دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳  |  Monday, 17 June 2024

دیباچه

کد خبر: ۵۲۰۰۱
تاریخ انتشار : ۵۵ : ۰۹ - ۰۴ مرداد ۱۴۰۱
صدرالدین حجازی در گفت‌وگو با دیباچه:
بازیگر نقش خولی در سریال مختار با بیان اینکه نقش خولی را به دلیل پیچیدگی این شخصیت بازی کردم، گفت: مسئولان باید پاسخگوی تکرار سریال مختارنامه باشند.

 معصومه شمسینی غیاثوند: سریال مختارنامه به کارگردانی «داود میرباقری» در دهه هشتاد تولید شد، این مجموعه تلویزیونی یکی از سریال‌های پُرهزینه‌ای بود که بازیگران بسیاری در این سریال به ایفای نقش پرداختند. صدرالدین حجازی بازیگر با سابقه سینما و تئاتر که بیشتر در نقش منفی شخصیت‌های فیلم‌ها بازی کرده است در سن 63 سالگی نقش «خولی» را در سریال مختارنامه بازی کرد. این هنرپیشه پیشکسوت در فیلم‌ها و سریال‌های به یاد ماندنی از جمله «کوچک جنگلی»، «روزی روزگاری»، «تفنگ سرپر»، «ناخدا خورشید»، «روز شیطان» به ایفای نقش پرداخته است.

این هنرمند به دیباچه در خصوص پذیرش نقش خولی در سریال مختارنامه می‌گوید:  چند نقش را آقای میرباقری به من پیشنهاد دادند که نقش‌های طولانی‌تر را نسبت به خولی در این سریال داشتند، اما من خودم این نقش را دوست داشتم و  آقای میرباقری هم همین عقیده را داشت. در نهایت نقش خولی را بازی کردم و  آن را یکی از بهترین بازی‌هایم در طول این سال‌ها می‌دانم.

بازیگر نقش خولی در سریال مختارنامه افزود : « خولی » شخصیت عجیب و غریب و پیچیده‌ای داشت، برای همین من دوست داشتم نقش آن را در این سریال بازی کنم و برای بازی این نقش زیاد مطالعه کردم. با توجه به واکنش مخاطبان معتقد هستم که این نقش مورد رضایت مردم قرار گرفت.

«  صدرالدین حجازی » با اشاره به صحنه‌هایی که در سریال مختارنامه به ایفای نقش پرداخته بود، گفت: برای پشت صحنه سریال حساسیت فراوانی را آقای میرباقری داشت، به خصوص زمانی که سرمبارک امام حسین (ع) وارد خانه‌ « خولي بن يزيد » شد و طوری فضا سازی  صورت گرفت تا تاثیرگذاری آن زیاد باشد و مخاطبان این سریال از آن رضایت داشتند. یکی از سکانس‌های مهم دیگر فیلم مربوط به برگزاری دادگاه خولی به همراه همسرانش بود. جنایتی که خولی مرتکب شده بود آنقدر مهیب بود که هر دو زن خولی به آن شهادت دادند.

نقش «خولی» را به دلیل پیچیدگی این شخصیت بازی کردم/ مسئولان پاسخگوی تکرار سریال مختارنامه باشند

این بازیگر پیشکسوت سینما و تئاتر با اشاره به بازی در نقش یک کارکتر منفی در سریال مختارنامه گفت: نقش « خولی» یک کاراکتر تنها منفی نبود و مورد نفرت مردم قرار داشت اما بازی در این نقش را دوست داشتم و یکی از نقش‌های است که هنوز به آن علاقمند هستم، زیرا دارای پیچیدگی‌های خاصی بود و هیچ کدام از نقش‌های منفی که بازی کرده ام به هم شبیه نیستند. زیرا معتقد هستم که اگر نقش منفی به خوبی بازی شود می‌توان قهرمان قصه را به مخاطبان نشان داد.

بازیگر نقش خولی در سریال مختارنامه در رابطه با علت بازپخش متعدد این سریال از تلویزیون و انتقاد مخاطبان از تکرار این سریال، گفت: سریال مختارنامه با استقبال مخاطبان همراه بود، مردم اعتقاد به عاشورا و امام حسین (ع) دارند. سریال مختارنامه خوش ساخت و بسیار پر هزینه و پرخرجی بود و همیشه نزدیک به ایام محرم این سریال بازپخش می‌شود شاید تلویزیون سریال دیگری برای پخش نداشته باشد که این سریال تکرار می‌شود و اینکه چرا این سریال مدام تکرار می‌شود مسئولان باید پاسخگوی آن باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

امیدوارم که رئیس جمهور بعدی، راه شهید جمهور را ادامه بدهد

۱۶:۲۳  -  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش

کار سنجش نزدیک به ۲۰ هزار نوآموز عشایری انجام شده است!

۱۶:۳۵  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
گزارش دیباچه از نشست خبری رئیس پلیس راهور تهران بزرگ

تمهیدات ترافیکی  سی و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اعلام شد

۱۶:۱۲  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
عضو تیم‌ملی فوتسال بانوان در گفتگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

به همه آرزوهایم در فوتسال رسیدم/ کسب موفقیت همیشه دشوار است

۱۷:۱۶  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
حادثه تلخ برای عمو قناد

مجری خاطره ساز، از تصادف جان سالم به در برد

۱۱:۲۴  -  ۱۶ خرداد ۱۴۰۳
کارگردان میرو در گفتگو با دیباچه:

آثارم بر اساس قصه‌های استان سیستان و بلوچستان و فرهنگ بلوچ است

۱۷:۰۲  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
کاپیتان تیم‌ملی تنیس در گفتگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

صعود به دسته ۲ جهان دشوار است/ شرایط فعلی ادامه یابد پیشرفت تنیس متوقف می‌شود!

۱۲:۴۹  -  ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
رهبر انقلاب در دیدار خانواده‌های شهدای خدمت:

تشییع باشکوه شهدا نشان داد ملت ایران زنده است

۱۷:۰۰  -  ۰۵ خرداد ۱۴۰۳