سه‌شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱  |  Tuesday, 16 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۱۹۷۸
تاریخ انتشار : ۳۶ : ۱۷ - ۲۲ تير ۱۴۰۱
تتلو همچنان دنبال شهرت است، ریجکت نشده!
باتوجه به شواهد به نظر می‌رسد که علت ریجکت شدن تتلو ناقص بودن مدارک او است.

تتلو ریجکت شد. اما چرا امیرحسین مقصودلو (تتلو) قصد بازگشت به ایران را داشت؟

به گزارش دیباچه ، ماجرا با انتشار یک خبر شروع شد. تتلو، دنیا جهانبخت و ساشا سبحانی به دادسرای تهران احضار شدند. ماجرا از این قرار است که از مدتی قبل افراد زیادی به پلیس فتای پایتخت مراجعه کردند و به طرح شکایت از گردانندگان یک سایت شرط‌بندی و قمار پرداختند. به‌گفته مالباختگان، آنها پول زیادی به بهانه شرط‌بندی پرداخت کرده و در حالی که بسیاری از آنها برنده بازی‌ها می‌شدند اما پولی به آنها پرداخت نمی‌شد. از اواخر پارسال این شکایت‌ها مطرح شده و روزبه‌روز بر تعداد آنها افزوده می‌شد.

واکنش کنسولگری ایران در استانبول به ریجکت شدن تتلو!

در این شرایط تیمی از مأموران پلیس فتا وارد عمل شدند و با انجام ردیابی و رصد در فضای مجازی دریافتند گردانندگان این سایت‌ها از افراد پرحاشیه و جنجالی فضای مجازی هستند که در ایران زندگی نمی‌کنند. بررسی‌ها نشان می‌داد که این افراد ساشا، پسر سفیر سابق ایران در ونزوئلا، امیر تتلو خواننده فراری و دنیا جهانبخت از چهره‌های معروف در شبکه‌های مجازی هستند که این سایت‌ها را راه‌اندازی و هدایت می‌کنند. تمام پول‌های مردم نیز به‌حساب این افراد منتقل شده و آنها از این طریق توانسته‌اند ثروت زیادی را با فریب مردم و کلاهبرداری به بهانه شرط‌بندی و قمار به‌دست آورند.

تتلو خواست به ایران بیاید

در همین شرایط که ایران خواستار مراجعه تتلو به دادسرای تهران شده بود، تتلو فرصت را غنیمت دانست و از آب گل‌آلود ماهی گرفت، به کنسولگری رفت و ادعا کرد که قصد دارد به ایران بازگردد. این خبر را روابط عمومی سرکنسولگری ایران در استانبول در صفحه توییترش منتشر کرد.

در این اطلاعیه که روز چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ منتشر شد، آمده بود، تتلو با مراجعه به این سرکنسولگری درخواست صدور گذرنامه برای خود کرد که با توجه به نقص مدرک و اصرار ایشان برای مستثنی شدن از برخی بندهای قانونی الزام‌آور برای صدور گذرنامه، درخواست کتبی مشارالیه عینا جهت اخذ تصمیم لازم به تهران منعکس شد.

چرا تتلو ریجکت شد؟

شب دوشنبه ۲۰ تیر خبر رسید که امیر تتلو اجازه بازگشت به ایران را ندارد و پاسپورت او تمدید نخواهد شد. اطرافیان این خواننده از «ریجکت شدن» (رد شدن) درخواست او مبنی بر بازگشت به ایران خبر داده‌اند همچنین پیش‌تر کنسولگری ایران در ترکیه با انتشار بیانیه‌ای از طی شدن مراحل قانونی برای تمدید گذرنامه تتلو و استعلام از تهران خبر داده بود.

برای پیگیری این ماجرا با سفارت ایران در استانبول تماس گرفتیم و خودمان را معرفی کردیم اما آن‌ها هویت ما را احراز نشده دانستند و گفتند تاییدیه یا تکذیبیه این خبر را اعلام نمی‌کنند، اما اگر می‌خواهیم پیگیر اخباری باشیم و صحت آن را بسنجیم، می‌توانیم به سایت سفارت مراجعه کنیم.

نگاهی به سایت سفارت انداختیم و هیچ خبری از ریجکت شدن تتلو نبود پس همین موضوع نشان می‌دهد که این ماجرا صحت نداشته یا اگر هم تتلو ریجکت شده به دلیل ناقص بودن مدارکش بوده است زیرا به هیچ وجه منطقی نیست وقتی خود ایران خواستار بازگشت این فرد به کشور شده خودش هم مجوز ورودش را صادر نکند.

و در نهایت به این نتیجه می‌رسیم که هدف تتلو همچنان مطرح شدن است و دوست دارد نامش دائما سر زبان‌ها باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با تهیه‌کننده و کارگردان نماهنگ مسافران خورشید

ساخت نماهنگ تاریخی همانند فیلم تاریخی پرهزینه‌ است/ استفاده از تابلوی ظهر عاشورای مرحوم استاد اسماعیل زاده در نماهنگ

۱۵:۵۰  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
تاسوعا و عاشورای حسینی در قاب تصویر دیباچه؛

وقتی باران اشک، موسیقی زمین و آسمان می‌شود

۱۲:۴۸  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
دبیر فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

وزارت میراث فرهنگی نگاه حمایتی به بافت تاریخی یزد داشته باشد/ سازه‌های خشتی یزد در معرض خطر سیل قرار دارد

۱۰:۳۵  -  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
معرفی کتاب به روایت دیباچه

واقعه عاشورا و شخصیت والای امام حسین (ع) در قلم نویسندگان

۱۰:۴۱  -  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نسل طلایی شعر و موسیقی، بازهم ستاره ای را از دست داد

« سایه » ادبیات رفت

۱۰:۲۰  -  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل صادق ورمزیار و فرزاد آشوبی درباره موفقیت مربیان خارجی

گزارش دیباچه | هندوانه در بسته‌ای به نام لیگ بیست و دوم!

۲۰:۲۹  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱