شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳  |  Saturday, 20 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۴۹۸۶۷
تاریخ انتشار : ۱۶ : ۱۴ - ۰۹ آبان ۱۳۹۸

به گزارش دیباچه ، عصر سه شنبه اتفاقی مهم برای فینالیست های جایزه ادبی رنودو بود ؛ از آن مراسم های قابل توجهی که مورد توجه علاقه مندان به خواندن رمان و کتاب های مهیج است ؛ بسیاری مواقع خوانندگان با زیر نظر گرفتن چنین مراسم هایی ، تصمیم می گیرند که کدام کتاب را بخوانند و کدام نویسنده  بیشتر اثرش موردتوجه قرار گرفته است . 

کریستین جیودیچلی که هدایت داوران جایزه ادبی رنودو را بر عهده دارد ، عصر سه شنبه فینالیست های بخش های مختلف این جوایز را اعلام کرد؛ 

همه چیز درباره فینالیست های  جایزه ادبی رنودو!

 در بخش داستانی فرانسوی ‌زبان، پنج رمان به عنوان فینالیست انتخاب شدند؛ نخستین فینالیست متعلق بود به  «خانه»‌ نوشته اما بکر ، که توسط خانه نشر فلاماریون منتشر شده است.

بعد از آن کتاب «سهم پسران» نوشته ژان-لوک کوتالم که توسط  استاک منتشر شده که توانست  به بخش نهایی راه یابد. همچنین اثر سوم راه یافته نیز اختصاص داشت به اثر «رقص دیوانه» نوشته ویکتوریا ماس  که توسط آلبین میشل  منتشر شد.

 «جنگل‌های قرمز» ژان-نوئل اورنگو  و «چرا وقتی راه می‌روی می‌رقصی؟» نوشته عبدالرحمان ای وابری اثر انتشارات جی‌سی لاته لیست  دو اثر دیگری بوند که بخش پایانی را تکمیل کردند.

در بخش غیرداستانی اما ، سه اثر برای رسیدن به مرحله نهایی انتخاب شدند. آن‌ها «لا برویه: پرتره خودمان» نوشته ژان-میشل دلاکومپته از انتشارات رابرت لافونت، «سینمای خیلی گران فرانسه» نوشته اریک نویهوف از انتشارات آلبین میشل و «در غیاب» نوشته مارتین رابودی از انتشارات گالیمار بودند.

هیات داوران روز دوشنبه چهارم نوامبر جوایز نهایی خود را به برندگان اهدا می‌کند. 

جایره ادبی گنکور روز دوشنبه از «عطش» املی نوتومب، «‌سهم پسران» ژان لوک کوتالم، «‌همه‌ انسان‌ها به یک روش زندگی نمی‌کنند»‌ ژان پل دوبوا و «جهان بیرونی»‌ نوشته اولیویه رولین به عنوان آثاری که به بخش نهایی این رقابت راه‌یافته‌اند، نام برد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳
ملی پوش ریکرو ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

حضور در المپیک رویای هر ورزشکاری است/مطمئن بودم سهمیه می‌گیرم

۱۷:۵۶  -  ۲۱ تير ۱۴۰۳
پربازدیدها
آخرین اخبار