سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹  |  Tuesday, 04 August 2020

دیباچه

کد خبر: ۴۹۷۰۲
تاریخ انتشار : ۲۱ : ۱۷ - ۲۷ شهريور ۱۳۹۸

غزاله ایرانی : شاید کمتر کسی فکر می کرد روزی نرم افزاری مثل اینستاگرام به چنان ارزش بالایی برسد که فیلمسازان برای انتخاب بازیگران خود از چهره های اینستاگرامی استفاده کنند؛ بازار کسب و کار در این نرم افزار محبوب تقریبا در تمام نقاط جهان توانسته زندگی بسیاری از مردمان را ارتقا دهد؛ جدا از اینکه هر پیشرفتی به ناچار معایب خاص خودش را نیز دارد اما وجه مثبت آن تا کنون توانسته برای بسیاری سکوی پرتاب عجیبی باشد ؛ کسانی هستند که می گویند اینستاگرام باعث شد مسیری که می بایست ده ساله طی کنم را دو ساله طی کردم و این یعنی اهمیت محبوبیت چنین نرم افزارهایی. 

در کشورماهم البته آسیب های خاصی این نرم افزار داشته ؛ از فحاشی و تسویه حساب های شخصی تا سرقت های سریالی و کلاهبرداری های  مجازی که برای بسیاری دردسر ایجاد کرده؛ از طرفی این آسیب وجه متفاوت تری نیز به خود داشته به طوری که بازیگرانی که مثلا از تعداد فالوور کمتری برخوردار بودند توسط کارگردانان کنار گذاشته شدند و یکی از ملاکشان تعداد زیاد مخاطب شد تا جایی که نسل قدیمی بازیگران کشورمان بارها نسبت به این قضیه گلایه کردند؛ 

حضور کمدین ها و چهره هایی که توسط انتشار ویدئوهایشان به شهرت رسیدند و اکنون بدون هیچگونه تجربه بازیگری و گذراندن کلاس بازیگری و ... در سریال ها و فیلم های سینمایی مشغول به کار شدند از جمله آسیب های دیگری است که بارها توسط اهالی هنر به آنها اشاره شده است. 

مثلا همین خبری که امروز در رسانه ها منتشر شد آن هم با این تیتر که : چهره معروف اینستاگرام به جمع بازیگران نمایش « بداهه » پیوست .

یک چهره مشهور اینستاگرامی به تئاتر می آید | اینستاگرام سکوی پرتاب یا  سراب برای شاخ های اینستاگرامی!

شاید امثال سهیل مستجابیان که احساس می کنند دارای غریزه بازیگری و استعداد در این زمینه هستند کم نباشد ولی تئاتر به دلیل نحیف بودنش ظاهرا چاره ای ندارد تا از روشهای ارزان تری برای ماندن استفاده کند . 

باید دید این مسیر تا کجا برای شاخ های به اصطلاح اینستاگرامی می تواند به یک سکوی پرتاب تبدیل شود.

منبع: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
پربازدیدها