دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰  |  Monday, 18 October 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۰۳۲
تاریخ انتشار : ۲۲ : ۱۳ - ۲۳ دی ۱۳۹۸

 به گزارش دیباچه ، پیشتر گفتیم که این روزها به دلیل جو احساسی برخی از هنرمندان در فضای مجازی که به دلیل حوادث تلخ روزهای اخیر برای کشورمان، در حرکتی اعتراضی از حضور در جشنواره های هنری فجر انصراف دادند و یا اجراهای کنسرت خود را لغو کردند،  اینگونه تصمیم گیری ها سودی برای هنر و فرهنگ کشورمان ندارد و تنها ناامیدی را در جامعه بیشتر می کند ؛ خوشبختانه هنوز هستند امثال کیهان کلهر ها که معتقدند « در این شرایط  باید در کنار مردم باشند و به جای عصبانی بودن و پرخاشگری، این جو زمخت و خشن را با موسیقی تلطیف کنند تا برای همه قابل تحمل باشد چرا که موسیقی جدی و هنر جدی هیچ‌گاه نباید تعطیل شود، زیرا که کارش به تفکر واداشتن افراد است نه مسائل دیگر.

مخالفت جدی کیهان کلهر نسبت به لغو  اعتراضی اجراهای هنری در کشور

این هنرمند شناخته شده موسیقی یکشنبه شب بیست و دوم دی‌ماه 98 در حاشیه تازه‌ترین کنسرت‌ خود که در «تالار وحدت» تهران برگزار شد، از دلایلش برای برپایی این اجراهای زنده با وجود تصمیم برخی دیگر از هنرمندان برای لغو برنامه‌های خود سخن گفتند.

کیهان کلهر نوازنده و آهنگساز بین‌المللی موسیقی کشور که طی هفته‌های اخیر همراه با کوارتت «شهرزاد» مشغول برگزاری تور کنسرت‌های «شهر خاموش» است، شب گذشته ضمن ابراز تاسف و عرض تسلیت به مناسبت حادثه تلخ و ناگوار سقوط هواپیمای اوکراینی خطاب به مخاطبانش ضمن اشاره به مخالفتش با برخی اطرافیان که پیشنهاد لغو این کنسرت را به او داده بودند گفت: « ماه بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم و می‌توان گفت خیلی از این ماجراهایی که دیدیم در اختیار خودمان نبود. از سوی دیگر زمزمه‌هایی از این طرف و آن طرف بود که ما هم باید کار نکرده و کنسرت هم برگزار نکنیم. اما لازم است در اینجا توضیحاتی را پیراموان این مساله ارائه دهم».

این هنرمند افزود:  به هر صورت اگر می‌خواهیم به لحاظ اجتماعی هر قدمی برداریم باید در ابتدا به فرهنگ توجه کرده و آن را بارور کنیم. ما باید ریشه تمام مسائل را در فرهنگ بدانیم. به‌طور حتم اگر مسائل فرهنگی رو به تحلیل باشد و ما کار نکنیم، خیلی‌ها از این بابت خوشحال می‌شوند. به هر حال من بازهم خوشحالم که امشب در خدمت شما هستم و این شانس را دارم که شما عزیزان با این همه گرفتاری اینجا جمع شده‌اید، تا در کنارهم برای یک ساعت موسیقی جدی گوش کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو «دیباچه» با معین راهبر خواننده، آهنگساز و تنظیم کننده موسیقی

احساس میکنم خیلی وقت‌ها ما غرب زده میشویم | کل دنیا، موسیقی نواحی مختلف این مرزو بوم را دوست دارند

۱۷:۲۰  -  ۲۱ مهر ۱۴۰۰
گفتگو اختصاصی «دیباچه» با مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ( گزارش میدانی )

متولی ساماندهی دستفروشان متروی تهران کیست!? / ۶۰ میلیارد تومان هزینه اوِرهال قطار‌های مترو | چرا دولت ها اهمیتی به بروزرسانی سیستم مترو نمی دهند؟

۱۶:۴۱  -  ۲۱ مهر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها