پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹  |  Thursday, 13 August 2020

دیباچه

کد خبر: ۵۰۰۰۸
تاریخ انتشار : ۳۷ : ۰۹ - ۱۷ دی ۱۳۹۸

اعظم صفایی: در چند روز اخیر، پس از شنیدن خبر شهادت اسطوره ایثار و مقاومت سردار شهید"حاج قاسم سلیمانی" شاهد واکنش‌های  بسیاری از اقشار گوناگون جامعه بویژه هنرمندان بوده‌ایم که هریک به نوعی این اقدام تروریستی را محکوم کرده‌اند؛  یکی از این هنرمندان«غلامرضا صنعتگر» خواننده سبک پاپ است که در کارنامه هنری خود آثار حماسی و آئینی بسیاری دارد و این بار با همکاری «محمدرضا چراغعلی »آهنگساز و «میلاد عرفان پور» شاعر، اثری با نام «قاسم هنوز زنده ست» را خوانده تا به گفته خود از این طریق ادای دینی به سردار شهید ایران کرده باشد.

سردار «سلیمانی» اسطوره معاصر زندگی من هستند| موسیقی می‌تواند شور بیافریند، بغض‌ها را باز کند! |خیلی‌ها از من در رابطه با سرعت کارمی‌پرسند، چیز عجیبی نیست

غلامرضا صنعتگر در خصوص ایده ساخت قطعه"قاسم هنوز زنده ست" که در مدح دلاوری‌های سردار شهید«قاسم سلیمانی» تولید شد،اظهار داشت: این کار به پیشنهاد  "حوزه هنری"  و با مشارکت حوزه هنری سیستان و بلوچستان انجام شد و من با افتخار پذیرفتم چرا که درواقع مرهمی بر آلام من از غم هجران این سردار بزرگ بود.

وی در ادامه افزود: خیلی‌ها از من  در رابطه با سرعت کارمی‌پرسند که چیز عجیبی نیست؛ من قبلا هم تجربه این چنینی داشته‌ام بطور نمونه قطعه" میهن عزیزم ایران" در ظرف چند ساعت ساخته شد و یا کاری که برای شهدای غواص خواندم در چند ساعت آماده شد؛ در این قطعه هم ما از صبح جمعه مشغول به کار شدیم و تا شب کار آماده شد و اگر نتیجه خوبی داشته بخاطر برکت خون پاک سردار دلهاست.

صنعتگر در پاسخ به این پرسش که "تولید آثار حماسی در عرصه موسیقی جدا از حس دردمندی که به مخاطب القا می‌کند چه تأثیری بر فضای کلی جامعه دارد؟" گفت:  قطعا موسیقی اثرگذارترین گزینه است و در مورد این قطعه هم که سعی شد در قالب حماسی ساخته شود؛ این موضوع مشخص است؛ موسیقی می‌تواند شور بیافریند،بغضها را باز کند، چشمها را خیس کند،عزم‌ها را جزم کند،غرور بیافریند و دستاوردهای زیاد دیگری ایجاد کند؛ من بعنوان یک ایرانی میهن دوست که ارادت زیادی به «حاج قاسم سلیمانی» داشته و دارم از این طریق سعی در ادای دین کردم.

خواننده قطعه مذهبی"میشه ضامنم بشی" در واکنش به اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن فرمانده کل سپاه قدس ایران اظهار کرد: من یک ایرانی هستم،ایرانی با غیرت و وطن پرسته و قهرمانانش را می شناسد و تحت تأثیر اراجیف اجنبی قرار نمی‌گیرد؛ سردار "سلیمانی" نمونه بی بدیل انسانیت و جوانمردی بود،ایشان اسطوره معاصر زندگی من هستند، پلیدی این اقدام بر دشمنان هم مبرهن و واضح است و نشانه عجز و ناتوانی دشمنان مفلوک است که توان رودررویی با سردار رشید ما را نداشتند.

وی در انتها درخصوص آخرین وضعیت جسمانی خود گفت: سالهاست درگیر بیماری هستم ؛ دارو مصرف می‌کنم و تحت درمانم اما به لطف خدا سرپا هستم ؛ در حوزه کاری مشغول آماده سازی چند کار متفاوت هستم که در آینده نزدیک اقدام به انتشار این کارها خواهم کرد.

تعداد بازدید : 0
منبع: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ملارد خبر داد

خانه لاله و لادن به اقامتگاه سنتی تبدیل می‌شود!

۱۶:۴۹  -  ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
انتشار لیست کارگردانان اول تایید شده از سوی سازمان سینمایی حاشیه ساز شد

مجوز کارگـــردانی به شـــاخ اینســـتاگرامی باز هم زیرســوال رفت | وقتی «کریمپور» نه سابقه دستیاری دارد و نه به جشنواره‌ای رفته!

۱۶:۲۹  -  ۱۲ مرداد ۱۳۹۹