پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳  |  Thursday, 13 June 2024

دیباچه

کد خبر: ۵۲۶۰۹
تاریخ انتشار : ۱۲ : ۱۱ - ۲۱ فروردين ۱۴۰۲
وقتی انتشار اخبار جعلی، روان هنرمندان و چهره‌های مطرح را هدف می‌گیرد

به گزارش دیباچه، انتشار اخبار جعلی بنام هنرمندان و ورزشکاران و به طور کل چهره های سرشناس جزو آسیب های فضای مجازی به خصوص در چندسال اخیر بوده است؛ اخبار جعلی ای که گاه آن چهره سرشناس را به دردسر می اندازد و باعث می شود تا برای مدتی آن شخص ناجوانمردانه مورد قضاوت های کاربران قرار بگیرد.در مواقعی هم آنچنان این شایعه و قضاوت های نادرست تاثیرمنفی بر روی زندگی شخص می گذارد که ممکن است به طور کل قید حضور در فضای مجازی را بزند و از این دست تاکنون بسیار مشاهده کردیم.

پایان حضور رضا کیانیان در اینستاگرام؟

اخبار جعلی و انتشار شایعه و در ادامه آن حمله کاربران به صفحه مثلا یک هنرمند می تواند منجر به افسردگی آن چهره سلبریتی هم شود؛زیرا تلاش می کند تا واقعیت را به مخاطبانش توضیح دهد اما قدرت شایعه برخی مواقع آنقدر قدرتمند است که می تواند آن شخص را به انزوا بِکِشانَد؛ به خصوص آنجایی که احساس کند بی رحمانه زندگی شخص اش هدف قرار گرفته و اعضای خانواده اش مورد بی حرمتی قرار گرفته اند. 

نمونه های بسیاری را می توان از قهر چهره های سلبریتی با دنیای مجازی نام برد که در شرایط کاملا احساسی،تصمیم به خداحافظی از اینستاگرام گرفته اند اما پس از مدتی مجدد فعالیت خود را از سر گرفته اند.

پایان حضور رضا کیانیان در اینستاگرام؟

در موضوع اخیر،رضا کیانیان بازیگر سینما و تئاتر نیز که همواره در بیان صحبت های خود صراحت کلام دارد و در مورد مسائل اجتماعی پست های بحث برانگیزی را منتشر می کند، جزو چهره های فعال اینستاگرام است که در آخرین پست اینستاگرامی خود به مسئله جعل حرف هایش در برخی صفحات مجازی پرداخته و با گلایه تند از کسانی که دست به چنین اقدامی می زنند، از همه طرفدارانش در صفحه شخصی خود خداحافظی کرد.

این هنرمند با گلایه از نقل قول نادرستی که در برخی صفحات مجازی درباره درگذشت کیومرث پوراحمد از قول او منتشر شده است، نوشت: نمی دانم، ذهن های بیمار چرا حرف‌های خودشان را به دیگران نسبت می‌دهند و منتشر می‌کنند.

او با انتشار عکس آن جمله که بر روی آن خط کشیده بود، در ادامه نوشته است: این پست و استوری من نیست. تازه دیروز یکی از دوستانم برایم فرستاد.قبل اش به خاطرش کلی فحش خورده بودم و کلی هم برایم هورا کشیدند.

پایان حضور رضا کیانیان در اینستاگرام؟

صفحه‌ی من مشخص است. آدرس دارد. گاهی بهتر است قبل از حکم دادن _ چه این طرفی و چه آن طرفی _ چند دقیقه وقت بگذاریم و راست و دروغ هر مطلبی را بفهمیم. من هر چه بخواهم بنویسم، در صفحه خودم می نویسم. نه از فحاشان می ترسم و نه هوراکشان مغرورم می کنند. سال هاست خودم را می شناسم و سعی کردم خودم باشم. آن قدر جسارت دارم حرف خودم را بزنم.

به قول دوستم حبیب احمدزاده «بلاهت داخلی و خباثت خارجی» هر دو می کوشند، فضای جامعه را دو قطبی کنند. من از هر دو ضربه خورده ام.از هر دو طرف زخمی شده ام. لشگرهای سایبری داخل و خارج در حال کارند. هر دو کارشان دروغ پردازی و شایعه پراکنی ست. از هر دو بیزارم از دروغ بیزارم و از تهمت بیزارم. از پشت هم اندازی بیزارم. از دو قطبی گری بیزارم.همیشه سعی کردم خودم باشم. راه خود را بروم. چه فحش و ناسزا نثارم شود، چه تشویق و هورا.واسلام. نامه تمام.این آخرین پست من است.خداحافظ همگی.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

امیدوارم که رئیس جمهور بعدی، راه شهید جمهور را ادامه بدهد

۱۶:۲۳  -  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش

کار سنجش نزدیک به ۲۰ هزار نوآموز عشایری انجام شده است!

۱۶:۳۵  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
گزارش دیباچه از نشست خبری رئیس پلیس راهور تهران بزرگ

تمهیدات ترافیکی  سی و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اعلام شد

۱۶:۱۲  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
عضو تیم‌ملی فوتسال بانوان در گفتگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

به همه آرزوهایم در فوتسال رسیدم/ کسب موفقیت همیشه دشوار است

۱۷:۱۶  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
حادثه تلخ برای عمو قناد

مجری خاطره ساز، از تصادف جان سالم به در برد

۱۱:۲۴  -  ۱۶ خرداد ۱۴۰۳
کارگردان میرو در گفتگو با دیباچه:

آثارم بر اساس قصه‌های استان سیستان و بلوچستان و فرهنگ بلوچ است

۱۷:۰۲  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
کاپیتان تیم‌ملی تنیس در گفتگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

صعود به دسته ۲ جهان دشوار است/ شرایط فعلی ادامه یابد پیشرفت تنیس متوقف می‌شود!

۱۲:۴۹  -  ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
رهبر انقلاب در دیدار خانواده‌های شهدای خدمت:

تشییع باشکوه شهدا نشان داد ملت ایران زنده است

۱۷:۰۰  -  ۰۵ خرداد ۱۴۰۳