دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰  |  Monday, 29 November 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۲۲۸
تاریخ انتشار : ۱۸ : ۰۸ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۴
یوسف باپیری از اجرای نمایش «پرده سوم، صحنه چهارم» و برپایی «کارگاه شکسپیر» در تالار قشقایی خبر داد.

دیباچه:

سرپرست گروه تئاتر "تازه" که گروهش قرار است سال آینده براساس برنامه جدید تالار قشقایی پروژه‌ای را اجرا کند، در این‌باره توضیح داد:‌ طبق فراخوانی که سال گذشته برای سالن قشقایی منتشر شد، دو نکته یعنی گروه‌محوری و پروژه‌محوری برای ما حائز اهمیت بود و بر آن اساس پروژه‌ای را طراحی کردیم و برنامه‌ریزی می‌کنیم تا زمانی را سال آینده برای اجرایی کردن طرح خود در اختیار بگیریم.

دیباچه-هوتن شکیبا


او با اشاره به برنامه‌ای که در مدت دو هفته قرار است هر گروه در تالار قشقایی مجموعه تئاترشهر از صبح تا شب اجرا کند، گفت:‌ مقدمات پروژه‌ای که در نظر گرفته‌ایم به حدود چهارماه برنامه‌ریزی نیاز دارد و در آن قرار است کارگاهی را با محوریت شکسپیر و فراخوانی که برای حضور تعدادی کارگردان جوان و خلاق و نیز اساتید این رشته ارائه خواهیم کرد، برگزار کنیم.

باپیری توضیح داد: با توجه به اینکه اجرای آثار شکسپیر در ایران در سطح دانشگاه و تئاتر حرفه‌ای بسیار زیاد بوده به دنبال این هستیم تا چگونگی آشنایی ایرانیان با آثار شکسپیر و نگاه کارگردانان ایرانی به آن‌ها را بررسی کنیم. در واقع از آنجا که پیش از انقلاب تعداد اجراهای محدودی از آثار شکسپیر در ایران به صحنه رفته بود تلاش می‌کنیم تا نگاهی را که ایرانیان از گذشته به شکسپیر داشته‌اند تا اجراهای جدید به نحوی بررسی کنیم.

دیباچه-ستاره پسیانی


این کارگردان تئاتر با تأکید بر اینکه رویکرد این پروژه پژوهشی است افزود: کارگردان‌هایی که در مدت چند ماه اجرای پروژه ما حضور خواهند داشت، چگونگی نگاه خود را به صحنه‌هایی از آثار شکسپیر که مشخص خواهند شد مکتوب می‌کنند و پس از آن در نشست‌هایی که با حضور مخاطبان عادی نیز برگزار خواهد شد نتایج به دست آمده به بحث گذاشته خواهد شد.

ایسنا نوشت: باپیری با بیان اینکه در نتیجه این بررسی‌ها می‌توان به شکل جدیدی از اجرای آثار شکسپیر دست یافت، گفت:‌ در بخش دیگری از پروژه‌ای که در سالن قشقایی اجرا می‌کنیم نمایش «پرده سوم، صحنه چهارم» را به صحنه خواهیم برد. این نمایش که خوانشی از نمایشنامه «هملت» است سال گذشته در جشنواره سنگاپور اجرا شد و حالا قرار است شکل متفاوت‌تری از آن در تالار قشقایی با بازی هوتن شکیبا و ستاره پسیانی به صحنه رود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
سوال و جواب دیباچه با بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون

«شیوا خنیاگر»: با گذشت سال ها، سوژه‌ها به سمت تکرار رفتند و اصالت خود را از دست دادند!

۱۴:۰۳  -  ۰۷ آذر ۱۴۰۰
گپ خودمانی «دیباچه» با علی مشهدی درباره سریال‌های طنزی که روزگاری «خیابان خالی کن» بودند

بازیگران مطرح ِحوزه طنز ، به خاطر متن و قصه خوب سریالها ،درخشیدند/مجری «سریالیست» ایرادهایی ازسریالم گرفت که منطقی نبود/ذره ای تلویزیون ما را درک کند

۱۱:۵۸  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
بازیگر فیلم سینمایی «منصور» در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

محسن قصابیان: «منصور» عِرق ملی وامید را در جامعه بسط می‌دهد

۱۰:۳۷  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
گفت و گو « دیباچه » با اسفندیار قره باغی ،خواننده پیشکسوتی که به صدای انقلاب مشهور است

معاونت هنری وزیر، پیشنهاد پست اداره کل موسیقی را به من داد | اولین کاری که می کنم، جلوی برگزاری کنســـرت ها را می گیرم؛زیرا همه آن ها پلی بک است!

۱۶:۴۵  -  ۲۹ آبان ۱۴۰۰
گلایه‌های بازیگر سریال"داستان یک شهر" و فیلم سینمایی"سجاده آتش" در گفتگو با پایگاه خبری دیباچه

ایرانمنش : مسئولان کشورمان برای مقابله با تهاجم فرهنگی فقط  شعار می‌دهند | دست‌اندرکاران  تولید برنامه‌های تلویزیونی محدود به افرادی خاص شده‌!

۱۳:۱۳  -  ۰۱ آذر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها