جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱  |  Friday, 09 December 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۲۰۱۹
تاریخ انتشار : ۲۹ : ۱۴ - ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

« سیدامیر سیدزاده » تهیه کننده سینما و تلویزیون در پی حواشی های اخیر پیرامون حمله ساترا به پلتفرم ها به نکاتی اشاره کرده که در ادامه می خوانید.

امیر سیدزاده اظهار داشت: تعطیلی پلتفرم ها از طریق رسانه ملی نیازمند قانون گذاری است و اینگونه نیست که هر عملی را که صداوسیما اراده کند، بتواند انجام دهد. درحال حاضر باوجود سختگیری هایی که در مورد امور وظایفی پلتفرم ها توسط صدا و سیما و ساترا که زیر مجموعه ی آن است انجام می شود چنین شاعبه ای درخصوص تعطیلی پلتفرم ها به وجود آمده است اما چنین اتفاقی هرگز نخواهد افتاد به دلیل اینکه چنین مسئله ای نیازمند مصوبه ی قانونی است و اگر هم قرار باشد چنین اتفاقی رخ دهد باید اول لایحه به مجلس ارائه شود و براساس عدم رعایت قوانین حاکم بر فضای رسانه ای، مصوباتی توسط هیئت دولت یا مجلس شورای اسلامی و یا شورای انقلاب فرهنگی به تصوب و تایید برسد و بعد از آن در جهت برخورد با اعمال غیرقانونی پلتفرم ها این قانون به اجرا دربیاید که در نهایت به تعطیلی یک پلتفرم برسند،اما اینکار به راحتی امکان پذیر نیست و باید مراحل طولانی ای را طی کند.

تعطیلی پلتفرم‌ها به راحتی امکان پذیر نیست، نیازمند قانون گذاری است! / با سختگیری به پلتفرم‌ها آمار مخاطب رسانه ملی بالا نمی‌رود!

تهیه کننده‌ فیلم "مادر قلب اتمی" درخصوص بازگشت مخاطب به رسانه ملی درصورت حذف پلتفرم ها تصریح کرد: از نظر من مخاطب با رانده شدن از فضای پلتفرم ها هیچ وقت به سمت رسانه ملی نمی روند به دلیل اینکه رسانه ملی در تولید آثار و محتوای جذب کننده مخاطب در 10 سال اخیر شکست خورده و دچار مشکل بوده است و اگر یک بررسی دقیق کنید به نسبت 20 سال پیش که سریال های بسیار خوب و فاخری مانند «امام علی ع»، «سربداران»، «زیر تیغ» و... مخاطب را پای آنتن تلویزیون نگه می داشت درحال حاضر تولیدی از این دست محصولات نداشته ایم که قرار باشد مخاطب را پای تلویزیون بکشاند بنابراین این مسئله که با سختگیری به پلتفرم ها آمار مخاطبان رسانه ملی بالا می رود، فکر بیهوده ای است و باید تلاش بر این باشد که رسانه ملی، ساترا و پلتفرم ها در یک فضای سالم و رقابتی معمول که در همه ی کشورهای دنیا وجود دارد با یکدیگر همکاری داشته باشند و همچنین مخاطبین خاص خود را هم حفظ کنند.

گفت و گو از : سوگل امیری

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
پیمان مدنی، نوازنده پیانو در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

پیانو مانند اتوبان شش بانده برای ورود به جهان موسیقی است

۱۰:۰۵  -  ۰۹ آذر ۱۴۰۱
گفتگو دیباچه با رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک

حدود ۶۰ هزار نفر در سال در کلاس اول ابتدایی مردود می‌شوند!

۱۱:۱۳  -  ۰۷ آذر ۱۴۰۱
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با دیباچه؛

وجود ۴ هزار پروژه نیمه کاره/ امیدواریم به نفع مردم، در حوزه خودرو اتفاقات خوبی بیافتد

۱۱:۰۱  -  ۰۵ آذر ۱۴۰۱
مدیرعامل بنیاد ملی کتاب سازمان تبلیغات اسلامی در گفتگو با دیباچه:

چالش اصلی کتاب در کشور قیمت کاغذ است/ ویترین کتاب‌فروشی‌ها باید بر اساس علاقه مردم باشد

۱۱:۳۱  -  ۲۹ آبان ۱۴۰۱
حسرتی که ۴ سال دیگر به تعویق افتاد

۸ آذر تلخ برای تیم ملی ایران

۰۹:۴۹  -  ۰۹ آذر ۱۴۰۱
معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با دیباچه خبر داد

تقویت حضور بخش‌های خصوصی و مردمی در هفته کتاب/ طرح سامانه کتابفروشان راه اندازی می‌شود

۱۰:۰۹  -  ۲۸ آبان ۱۴۰۱
رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور در گفتگو اختصاصی با دیباچه مطرح کرد

هر زمانی که بتوانیم جذب مالی داشته باشیم، می‌توانیم بسیاری از فعالیت‌ها را آغاز کنیم / ما جذب نیرو نداریم بلکه فعالیت‌ها به صورت داوطلبانه است

۱۶:۳۶  -  ۲۵ آبان ۱۴۰۱
رییس سازمان بهزیستی کشور در گفتگو با دیباچه خبر داد:

افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان در اواخر آبان

۱۷:۰۶  -  ۲۳ آبان ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار