سه‌شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱  |  Tuesday, 16 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۲۰۱۹
تاریخ انتشار : ۲۹ : ۱۴ - ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

« سیدامیر سیدزاده » تهیه کننده سینما و تلویزیون در پی حواشی های اخیر پیرامون حمله ساترا به پلتفرم ها به نکاتی اشاره کرده که در ادامه می خوانید.

امیر سیدزاده اظهار داشت: تعطیلی پلتفرم ها از طریق رسانه ملی نیازمند قانون گذاری است و اینگونه نیست که هر عملی را که صداوسیما اراده کند، بتواند انجام دهد. درحال حاضر باوجود سختگیری هایی که در مورد امور وظایفی پلتفرم ها توسط صدا و سیما و ساترا که زیر مجموعه ی آن است انجام می شود چنین شاعبه ای درخصوص تعطیلی پلتفرم ها به وجود آمده است اما چنین اتفاقی هرگز نخواهد افتاد به دلیل اینکه چنین مسئله ای نیازمند مصوبه ی قانونی است و اگر هم قرار باشد چنین اتفاقی رخ دهد باید اول لایحه به مجلس ارائه شود و براساس عدم رعایت قوانین حاکم بر فضای رسانه ای، مصوباتی توسط هیئت دولت یا مجلس شورای اسلامی و یا شورای انقلاب فرهنگی به تصوب و تایید برسد و بعد از آن در جهت برخورد با اعمال غیرقانونی پلتفرم ها این قانون به اجرا دربیاید که در نهایت به تعطیلی یک پلتفرم برسند،اما اینکار به راحتی امکان پذیر نیست و باید مراحل طولانی ای را طی کند.

تعطیلی پلتفرم‌ها به راحتی امکان پذیر نیست، نیازمند قانون گذاری است! / با سختگیری به پلتفرم‌ها آمار مخاطب رسانه ملی بالا نمی‌رود!

تهیه کننده‌ فیلم "مادر قلب اتمی" درخصوص بازگشت مخاطب به رسانه ملی درصورت حذف پلتفرم ها تصریح کرد: از نظر من مخاطب با رانده شدن از فضای پلتفرم ها هیچ وقت به سمت رسانه ملی نمی روند به دلیل اینکه رسانه ملی در تولید آثار و محتوای جذب کننده مخاطب در 10 سال اخیر شکست خورده و دچار مشکل بوده است و اگر یک بررسی دقیق کنید به نسبت 20 سال پیش که سریال های بسیار خوب و فاخری مانند «امام علی ع»، «سربداران»، «زیر تیغ» و... مخاطب را پای آنتن تلویزیون نگه می داشت درحال حاضر تولیدی از این دست محصولات نداشته ایم که قرار باشد مخاطب را پای تلویزیون بکشاند بنابراین این مسئله که با سختگیری به پلتفرم ها آمار مخاطبان رسانه ملی بالا می رود، فکر بیهوده ای است و باید تلاش بر این باشد که رسانه ملی، ساترا و پلتفرم ها در یک فضای سالم و رقابتی معمول که در همه ی کشورهای دنیا وجود دارد با یکدیگر همکاری داشته باشند و همچنین مخاطبین خاص خود را هم حفظ کنند.

گفت و گو از : سوگل امیری

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با تهیه‌کننده و کارگردان نماهنگ مسافران خورشید

ساخت نماهنگ تاریخی همانند فیلم تاریخی پرهزینه‌ است/ استفاده از تابلوی ظهر عاشورای مرحوم استاد اسماعیل زاده در نماهنگ

۱۵:۵۰  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
تاسوعا و عاشورای حسینی در قاب تصویر دیباچه؛

وقتی باران اشک، موسیقی زمین و آسمان می‌شود

۱۲:۴۸  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
دبیر فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

وزارت میراث فرهنگی نگاه حمایتی به بافت تاریخی یزد داشته باشد/ سازه‌های خشتی یزد در معرض خطر سیل قرار دارد

۱۰:۳۵  -  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
معرفی کتاب به روایت دیباچه

واقعه عاشورا و شخصیت والای امام حسین (ع) در قلم نویسندگان

۱۰:۴۱  -  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نسل طلایی شعر و موسیقی، بازهم ستاره ای را از دست داد

« سایه » ادبیات رفت

۱۰:۲۰  -  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل صادق ورمزیار و فرزاد آشوبی درباره موفقیت مربیان خارجی

گزارش دیباچه | هندوانه در بسته‌ای به نام لیگ بیست و دوم!

۲۰:۲۹  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱