چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱  |  Wednesday, 17 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۱۹۸۸
تاریخ انتشار : ۱۸ : ۱۶ - ۲۵ تير ۱۴۰۱

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به اهتمام پلیس بر توسعه امنیت اخلاقی و اجتماعی گفت: هجمه‌های دشمنان به پلیس بیانگر این است که ما مسیر و ماموریت هایمان را به درستی و با موفقیت انجام می‌دهیم؛ دشمن از عملکرد پلیس عصبانی است.

به گزارش دیباچه  و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در اولین همایش سراسری سازمان اطلاعات فراجا با بیان اینکه امروز پیروی از ولایت و اطاعت اوامر فرماندهی معظم کل قوا، حرکت در مسیر فلسفه وجودی غدیر است، افزود: در این ایام بار دیگر با مقام معظم رهبری "مدظله العالی" تجدید بیعت می کنیم و پیروی از راه علما، صلحا و شهدای بزرگوار را سرلوحه کار خود قرار می دهیم.

سردار اشتری: دشمنان از عملکرد پلیس عصبانی هستند

وی با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری اولین همایش سراسری سازمان اطلاعات فراجا به ویژه رئیس سازمان اطلاعات فراجا مطرح کرد: در این نشست تخصصی ضمن بررسی عملکرد پیشین، ماموریت های پیش رو و اولویت دار تشریح و تبیین می شود.

سردار اشتری با اشاره به ابلاغ و ارتقاء ساختار و سازمان فراجا مطرح کرد: با عنایت مقام معظم رهبری " مدظله العالی" طرح جامع ساختار و سازمان فراجا ابلاغ و این تغییر نقطه عطف و تحول آفرینی در تاریخ انتظامی کشور است و یکی از شاخص های این ساختار و سازمان مصوب، تصویب سازمان اطلاعات فراجا است که می تواند بیشترین و موثرترین نقش را در پیشبرد اهداف انتظامی ایفا کند.

ماموریت های خطیر

عالی ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به ماموریت های خطیر، حساس، چند بعدی و تاثیرگذار سازمان اطلاعات فراجا مطرح کرد: امروز به همت همکاران پرتلاشمان در سازمان اطلاعات فراجا، شاهد ارتقاء این مجموعه و ایفای نقش مطلوب در خنثی سازی توطئه های دشمنان هستیم.

حافظ ارزش ها هستیم

وی با بیان اینکه پلیس ملجا و پناهگاه مردم است، با گریزی بر تنوع، پیچیدگی و گستردگی ماموریت های انتظامی از مرز تا مرکز مطرح کرد: مجموعه انتظامی کشور براساس وظایف ذاتی و قانونی خود، پاسدار و حافظ ارزش های والای انقلاب اسلامی و تامین کننده امنیت عمومی و داخلی است و ضمن ایفای نقش ذاتی و قانونی خود در مقابله و برخورد با ناامن کنندگان امنیت، مبارزه با مفسدان اقتصادی، قاچاقچیان مواد مخدر، ارازل و اوباش، سارقان و...، برای توسعه امنیت اخلاقی و اجتماعی و برخورد با ناهنجاری های اجتماعی با اجرای طرح های ابتکاری و نوآورانه چون طرح ناظر، طرح سالم سازی دریا و ... در ایفای نقش خود پیشتاز است.

تسلط اطلاعاتی

سردار اشتری با اشاره به جرایم نوظهور مطرح کرد: مواجهه با تهدیدات در حوزه های امنیتی، اجتماعی، سیاسی، دفاعی، فرهنگی و ... مستلزم توسعه و تسلط اطلاعاتی است؛ بنابراین بایستی بر توسعه و اشراف اطلاعاتی تمرکز ویژه ای داشته باشیم.

وی خطاب به روسای پلیس های سازمان اطلاعات فراجا خاطر نشان کرد: شما عزیزان در ابعاد و ماموریت های مختلف امنیتی، اطلاعاتی و خدماتی اقدام می کنید و فعالیت هایتان برای کشور بسیار "امنیت آفرین" است.

این مقام ارشد انتظامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهتمام و تمرکز ویژه پلیس برای برخورد با ناهنجاری های اجتماعی و توسعه امنیت اخلاقی و اجتماعی بیان کرد: امروز دشمنان می دانند و باور دارند با حربه های پوشالی، قدرت مقابله با بنیه دفاعی ایران اسلامی را ندارند و درصددند که با شبیخون و تهاجم فرهنگی به مقاسد پلید خود دست یابند و در این میان با بهره گیری از برخی فرصت ها در فضای مجازی به دنبال رسیدن به اهداف خود هستند.

متوقف نمی شویم

سردار اشتری با اشاره به هجمه معاندین و دشمنان به فراجا مطرح کرد: این هجمه ها بیانگر این است که ما مسیر و ماموریت هایمان را به درستی و با موفقیت انجام می دهیم؛ دشمن از عملکرد پلیس عصبانی است، اما ما با روحیه جهادی، انقلابی و در خط قانون وظایفمان را به جد دنبال و با این هجمه ها متوقف نمی شویم.

حمایت قانونی از پلیس

فرمانده کل انتظامی کشور همراهی رسانه ها را برای توسعه امنیت اجتماعی و اخلاقی از الزامات دانست و عنوان کرد: برای پیشبرد بسیاری از ماموریت ها، نیازمند قانونی مضاعف هستیم، هر چند که در عمل به وظایف ذاتی و قانونی خود معطل هیچ سازمان و دستگاهی نمی مانیم.

وی با اشاره بر تنوع و گستردگی ماموریت های پلیس تاکید کرد: پلیس همچنان که مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر، مقابله با اراذل و اوباش، توسعه انضباط اجتماعی و فرهنگ ترافیکی و ... را دنبال می کند در اجرای طرح های امنیت اجتماعی و اخلاقی نیز مصمم است و شناسایی و برخورد با اعضاء اصلی باندها و شبکه های مروج مفاسداخلاقی موید این ادعا است.

پیشبرد هوشمند و هدفمند ماموریت ها

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه در انتظامی کشور هیچ ماموریتی فدای ماموریت دیگر نمی شود، مطرح کرد: ما اولویت های ماموریتی مان را تعیین و هوشمندانه و هدفمندانه به ایفای نقش خود در ماموریت های مختلف می پردازیم.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود تشدید اقدامات مقابله ای با اراذل و اوباش را از دیگر ماموریت های سازمان اطلاعات فراجا برشمرد و بیان کرد: اجازه نمی دهیم عده ای با عنوان اراذل و اوباش، امنیت مردم را تهدید کنند؛ امنیت مردم خط قرمز پلیس است.

نظارت بر فعالیت اماکن

فرمانده کل انتظامی کشور در ادامه نظارت بر فعالیت اماکن به ویژه رستوران ها، تالارها، باغ تالارها و ... را نیز از ماموریت های اولویت دار سازمان اطلاعات فراجا برشمرد و گفت: برخورد با مصادیق آشکار هنجارشکنی از اولویت های پلیس است، اما همچنان که فعالیت ها و تحرکات زیرپوستی مرتبط با ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی را رصد و با قدرت تدبیرکرده ایم با این قسم جرایم نیز برخورد می کنیم.

عمل به تکالیف ذاتی و قانونی

وی در بخش پایانی سخنان خود ضمن قدردانی از اظهار لطف مردم به پلیس و ابراز حمایت در مقاطع مختلف از خادمان و فرزندان خود در انتظامی، مطرح کرد: همچون گذشته با عمل به تکالیف و وظایف ذاتی و قانونی در خط مقدم پاسداری و صیانت از ارزش های والای انقلاب اسلامی باشیم و بتوانیم دینمان را به شهدا ادا کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با تهیه‌کننده و کارگردان نماهنگ مسافران خورشید

ساخت نماهنگ تاریخی همانند فیلم تاریخی پرهزینه‌ است/ استفاده از تابلوی ظهر عاشورای مرحوم استاد اسماعیل زاده در نماهنگ

۱۵:۵۰  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
تاسوعا و عاشورای حسینی در قاب تصویر دیباچه؛

وقتی باران اشک، موسیقی زمین و آسمان می‌شود

۱۲:۴۸  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
دبیر فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

وزارت میراث فرهنگی نگاه حمایتی به بافت تاریخی یزد داشته باشد/ سازه‌های خشتی یزد در معرض خطر سیل قرار دارد

۱۰:۳۵  -  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
معرفی کتاب به روایت دیباچه

واقعه عاشورا و شخصیت والای امام حسین (ع) در قلم نویسندگان

۱۰:۴۱  -  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نسل طلایی شعر و موسیقی، بازهم ستاره ای را از دست داد

« سایه » ادبیات رفت

۱۰:۲۰  -  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل صادق ورمزیار و فرزاد آشوبی درباره موفقیت مربیان خارجی

گزارش دیباچه | هندوانه در بسته‌ای به نام لیگ بیست و دوم!

۲۰:۲۹  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱