شنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۰  |  Saturday, 17 April 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۲۲۸
تاریخ انتشار : ۱۸ : ۰۸ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۴
یوسف باپیری از اجرای نمایش «پرده سوم، صحنه چهارم» و برپایی «کارگاه شکسپیر» در تالار قشقایی خبر داد.

دیباچه:

سرپرست گروه تئاتر "تازه" که گروهش قرار است سال آینده براساس برنامه جدید تالار قشقایی پروژه‌ای را اجرا کند، در این‌باره توضیح داد:‌ طبق فراخوانی که سال گذشته برای سالن قشقایی منتشر شد، دو نکته یعنی گروه‌محوری و پروژه‌محوری برای ما حائز اهمیت بود و بر آن اساس پروژه‌ای را طراحی کردیم و برنامه‌ریزی می‌کنیم تا زمانی را سال آینده برای اجرایی کردن طرح خود در اختیار بگیریم.

دیباچه-هوتن شکیبا


او با اشاره به برنامه‌ای که در مدت دو هفته قرار است هر گروه در تالار قشقایی مجموعه تئاترشهر از صبح تا شب اجرا کند، گفت:‌ مقدمات پروژه‌ای که در نظر گرفته‌ایم به حدود چهارماه برنامه‌ریزی نیاز دارد و در آن قرار است کارگاهی را با محوریت شکسپیر و فراخوانی که برای حضور تعدادی کارگردان جوان و خلاق و نیز اساتید این رشته ارائه خواهیم کرد، برگزار کنیم.

باپیری توضیح داد: با توجه به اینکه اجرای آثار شکسپیر در ایران در سطح دانشگاه و تئاتر حرفه‌ای بسیار زیاد بوده به دنبال این هستیم تا چگونگی آشنایی ایرانیان با آثار شکسپیر و نگاه کارگردانان ایرانی به آن‌ها را بررسی کنیم. در واقع از آنجا که پیش از انقلاب تعداد اجراهای محدودی از آثار شکسپیر در ایران به صحنه رفته بود تلاش می‌کنیم تا نگاهی را که ایرانیان از گذشته به شکسپیر داشته‌اند تا اجراهای جدید به نحوی بررسی کنیم.

دیباچه-ستاره پسیانی


این کارگردان تئاتر با تأکید بر اینکه رویکرد این پروژه پژوهشی است افزود: کارگردان‌هایی که در مدت چند ماه اجرای پروژه ما حضور خواهند داشت، چگونگی نگاه خود را به صحنه‌هایی از آثار شکسپیر که مشخص خواهند شد مکتوب می‌کنند و پس از آن در نشست‌هایی که با حضور مخاطبان عادی نیز برگزار خواهد شد نتایج به دست آمده به بحث گذاشته خواهد شد.

ایسنا نوشت: باپیری با بیان اینکه در نتیجه این بررسی‌ها می‌توان به شکل جدیدی از اجرای آثار شکسپیر دست یافت، گفت:‌ در بخش دیگری از پروژه‌ای که در سالن قشقایی اجرا می‌کنیم نمایش «پرده سوم، صحنه چهارم» را به صحنه خواهیم برد. این نمایش که خوانشی از نمایشنامه «هملت» است سال گذشته در جشنواره سنگاپور اجرا شد و حالا قرار است شکل متفاوت‌تری از آن در تالار قشقایی با بازی هوتن شکیبا و ستاره پسیانی به صحنه رود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گزارش دیباچه| همه چیز درباره ویژه‌برنامه‌های سحر و افطار ماه رمضان در شبکه‌های سیما

وقتی خلاقیت در تلویزیون گمشده است!

۰۹:۵۶  -  ۲۴ فروردين ۱۴۰۰
هشدار سخنگوی سازمان انتقال خون به ستاد مقابله با کرونا در گفت و گو با دیباچه

استمرار قانون منع تردد عبور و مرور در شب، امکان حضور داوطلبین اهدای خون در ماه مبارک رمضان را کاملا محدود می سازد!

۱۴:۵۷  -  ۲۳ فروردين ۱۴۰۰
در کارگاه مجازی زبان و ادبیات فارسی مطرح شد

زبان و ادبیات فارسی بیش از ۸۰۰ سال زبان و ادبیات رسمی و دیوانی هندوستان بوده است!

۱۳:۴۱  -  ۲۳ فروردين ۱۴۰۰
گفت و گو صمیمی دیباچه با « صهبا شرافتی » بازیگر نقش روناک در سریال « نون خ »

کاراکتر « روناک» شبیه شخصیت خودم است! | هر حرفی جایی دارد ،اگر موقعیت‌ها اشتباه گرفته شود عصبانی می­ شوم!

۱۱:۵۳  -  ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

« کرونا » خانه سینما را تعطیل کرد!

۱۳:۴۴  -  ۲۲ فروردين ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها