سه‌شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱  |  Tuesday, 16 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۲۰۰۱
تاریخ انتشار : ۵۵ : ۰۹ - ۰۴ مرداد ۱۴۰۱
صدرالدین حجازی در گفت‌وگو با دیباچه:
بازیگر نقش خولی در سریال مختار با بیان اینکه نقش خولی را به دلیل پیچیدگی این شخصیت بازی کردم، گفت: مسئولان باید پاسخگوی تکرار سریال مختارنامه باشند.

 معصومه شمسینی غیاثوند: سریال مختارنامه به کارگردانی «داود میرباقری» در دهه هشتاد تولید شد، این مجموعه تلویزیونی یکی از سریال‌های پُرهزینه‌ای بود که بازیگران بسیاری در این سریال به ایفای نقش پرداختند. صدرالدین حجازی بازیگر با سابقه سینما و تئاتر که بیشتر در نقش منفی شخصیت‌های فیلم‌ها بازی کرده است در سن 63 سالگی نقش «خولی» را در سریال مختارنامه بازی کرد. این هنرپیشه پیشکسوت در فیلم‌ها و سریال‌های به یاد ماندنی از جمله «کوچک جنگلی»، «روزی روزگاری»، «تفنگ سرپر»، «ناخدا خورشید»، «روز شیطان» به ایفای نقش پرداخته است.

این هنرمند به دیباچه در خصوص پذیرش نقش خولی در سریال مختارنامه می‌گوید:  چند نقش را آقای میرباقری به من پیشنهاد دادند که نقش‌های طولانی‌تر را نسبت به خولی در این سریال داشتند، اما من خودم این نقش را دوست داشتم و  آقای میرباقری هم همین عقیده را داشت. در نهایت نقش خولی را بازی کردم و  آن را یکی از بهترین بازی‌هایم در طول این سال‌ها می‌دانم.

بازیگر نقش خولی در سریال مختارنامه افزود : « خولی » شخصیت عجیب و غریب و پیچیده‌ای داشت، برای همین من دوست داشتم نقش آن را در این سریال بازی کنم و برای بازی این نقش زیاد مطالعه کردم. با توجه به واکنش مخاطبان معتقد هستم که این نقش مورد رضایت مردم قرار گرفت.

«  صدرالدین حجازی » با اشاره به صحنه‌هایی که در سریال مختارنامه به ایفای نقش پرداخته بود، گفت: برای پشت صحنه سریال حساسیت فراوانی را آقای میرباقری داشت، به خصوص زمانی که سرمبارک امام حسین (ع) وارد خانه‌ « خولي بن يزيد » شد و طوری فضا سازی  صورت گرفت تا تاثیرگذاری آن زیاد باشد و مخاطبان این سریال از آن رضایت داشتند. یکی از سکانس‌های مهم دیگر فیلم مربوط به برگزاری دادگاه خولی به همراه همسرانش بود. جنایتی که خولی مرتکب شده بود آنقدر مهیب بود که هر دو زن خولی به آن شهادت دادند.

نقش «خولی» را به دلیل پیچیدگی این شخصیت بازی کردم/ مسئولان پاسخگوی تکرار سریال مختارنامه باشند

این بازیگر پیشکسوت سینما و تئاتر با اشاره به بازی در نقش یک کارکتر منفی در سریال مختارنامه گفت: نقش « خولی» یک کاراکتر تنها منفی نبود و مورد نفرت مردم قرار داشت اما بازی در این نقش را دوست داشتم و یکی از نقش‌های است که هنوز به آن علاقمند هستم، زیرا دارای پیچیدگی‌های خاصی بود و هیچ کدام از نقش‌های منفی که بازی کرده ام به هم شبیه نیستند. زیرا معتقد هستم که اگر نقش منفی به خوبی بازی شود می‌توان قهرمان قصه را به مخاطبان نشان داد.

بازیگر نقش خولی در سریال مختارنامه در رابطه با علت بازپخش متعدد این سریال از تلویزیون و انتقاد مخاطبان از تکرار این سریال، گفت: سریال مختارنامه با استقبال مخاطبان همراه بود، مردم اعتقاد به عاشورا و امام حسین (ع) دارند. سریال مختارنامه خوش ساخت و بسیار پر هزینه و پرخرجی بود و همیشه نزدیک به ایام محرم این سریال بازپخش می‌شود شاید تلویزیون سریال دیگری برای پخش نداشته باشد که این سریال تکرار می‌شود و اینکه چرا این سریال مدام تکرار می‌شود مسئولان باید پاسخگوی آن باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با تهیه‌کننده و کارگردان نماهنگ مسافران خورشید

ساخت نماهنگ تاریخی همانند فیلم تاریخی پرهزینه‌ است/ استفاده از تابلوی ظهر عاشورای مرحوم استاد اسماعیل زاده در نماهنگ

۱۵:۵۰  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
تاسوعا و عاشورای حسینی در قاب تصویر دیباچه؛

وقتی باران اشک، موسیقی زمین و آسمان می‌شود

۱۲:۴۸  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
دبیر فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

وزارت میراث فرهنگی نگاه حمایتی به بافت تاریخی یزد داشته باشد/ سازه‌های خشتی یزد در معرض خطر سیل قرار دارد

۱۰:۳۵  -  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
معرفی کتاب به روایت دیباچه

واقعه عاشورا و شخصیت والای امام حسین (ع) در قلم نویسندگان

۱۰:۴۱  -  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نسل طلایی شعر و موسیقی، بازهم ستاره ای را از دست داد

« سایه » ادبیات رفت

۱۰:۲۰  -  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل صادق ورمزیار و فرزاد آشوبی درباره موفقیت مربیان خارجی

گزارش دیباچه | هندوانه در بسته‌ای به نام لیگ بیست و دوم!

۲۰:۲۹  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱