دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰  |  Monday, 29 November 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۱۱۷۲
تاریخ انتشار : ۰۴ : ۱۱ - ۲۷ آبان ۱۴۰۰

مجید کیانی می گوید موسیقی نباید محدود شود و باید ابعاد مختلف این هنر معرفی شود.
مجید کیانی نوازنده پیشکسوت سنتور و پژوهشگر موسیقی ایرانی در گفتگو با خبرنگار موسیقی دیباچه گفت: در دوران کرونا بیشتر مشغول تدریس و پژوهش در حوزه موسیقی ایرانی بودم که انشالله به زودی این پژوهش ها را به صورت کنسرت ارائه می دهم. موسیقی ایرانی بسیار گسترده است و هر چقدر تحقیق و پژوهش کنیم باز هم کم است زیرا با هر تحقیق و بررسی یک دریچه جدید از این نوع موسیقی به روی ما باز می شود.

نباید موسیقی اصیل ایرانی را  به هر قیمتی از بین ببریم! |  به زودی پژوهش هایی که در حوزه موسیقی سنتی انجام دادم را به  صورت کنسرت ارائه می دهم
این نوازنده در ادامه بیان کرد: هنرمندان موسیقی باید بیشتر موسیقی ایرانی را بشناسند زیرا در چند سال اخیر این نوع موسیقی خیلی کمرنگ شده است و متاسفانه به آن بی توجهی می شود. به نظر من انواع موسیقی برای جامعه لازم است ولی باید موسیقی ایرانی را که ریشه در فرهنگ ما دارد بیشتر بشناسیم و به آن بپردازیم.
این پژوهشگر افزود: برگزاری کنسرت های پژوهشی سبب می شود مردم و حتی هنرمندان بیشتر با انواع موسیقی آشنا شوند. موسیقی نباید محدود شود و باید ابعاد مختلف این هنر معرفی شود. من در این سال ها در کنار تمامی فعالیت هایم سعی کردم موسیقی ایرانی را بیشتر معرفی کنم و مخاطبان را با وسعت این هنر آشنا کنم.
این هنرمند در ادامه خاطرنشان کرد: پژوهش در همه هنرها کمک می کند هم مخاطبان امروزی و هم آیندگان بدانند که با چه هنری سر و کار دارند و این پژوهش راه را برای آیندگان باز می کند. خود ما هم الان اگر بخواهیم از موضوعی آگاه شویم به آثار گذشتگان رجوع می کنیم پس در مرحله اول باید در زمینه پژوهش گام برداریم.

نباید موسیقی اصیل ایرانی را  به هر قیمتی از بین ببریم! |  به زودی پژوهش هایی که در حوزه موسیقی سنتی انجام دادم را به  صورت کنسرت ارائه می دهم
این نوازنده پیشکسوت در پایان گفت: در مرحله دیگر باید موسیقی ایرانی را به شیوه درست آموزش دهیم تا هنرمندان جوان بعد از ما بتوانند آن را در اختیار نسل بعد قرار دهند. موسیقی باید به روز شود ولی این به معنای این نیست که موسیقی اصیل ایرانی را از بین ببریم. گذشتگان ما برای این موسیقی خیلی زحمت کشیده اند و واقعا حیف است که اجازه دهیم این موسیقی ارزشمند از بین رود.


گفتگو از غزاله سعادتی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
سوال و جواب دیباچه با بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون

«شیوا خنیاگر»: با گذشت سال ها، سوژه‌ها به سمت تکرار رفتند و اصالت خود را از دست دادند!

۱۴:۰۳  -  ۰۷ آذر ۱۴۰۰
گپ خودمانی «دیباچه» با علی مشهدی درباره سریال‌های طنزی که روزگاری «خیابان خالی کن» بودند

بازیگران مطرح ِحوزه طنز ، به خاطر متن و قصه خوب سریالها ،درخشیدند/مجری «سریالیست» ایرادهایی ازسریالم گرفت که منطقی نبود/ذره ای تلویزیون ما را درک کند

۱۱:۵۸  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
بازیگر فیلم سینمایی «منصور» در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

محسن قصابیان: «منصور» عِرق ملی وامید را در جامعه بسط می‌دهد

۱۰:۳۷  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
گفت و گو « دیباچه » با اسفندیار قره باغی ،خواننده پیشکسوتی که به صدای انقلاب مشهور است

معاونت هنری وزیر، پیشنهاد پست اداره کل موسیقی را به من داد | اولین کاری که می کنم، جلوی برگزاری کنســـرت ها را می گیرم؛زیرا همه آن ها پلی بک است!

۱۶:۴۵  -  ۲۹ آبان ۱۴۰۰
گلایه‌های بازیگر سریال"داستان یک شهر" و فیلم سینمایی"سجاده آتش" در گفتگو با پایگاه خبری دیباچه

ایرانمنش : مسئولان کشورمان برای مقابله با تهاجم فرهنگی فقط  شعار می‌دهند | دست‌اندرکاران  تولید برنامه‌های تلویزیونی محدود به افرادی خاص شده‌!

۱۳:۱۳  -  ۰۱ آذر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها