفی شدند.
کوروش زارعی، دبیر شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی در رابطه با برگزاری شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی به دیباچه می‌گوید: امسال برای برگزاری این جشنواره تلاش کردیم که نمایشنامه‌ها و تولیدات نمایشی از تنوع موضوعی و محتوایی برخوردار باشند، برای همین شاهد بودیم که آثار شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی دارای تنوع بسیار بود.
دبیر شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی درباره کیفیت آثار جشنواره تئاتر رضوی عنوان کرد: آثار این جشنواره به لحاظ هنری از کیفیت خوبی برخوردار بود، آثار ضعیف و بدون سندیت تاریخی جایی در این جشنواره نداشت زیرا این جشنواره مبتنی سیره علمی و عملی امام رضا (ع) است.  

آثار ضعیف و بدون سندیت تاریخی، جایی در جشنواره ملی تئاتر رضوی نداشت / جوایز این دوره ،سه برابر افزایش یافته بود!

زارعی با بیان اینکه این جشنواره با کیفیت در حالی برگزار شد که جوایز آن سه برابر افزایش یافته بود، خاطرنشان کرد: برگزاری این جشنواره‌ها می‌تواند بسیار تاثیرگذار و برمخاطبان، اثر مطلوب داشته باشد؛ البته به شرط اینکه آثار خوب و ماندگاری توسط کارگردانان اثرهای نمایشی و نمایشنامه‌نویسان تولید شود و به نگارش درآید.
دبیر شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی با اشاره به اهمیت حمایت دستگاه‌های فرهنگی از جشنواره‌هایی با موضوع اهل بیت (ع) گفت: نهادهای مرتبط با فرهنگ و هنر و مسئولان فرهنگی باید برای برگزاری این جشنواره‌ها حمایت کنند، زیرا وقتی صحبت از جشنواره اهل بیت (ع) به ویژه امام رضا (ع) می‌شود، این موضوع اهمیت و جایگاه بیشتری دارد و همه نهادها  موظف هستند که برای برگزاری آن همکاری لازم را داشته باشند و از  این جشنواره‌ها حمایت کنند.  

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار