دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰  |  Monday, 14 June 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۶۵۵
تاریخ انتشار : ۰۱ : ۱۶ - ۰۴ خرداد ۱۴۰۰

به گزارش دیباچه ،به دنبال انتشار فیلمی از درگیری گشت‌های جمع‌آوری پسماند با یک دوره‌گرد در کانال‌های خبری استان قم، انتقادها و اعتراض‌هایی نسبت به رفتار ناپسند با این نوجوان مطرح شد.

در این فیلم پسر نوجوان دوره‌گردی مواد بازیافتی را جمع‌آوری نموده و نیروهای پسماند شهرداری قم علاوه بر گرفتن این مواد بازیافتی، اقدام به درگیری و برخورد ناشایست با این دورگرد می‌نمایند.

این فیلم که به‌صورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی قم منتشر شد، اعتراض‌ها، انتقادها و واکنش‌هایی در پی داشت و باعث ناراحتی شهروندان نسبت به این نوع برخورد شده است.

واکنش ها به انتشار فیلمی از درگیری گشت‌های جمع‌آوری پسماند با یک دوره‌گرد در کانال‌های خبری استان قم

روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم در واکنش به این انتقادها، با صدور اطلاعیه‌ای توضیحاتی در این خصوص ارائه نمود.

بر اساس این اطلاعیه، پس از مشاهده فیلم درگیری عوامل شرکت پیمانکار تفکیک از مبدا با فرد جمع‌آوری‌کننده غیرمجاز پسماند موضوع در دستور کار و رسیدگی توسط سازمان مدیریت پسماند قرار گرفت و با توجه به قطعیت در بروز سوءرفتار از سوی عوامل مرتبط، اقداماتی صورت گرفت.

این گزارش حاکی است: احضار نماینده شرکت به سازمان مبنی بر ارائه توضیحات لازم در خصوص جزئیات و علت برخورد عوامل شرکت با شهروند و تاکید بر اجرای وظایف محوله بر اساس قرارداد فی‌مابین و قوانین و مقررات موضوعه به‌منظور پیشگیری از بروز موارد مشابه صورت گرفت.

بر اساس این گزارش، صدور اخطار کتبی به شرکت پیمانکار مبنی بر عدم تکرار درگیری و برخورد فیزیکی و اخراج عوامل خاطی نیز از دیگر اقدامات بوده است.

این گزارش حاکی است: شهرداری قم به عنوان خدمتگزار شهروندان نسبت به اجرای وظایف محوله در چارچوب قوانین و مقررات اقدام به ارائه خدمات جمع‌آوری، انتقال و دفع انواع پسماندها در راستای حفظ نظافت و بهداشت عمومی شهر می‌نماید، از این‌رو عده‌ای از افراد به دلیل شرایط موجود اقدام به جمع‌آوری، خرید و فروش پسماندها به‌صورت غیرقانونی و برهم زدن نظم، انضباط و نظافت شهری می‌نمایند که این امر سبب ایجاد بی‌نظمی در سطح شهر و به مخاطره انداختن بهداشت عمومی شهر و شهروندان و ایجاد مشکلات عدیده زیست‌محیطی می‌گردد.

بر اساس این گزارش، با عنایت به لزوم ساماندهی این‌گونه مشاغل، طرح ساماندهی زباله‌گردها و مراکز غیرمجاز خرید و فروش پسماند و ضایعات در دستور کار سازمان مدیریت پسماند قرارگرفته است؛ در این طرح افراد جمع‌آوری‌کننده شناسایی شده و ضمن تنظیم صورت‌جلسه و اخذ تعهد نسبت به توجیه قوانین و مقررات با معرفی به شرکت‌های طرف قرارداد تحت عنوان عوامل شرکت و مامورین بازیافت ساماندهی، آموزش و مشغول به کار می‌گردند.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو صمیمی دیباچه با امین الله رشیدی خواننده و آهنگساز پیشکسوت :

ردیف‌ ها صدای هنرجو را می‌سازند | صداسازی معنایی ندارد !

۱۱:۰۰  -  ۲۰ خرداد ۱۴۰۰
گپ داغ دیباچه با علیرضا افخمی درباره تفکرات عجیب برادرش بهروز و حواشی سریال پنج کیلومتر تا بهشت

حواشی سریال پنج کیلومتر تا بهشت تاثیر مخربی بر ذهنم ایجاد کرد | مسئولین رده بالای سازمان صدا و سیما و بخش حقوقی آن از زیربار مسئولیت شانه خالی کردند!

۱۵:۳۷  -  ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
گپ و گفت دیباچه با میلاد کیایی نوازنده پیشکسوت سنتور و آهنگساز

هیچ نهادی موسیقی را به رسمیت نمی‌شناسد | روح یک هنرمند به وسیله فرهنگ وسیع‌تر می‌شود

۱۷:۱۴  -  ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها