پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹  |  Thursday, 09 April 2020

دیباچه

کد خبر: ۵۰۱۱۳
تاریخ انتشار : ۳۱ : ۱۲ - ۰۴ اسفند ۱۳۹۸

منصور ضابطیان مجری رادیو و تلویزیون،کارگردان، سفرنامه نویس و روزنامه نگار  که کارنامه درخشانی می توان گفت در عرصه برنامه سازی تلویزیون دارد،فعالیت هنری خودش را با برنامه "سبد" شروع  کرد و با برنامه هایی مانند: رادیو هفت و نقره اوج گرفت و حسابی دراین عرصه دیده شد؛ او با برنامه « رادیو هفت » در شبکه آموزش توانست مخاطبان زیادی را  علاقه مند به دیدن این برنامه کند،برنامه با استانداردی که در آن دادن انرژی مثبت به مخاطب اولویت بود و چهره های سرشناسی از طیف های مختلف هنری پایشان به این برنامه باز شد. او چند وقتی می شود که مثل سابق در صدا و سیما حضور پر رنگی ندارد  و همین بهانه ای شد تا « دیباچه » در این خصوص گفت و گویی کوتاه با او داشته باشد:

چرا این روزها کمتر شما را در تلویزیون به عنوان برنامه ساز و مجری می بینیم ؟

 در حال حاضر شرایط ساخت برنامه سازی در تلویزیون فراهم نیست، ساخت برنامه، هزینه هایی را متقبل می شود که این هزینه ها باید توسط تلویزیون تامین شود، مخصوصا در برنامه های فرهنگی  اسپانسرها  به دنبال منافع کوتاه مدت هستند وخیلی تمایلی به مشارکت در ساخت برنامه های فرهنگی ندارند و برهمین اساس تلویزیون نیز که بودجه کمی دارد از این برنامه ها خالی شده است .

با توجه به این صحبت ها آیا میخواهید به سمت بستر نمایش خانگی بروید ؟

واقعیت این است که  ساخت برنامه های اینترنتی احتیاج به اینترنت پرسرعت و با کیفیت دارد پس در درجه اول باید فکر اساسی ای برای زیرساخت های اینترنت انجام داد تا یک برنامه با کیفیت معقول در اختیار مخاطب قرار بگیرد. جدا از این موضوع باید بگویم فضای اینترنت به سرعت به سمت فضای زرد پیش می رود و در حال حاضردر این فضای زرد و جنجالی برنامه سازی صورت می گیرد، برنامه ای که صرفا یک برش کوتاه آن با تیتر زرد در اختیار مخاطبان قرار می گرد تا در فضای مجازی دست به دست شود ،یعنی یک تایم کامل برنامه می سازند آن هم  برای یک ویدیوی کوتاه چند دقیقه ای؛ در کمال ناباوری باید بگویم در فضای زردی که در حال حاضردر این حوزه پیش آمده است سرمایه گذار برای ساخت برنامه فرهنگی وهنری پیدا نخواهد شد تا آنطور که باید برنامه دیده شود .

در نتیجه باید بگویم،تلویزیون خانه من بوده و طبیعی است که اگر شرایط حضورم فراهم بشود بی شک به خانه ام بازمی گردم ودوباره دراین حوزه فعالیت خود را از سر می گیرم؛ چه کسی است در جمع خانواده خود لذت نبرد؟

به عنوان سوال پایانی برایمان ازمستندهایی که در خصوص سفرهایتان می ساختید بگویید؛ چند وقتی است که مستندی از شما ندیده ایم آیا دلیل خاصی دارد؟

خیر، باید بگویم که شرایط سفر جدید برایم رخ نداده است بی شک ساخت مستند هایم در سفرهای بعدی ام ادامه خواهد داشت.

گفت و گو از سعیده احمدی 

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
سپند امیرسلیمانی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد :

شبکه نمایش خانگی به مسائل سطحی، مثل روابط دختر و پسر جوان محدود شده است!

۱۰:۴۶  -  ۱۹ اسفند ۱۳۹۸
اخبار سینمای جهان به روایت دیباچه در هفته ای که گذشت...

تونل سینما : از تاثیر ویروس کرونا بر سینمای جهان تا توصیه جالب برد پیت به جنیفر آنیستون

۱۱:۰۶  -  ۱۷ اسفند ۱۳۹۸
 روانشناس سلامت و درمانگرکودک و نوجوان درباره اضطراب کودکان در رابطه با کرونا :

ترس کودکان از ابتلای خود و یا اعضای خانواده به ویروس کرونا خطرناک‌تر از ابتلا به خود ویروس است | با بتمن و بچه رئیس به جنگ کرونا برویم!

۱۰:۲۵  -  ۱۷ اسفند ۱۳۹۸
کارگردان سریال « مُلکاوان » در گفت وگو با دیباچه مطرح کرد :

نازنین فراهانی بهترین گزینه من بود ؛ او از پس دیالوگ های سخت به خوبی بر می آید!

۱۲:۴۱  -  ۱۳ اسفند ۱۳۹۸