سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱  |  Tuesday, 31 January 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۲۰۰۹
تاریخ انتشار : ۴۴ : ۲۰ - ۰۷ مرداد ۱۴۰۱

به گزارش دیباچه ، علیرضا زرین‌دست مدیر فیلمبرداری آثاری چون «بی پولی»، «کفش هایم کو؟»، «خون شد» و... که در سال‌های گذشته سابقه حضور در هیئت معرفی نماینده ایران به اسکار را داشته است، درخصوص اسکار ۲۰۲۳ و گزینه های امیدوار کننده به نکاتی اشاره کرد که در ادامه می خوانید : 
علیرضا زرین‌دست مدیر فیلمبرداری سینما و تلویزیون درخصوص انتخاب نماینده ایران در اسکار گفت: فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم و امیدوارم که از بین آن ها مناسب ترین فیلم انتخاب و فرستاده شود. زمانی که من در این بخش داور بودم افرادی بر روی فیلمی اصرار و تمایل داشتند، که آن را به اسکار بفرستیم باوجود اینکه اغلب داورانی که حضور داشتند موافق این مسئله نبودند اما آن فیلم را انتخاب و به اسکار فرستادند، امیدوارم که امسال این انتخاب منصفانه و مناسب باشد.

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی  از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

او درخصوص فیلم برادران لیلا و شانس موفقیتش اظهار داشت: من فیلم «برادران لیلا» را نگاه نکرده ام، فقط تیزرهای آن را دیده ام اما فیلم «قهرمان» آقای فرهادی را نگاه کرده ام و از نظر کارگردانی، فیلمنامه، بازی ها و پایان، بسیار فیلم خوب و درجه یکی است البته من کاری ندارم که آقای فرهادی چه موقعیتی در سیستم اجتماعی دارد، فیلم اش فیلم درخشانی است اما با سکانس هایی که ازین فیلم دیده ام نتوانستم ارتباط برقرار کنم به دلیل اینکه سکانس های کوتاهی بود و نمیتوانم آن را قضاوت کنم، اما از میان فیلم ها، برادران لیلا هم میتواند در کنار گزینه های دیگر باشد و به نظر فیلم خوبی میاید.

زرین دست درخصوص شایعات برای ارسال فیلم «موقعیت مهدی» به اسکار تصریح کرد: به طور کلی تصور نمیکنم اگر برای اسکار انتخاب شود موفقیتی کسب کند و می دانیم که مورد توجه قرار نخواهد گرفت.

این مدیر فیلمبرداری درخصوص اهمیت موفقیت در اسکار در سینمای ایران گفت: اهمیت در اسکار به مواردی برمی گردد که اصلا در کشور ما وجود ندارد. در آمریکا فیلم هایی به اسکار و بخش مسابقه می روند، دیده می شوند که تهیه کنندگان برای تبلیغات پول های زیادی خرج می کنند، مهمانی های گسترده ای برگزار می‌کنند تا فیلمشان به مرحله ی جایزه بردن برسدو من به شخصه زمانی که در آمریکا بودم شاهد این مسئله بودم به همین علت اگر بخواهیم قضاوت مطلوب کنیم، درواقع ما چنین روابطی را در جهت حمایت از فیلم هایمان نداریم در نتیجه فیلم ها خود باید ارزش های ویژه ای داشته باشند و به تنهایی بجنگد و بتواند خود را به دریافت اسکار برساند.

گفت و گو از : سوگل امیری

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گیتا ویسی، سرمربی تیم لوکس شمشیری یاس در گفت وگو با دیباچه

برای رسیدن به قهرمانی هر ریسکی را به جان می‌خریم/ لازمه ی  داشتن یک تیم ملی خوب، داشتن لیگ مناسب است

۱۷:۰۶  -  ۰۴ بهمن ۱۴۰۱
مدیر تولید وتهیه کننده گروه هوروش باند، در گفتگو با دیباچه گفت

امیدواریم "زانکو"طلسم محجوریت کنسرت‌ها را در هم بشکند!

۱۷:۴۰  -  ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
در آستانه برگزاری متفاوت ترین رویداد سینمایی ایران!

وقتی با سکوت خبری روابط عمومی، اعضای هیات انتخاب جشنواره فجر ۴۱، بالاخره معرفی شدند!

۱۰:۳۷  -  ۲۸ دی ۱۴۰۱
کاپیتان سابق تیم‌ملی والیبال در گفت وگو با «دیباچه»

حضور داورزنی در فدراسیون خلاف قانون است/ پیکان شانس بیشتری برای قهرمانی دارد

۱۵:۲۳  -  ۲۵ دی ۱۴۰۱
پشت پرده سپرده بیشتر  و سود بیشتر ! سرمایه مردم و کشاکش بانک ها 

برخورد با بانک‌های متخلف توسط بازرسان بانک مرکزی / مدیریکی از شعب بانک آینده: سیستم این بانک با بانک‌های دیگر متفاوت است

۱۶:۵۳  -  ۲۱ دی ۱۴۰۱
نوازنده پیشکسوت سنتور در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

هنر روز به روز بیشتر در انزوا فرو می‌رود!

۱۷:۰۱  -  ۱۸ دی ۱۴۰۱
پرطرفدار ترین ها