چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰  |  Wednesday, 01 December 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۰۱۸
تاریخ انتشار : ۱۳ : ۱۸ - ۱۸ دی ۱۳۹۸

به گزارش دیباچه،«مایکل مور» مستندساز هالیوودی برنده اسکار و از مخافان سرسخت سیاست‌های دولت آمریکا، در پستی جدید در صفحه اجتماعی خود درباره واکنش نظامی اخیر ایران علیه آمریکا نوشت.

او در این پست که در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است ضمن اشاره به آغاز انتقام ایران به سبب شهادت سردار قاسم سلیمانی با ارائه تحلیلی درباره علت و ضرورت حضور او در عراق ازسوی ایران، این حضور را طبیعی دانسته و افزوده است:

تحلیل جالب  مایکل مور از واکنش نظامی ایران علیه آمریکا چه بود؟

انتقام توسط ایران آغاز شده است. من دعا می‌کنم که فرزندان و دختران ما در نیروهای مسلح خوب باشند. من اعتماد دارم و انتظار دارم که ایران وعده خود را حفظ کند و هیچ غیرنظامی آمریکایی را نکشد. 

به یاد داشته باشید — هر آنچه شما از ترامپ و فامیلهای او در مورد ایران می شنوید ، مثل هر چیز دیگری که او می گوید دروغ است. خوشبختانه بسیاری از رسانه ها امشب در مورد دروغ های او درباره این جنگ همین حرف را می زنند. ما باید مقاومت کنیم. ما باید صحبت کنیم. ما نباید دروغ ها را تکرار کنیم.

باعث تعجب من می شود که ایران هرگز به این کشور حمله نکرده است ، هیچ وقت چیزی در کشور ما را بمباران  و منفجر نکرده است ، هرگز آمریکایی‌ها را در این خاک نکشت ، هرگز تلاش نکرد ما را نابود کند - با توجه به آنچه که ما با آنها انجام دادیم. یک تاریخ ۷۰ ساله مطلق و کاملاً ویرانگر ایالات متحده آمریکا که با رهبری کودتا برای سرنگونی دولت منتخب دموکراتیک ایران (۱۹۵۳) و سیا یک دیکتاتور را که ما به عنوان "شاه ایران" می‌شناسیم منصوب کرد. وی به مدت ۲۵ سال به عنوان یک قاتل بی‌رحمانه حکومت کرد - شکنجه ، قتل ، زندانها از مخالفان پر شد. سرانجام مردم در سال ۱۹۷۹ با یک انقلاب قیام کردند، آنها دست نشانده  ما را سرنگون کردند و یک سال گروگانهای آمریکا را نگه داشتند. اما آنها را نکشتند و یک دقیقه پس از تحلیف ریگان آنها را آزاد کردند. یک سال بعد ما با متحد خود  صدام حسین کمک کردیم به ایران حمله بکند. پس از هشت سال جنگ ، ما به عراق کمک کردیم که قریب به یک میلیون ایرانی را بکشد. پس از آن ما تحریم ها را بر روی مردم ایران قرار دادیم  و آنها را حتی بیشتر رنج دادیم. آنها نفت ما را داشتند و ما هرگر از تهدید کردن آنها دست برنداشتیم. من نمی‌خواهم چیزی را توجیه کنم ، فقط عقل سلیم را بیان می‌کنم. اگر به طور غیرقانونی به یک کشور دیگر حمله کرده و غیرنظامیان آن را به قتل برسانید، انتظار داشته باشید که خودتان توسط هر کسی در منطقه کشته شوید زیرا شما هیچ حقی ندارید در آنجا باشید. من به شما می گویم سردار سلیمانی قصد حمله به آمریکا را نداشت. همه اینها توسط ترامپ ساخته شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
"تورج نصر " دوبلور برجسته وبازیگرسینماوتلویزیون به دیباچه گفت

تیپ گویی در عرصه دوبله یک هنر فاخراست | باب شدن پخش سریال های چینی و کُره ای بسیار قدیمی، از کمیت وکیفیت هنر دوبله کاسته!

۱۵:۱۳  -  ۱۰ آذر ۱۴۰۰
گفت و گو دیباچه با "آرش آصفی" بازیگر سینما و تلویزیون

« سرجوخه » در تلویزیون تابوشکنی کرد | پرداخت به شخصیت‌های امنیتی در تولیدات نمایشی کم رنگ است

۱۳:۱۰  -  ۰۹ آذر ۱۴۰۰
سوال و جواب دیباچه با بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون

«شیوا خنیاگر»: با گذشت سال ها، سوژه‌ها به سمت تکرار رفتند و اصالت خود را از دست دادند!

۱۴:۰۳  -  ۰۷ آذر ۱۴۰۰
گپ خودمانی «دیباچه» با علی مشهدی درباره سریال‌های طنزی که روزگاری «خیابان خالی کن» بودند

بازیگران مطرح ِحوزه طنز ، به خاطر متن و قصه خوب سریالها ،درخشیدند/مجری «سریالیست» ایرادهایی ازسریالم گرفت که منطقی نبود/ذره ای تلویزیون ما را درک کند

۱۱:۵۸  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
بازیگر فیلم سینمایی «منصور» در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

محسن قصابیان: «منصور» عِرق ملی وامید را در جامعه بسط می‌دهد

۱۰:۳۷  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها