پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱  |  Thursday, 01 December 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۲۲۱۶
تاریخ انتشار : ۰۰ : ۱۷ - ۱۴ آبان ۱۴۰۱

« محمدصالح جوکار » رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در گفتگو با دیباچه گفت : اولویت اساسی در مجلس در حال حاضر تدوین برنامه هفتم و بودجه ۱۴۰۲ است که از مهم‌ترین برنامه‌های مجلس شورای اسلامی به شمار می رود و سیاست‌های کلی برنامه هفتم با محوریت توسعه اقتصاد، از مهم‌ترین بحث‌های مجلس است.
وی بااشاره به مهم ترین طرح های مطرح شده در مجلس، اظهار داشت: تاکنون، طرح ملی مسکن از مهم‌ترین طرح‌های مطرح شده توسط دولت در مجلس بوده که در این طرح معین شده که سالانه یک میلیون مسکن می‌بایست ساخته شود که در حال حاضر دولت در تلاش هست که این طرح تحقق یابد.
نماینده مردم یزد در مجلس با اشاره به اینکه، بحث مهم دیگر در مجلس، تدوین قانون در خصوص فناوری و شرکت‌های دانش بنیان بوده، تصریح کرد: اجرایی شدن طرح‌های مصوب در مجلس، زمان بر است و برای اجرایی شدن نیاز به بازه زمانی است؛ به طور مثال، قانون جلوگیری از رانت که به نوعی قانون پاکسازی قوا میباشد و در آن عملکردهای سه قوا شفاف سازی می‌شود؛ قانون بسیار خوبی است که برای اجرایی شدن نیاز به بازه زمانی میباشد.
جوکار در ادامه بیان کرد: بحث تورم، گرانی ها، عدم تراز دخل و خرج که بر مردم فشار اقتصادی وارد می‌کند؛ از موضوعات مهم است که باید با تدبیر در منابعی که در بودجه دیده شده این موضوع جبران شود.

اتمام پروژه‌های نیمه تمام اقدام مثبت دولت دهم/ استفاده از ظرفیت مردم در سرمایه گذاری معادن/ حمایت مالی از منابع انسانی دانشجو و نخبه

رئیس کمیسیون کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه، کشور ما، ظرفیت‌های بالایی دارد؛ از جمله منابع انسانی، دانش آموختگان دانشگاهی که دارای ایده و خلاقیت هستند؛ اما به نوعی درگیر مشکلات اقتصادی هستند و باید به آن‌ها توجه بشود. به طور مثال، تسهیلات بانک‌ها، کمتر به این دسته از افراد جامعه، تعلق می‌گیرد و بیشتر تسهیلات، به کسانی تعلق می‌گیرد که پشتوانه مالی داشته باشند؛ که می‌بایست بهتر از وضعیت موجود، از ظرفیت نخبه‌ها و منابع انسانی دانشگاه ها استفاده کنیم و آنها را حمایت کنیم.
نماینده یزد با اشاره به ظرفیت‌های استان یزد گفت:در استان یزد، در حوزه معدن بهتر می‌توانیم کار کنیم و عمدتا باید کسانی کار را به دست بگیرند که می‌توانند در راستای عدالت اجتماعی کار کنند. ایجاد تعاونی‌هایی با سرمایه گزاری مردم، در این راستا می‌تواند بسیار خوب باشد که هم برای مردم سود آور است ؛و همین طور نقدینگی در جامعه جمع شده و به سمت سرمایه گزاری در معادن جریان پیدا می‌کند.
این نماینده مردم در مجلس در پایان با اشاره به پروژه‌های نیمه کاره اظهار داشت :این پروژ های نیمه کاره ( با مطالعه و یا بی مطالعه) که میلیار‌ها تومان برای احداث آنها، هزینه شده و در حال حاضر متوقف شده است؛ از اقدامات خوب دولت دهم به پایان رساندن این، پروژه‌های نیمه کاره است و در واقع کلنگ زنی جدید در این دولت نداشتیم که این موضوع مهم، می‌تواند در بحث اشتغال صنعت، کسب و کار مفید واقع شود.

گفتگو از: سمیه سادات موسوی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی کتاب سازمان تبلیغات اسلامی در گفتگو با دیباچه:

چالش اصلی کتاب در کشور قیمت کاغذ است/ ویترین کتاب‌فروشی‌ها باید بر اساس علاقه مردم باشد

۱۱:۳۱  -  ۲۹ آبان ۱۴۰۱
حسرتی که ۴ سال دیگر به تعویق افتاد

۸ آذر تلخ برای تیم ملی ایران

۰۹:۴۹  -  ۰۹ آذر ۱۴۰۱
معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با دیباچه خبر داد

تقویت حضور بخش‌های خصوصی و مردمی در هفته کتاب/ طرح سامانه کتابفروشان راه اندازی می‌شود

۱۰:۰۹  -  ۲۸ آبان ۱۴۰۱
رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور در گفتگو اختصاصی با دیباچه مطرح کرد

هر زمانی که بتوانیم جذب مالی داشته باشیم، می‌توانیم بسیاری از فعالیت‌ها را آغاز کنیم / ما جذب نیرو نداریم بلکه فعالیت‌ها به صورت داوطلبانه است

۱۶:۳۶  -  ۲۵ آبان ۱۴۰۱
رییس سازمان بهزیستی کشور در گفتگو با دیباچه خبر داد:

افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان در اواخر آبان

۱۷:۰۶  -  ۲۳ آبان ۱۴۰۱
حجت الاسلام تقوی،مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان در گفتگوی اختصاصی با دیباچه

اگر در سالن‌های دانشگاه نگوییم و نشنویم باید در کف خیابان‌ها بشنویم/ دانشگاه‌ها قلب تپنده جامعه هستند

۱۲:۲۳  -  ۱۹ آبان ۱۴۰۱
گفت و گو اختصاصی دیباچه با حسن رنگرز ،سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران

هیچکس نمی‌تواند به جایگاه « محمد بَنا » نزدیک شود؛ او مربی قرن است ! / سال آینده ترافیکی از مسابقات را خواهیم داشت

۱۶:۲۸  -  ۲۵ آبان ۱۴۰۱
مهلا مومن زاده، عضو تیم ملی تکواندو زنان در گفتگو با «دیباچه»

به دنبال مدال طلای جهان هستم/ کادرفنی تیم ملی جزو بهترین‌ها هستند

۱۲:۱۱  -  ۱۹ آبان ۱۴۰۱
پرطرفدار ترین ها