سه‌شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰  |  Tuesday, 15 June 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۹۹۶۶
تاریخ انتشار : ۵۸ : ۰۹ - ۰۱ دی ۱۳۹۸
آتش تقی پور در گفتگو با دیباچه مطرح کرد :
آتش تقی پور با نامساعد خواندن شرایط امروز تلویزیون گفت: بهتر است در این شرایط از تلویزیون فاصله بگیریم.
آتش تقی پور بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در گفتگو با خبرنگار دیباچه،اظهار داشت : امسال در سریال «ستایش ۳» حضور داشتم که اثر نسبتاً خوبی بود و با استقبال از سوی مخاطبان مواجه شد، اما تلویزیون امروز وضعیت چندان خوبی ندارد، با توجه به وضعیتی که امروز می‌بینیم هرچقدر از تلویزیون دور شویم بهتر است و به نفع ماست.
تقی پور خاطرنشان کرد: تلویزیون امروز مملوء از آثار ضعیف است، ما کارگردان‌های خوبی بسیاری داریم که دیگر حاضر به همکاری با رسانه ملی نیستند یا حتی صدا و سیما تمایل به همکاری با این فیلمسازان ندارد. من مخالف ورود نسل جوان به حوزه سینما و تلویزیون نیستم، اما رسانه ای، چون صدا و سیما که عنوان رسانه ملی را دارد، نباید از سرمایه‌های خود که همین پیشکسوتان و فیلمسازان قدیمی و با تجربه است غفلت کند.
 
بهتر است از تلویزیون فاصله بگیریم!
 
این بازیگر در ادامه گفت: البته هر از گاهی می‌بینیم آثار خوبی توسط فیلمسازان جوان ما در تلویزیون ساخته می‌شود، اما همین جوان‌ها نیز به نظر می‌رسد هیچ تمایلی به همکاری با بازیگران قدیمی و پیشکسوت ندارند، به همین دلیل است که می‌بینیم خیلی راحت پیشکسوت‌ها که صدا و سیما توجهی به آن‌ها ندارد کنار گذاشته شده و خانه نشین می‌شوند.
بازیگر مجموعه تلویزیونی «شب واقعه» درباره دلایل ضعف در آثار تلویزیونی گفت: یکی از اصلی‌ترین دلایل می‌تواند سلیقه مدیران باشد. مدیران تلویزیون سعی دارند تمام برنامه‌ها و سریال‌ها را برای یک سلیقه بسازند، این شرایط به طور قطع باعث می‌شود که مخاطبان تلویزیون ریزش کرده و رقابت از برود و در نتیجه آثار تلویزیون روز به روز ضعیف‌تر از قبل شود. باید فضا را تغییر دارد، امکان اینکه بتوان فقط برای یک سلیقه برنامه ساخت و انتظار مخاطب گسترده داشت، وجود ندارد.
وی افزود: مخاطبان تلویزیون امروز به دلیل بی تدبیری و سیاست‌های غلط مدیران به شدت ریزش کرده، ما این بی تدبیری را در بین اکثر مسئولان می‌بینیم، متأسفانه تغییر نگرش درستی در مدیریت‌ها وجود ندارد، برخی مواقع شاهد هستیم که با مدیریت غلط به راحتی از دوستانمان دشمن ساخته ایم و این وضعیت که عنوان کردم در همه بخش‌های مدیریتی کشور دیده می‌شود. بهتر است مسئولان در همه بخش‌ها و به خصوص صدا و سیما تجدید نظری جدی داشته باشند چرا که ادامه این روند شرایط را هر روز بدتر می‌کند. به وضوح امروز می‌توان ریزش مخاطب تلویزیون و از طرفی خانه نشین شدن پیشکسوتان سینما و تلویزیون را دید که به هیچ وجه به نفع فرهنگ و هنر این کشور نیست.
این بازیگر در پایان اظهار داشت: من نیز همانند دیگر همکارانم نسبت به گذشته شاید کم کارتر شده ام، اما در چند فیلم و سریال نیز ایفای نقش کرده ام که هنوز این آثار پخش یا اکران نشده اند.
منبع: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گپ داغ دیباچه با علیرضا افخمی درباره تفکرات عجیب برادرش بهروز و حواشی سریال پنج کیلومتر تا بهشت

حواشی سریال پنج کیلومتر تا بهشت تاثیر مخربی بر ذهنم ایجاد کرد | مسئولین رده بالای سازمان صدا و سیما و بخش حقوقی آن از زیربار مسئولیت شانه خالی کردند!

۱۵:۳۷  -  ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها