دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱  |  Monday, 06 February 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۲۲۵۶
تاریخ انتشار : ۰۱ : ۱۱ - ۰۵ آذر ۱۴۰۱
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با دیباچه؛

محمود عباس زاده، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار دیباچه گفت: از مهم ترین اقدامات دولت سیزدهم، این است که حاشیه سازی نمی‌کند و تلاش بررفع مشکلات دارد . دولت فعلی سعی بر این دارد که در حوزه اقتصاد تمرکز کند، اما با این حال در حوزه اقتصادی هنوز هم شرمنده مردم هستیم و نتوانستیم مشکلات اقتصادی را تمام و کمال حل کنیم. اما با این حال دغدغه دولت، حل مشکلات مردم است.

نماینده مردم اردبیل اظهار داشت: در دیپلماسی خارجی، برنامه دولت برای ایجاد توازن و تعادل، در تنظیم ارتباط با کشورها، تلاش برای ترمیم ارتباط با شرق، به جای تمرکز بر غرب، خروج از موضع انفعال یکی از عملکرد های دولت است.در حوزه خودرو، ضعف در رقابت با تولید کنندگان خارجی، گلایه مردم از کیفیت خودرو یکی از معضلات بوده و هست (که گلایه به جایی هم بود) اما مطلع هستیم که وزارت صنایع در این حوزه برنامه های خوبی دارد و تا یکی دو سال آینده نتیجه می‌دهد؛ چرا که حوزه خودرو، به گونه ای نیست؛ که اگر امروز تصمیماتی گرفته شود؛ به سرعت نتیجه دهد؛ بلکه زمان بر، است و امیدواریم که به نفع مردم، اتفاقات خوبی در حوزه خودرو بیافتد.

وجود ۴ هزار پروژه نیمه کاره/ امیدواریم به نفع مردم، در حوزه خودرو اتفاقات خوبی بیافتد

وی با اشاره به معضلات و گرانی ها در حوزه مسکن، اظهار داشت: با توجه به ساخت مسکن ملی، در کلان شهرها و شهرستان ها باید به حل برخی از مشکلات در این حوزه امیدوار بود که تا در سال های آینده نتیجه دهد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس ، در خصوص عمده ترین مشکلات و معضلات شهرها، عنوان کرد:ثبات سیاسی و اجتماعی در کشور در حال حاضر از مهم ترین مباحث است که باید تدبیر کنیم؛ که از این مرحله، کشور، عبور کند. مقدمه و لازمه این کار هم تمرکز بر روی علل و تدبیر درست، است که در این صورت، می‌توانیم برنامه های اقتصادی تحول زا، ایجاد کنیم. پی گیری اصلاحات اقتصادی کشور هم کار مدبرانه ای می‌خواهد که از اولویت های اساسی کشور است.

نماینده مردم مشکین شهر اردبیل بیان کرد: بیش از 4 هزار پروژه نیمه کاره در دولت وجود دارد و با وجود بدهکاری که از دولت قبل باقی مانده؛اوراق مشارکتی که فروخته شده و اکنون سررسید این اوراق فرا رسیده دولت با تامین هزینه های جاری می‌بایست بازپرداخت، اوراق را هم شروع کند و در ماه حدود 12 میلیارد تومان باید پرداخت شود و علاوه بر آن هزینه های جاری مثل طرح رتبه بندی معلمان، که در سال، حدود 25 هزار میلیارد تومان هزینه دارد که اگر دولت ادعا کند با وجود این هزینه ها می‌تواند پروژه های نیمه کاره را به اتمام برساند منطقی نیست و تا الان هم کسی چنین ادعایی نکرده است. چون اگر هزینه های جاری را صفرکنیم و به این پروژه ها دهیم مقدور نیست. اما ما در استان سعی کردیم که پروژه های مدت دار کار شود و در مشکین شهر اغلب پروژه های حیاتی و زیر ساختی در حال کار است.

گفتگو از: سمیه سادات موسوی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
بهروز افخمی به خانه رسانه آمد( ویدئو )

آغاز جشنواره ۴۱ بدون دیدن رنگ افتتاحیه !

۱۸:۱۰  -  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
اختصاصی دیباچه| اعتراض تهیه کننده فیلم سینمایی « یادگار جنوب» به نحوه میزبانی جشنواره فیلم فجر!

اگر میزبانی خوبی نشود،قید حضور در کاخ رسانه را می زنم / شنیده های خبرنگار دیباچه : بازیگران چهره « یادگار جنوب » به نشست خبری نمی روند!

۱۳:۰۳  -  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
دبیر جشنواره بین المللی فیلم فجر در نشست خبری با اصحاب رسانه مطرح کرد

امسال شرایط سختی را جهت برگزاری جشنواره فیلم فجر داشتیم / سینمادوستان با ترافیک ویژه‌ای از فیلم‌ها روبرو خواهند بود

۱۱:۲۹  -  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱
عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس در گفت‌وگو با دیباچه:

بودجه فرهنگ و هنر در سال 1402 مورد بی‌توجهی قرار گرفته است/ به دنبال اصلاح بودجه فرهنگ و هنر هستیم  

۱۲:۰۸  -  ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار