يکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰  |  Sunday, 25 July 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۹۷۰۰
تاریخ انتشار : ۵۵ : ۱۶ - ۲۷ شهريور ۱۳۹۸

به گزارش دیباچه، ایرانیان مقیم آمریکا کم نیستند و البته علاقه مندان  به دیدن فیلم های ایرانی همیشه مشتری آثاری هستند که در نقاط مختلف آمریکا به اکران در می آیند؛مثلا درباره لس آنجلس می گفتند که آنقدر که ایرانی در آنجا وجود دارد انگار در خیابان های تهران قدم می گذاری.خلاصه اینکه با وجود روابط پیچیده بین کشورمان و آمریکا ، اما به لطف روابط فرهنگی و آثار هنری ، مرزها مانعی نمی شوند و هنر ایرانی با قدرت به جهانیان نشان داده می شود. با وجود اینکه دولت آمریکا همواره تلاش کرده که فضای سخت و تنگی را برای ایرانیان ایجاد کند اما اتحاد و همت ایرانی چیزی نیست که آنها بتوانند به راحتی از پس  آن بربیایند و آن را بشکنند.

یک فیلمساز زن ایرانی نه چندان آشنا البته برای مخاطب عام ، فیلمی مشترک با ارمنستان ساخته که توانست به دلیل کیفیت بالای اثر ، به عنوان نماینده سینمای ارمنستان در اسکار 2020 حضور یابد.

فیلم « یه وا » به کارگردانی « آناهید آباد » قرار است از سوم آبان در نیویورک به نمایش درآید. 

اکران فیلم کارگردان ایرانی در دل « نیویورک »

 این فیلم همچنین از ۱ نوامبر در ایالت کالیفرنیا شهر لس آنجلس روی پرده می رود و سپس اکران آن در ایالت‌های مختلف ادامه خواهد یافت.

پخش فیلم سینمایی «یه‌ وا» به وسیله کمپانی ونرافیلمز به مدیریت گارینه نظری انجام می‌شود.

«یه‌ وا» نخستین فیلم آناهید آباد و محصول مشترک ایران و ارمنستان است که در کشور ارمنستان فیلمبرداری شده است و از جمله فعالیت‌های بنیاد سینمایی فارابی در حوزه تولید مشترک محسوب می‌شود.

این فیلم که نماینده سینمای ارمنستان در بخش بهترین فیلم خارجی‌زبان نودمین دوره جوایز اسکار بوده است، در جشنواره‌هایی چون مونترال، ونیز، میل‌ولی، پالم‌اسپرینگز، کلیوند، کوتبوس و... حضور داشته است.

«یه‌ وا» روایتگر داستانی درباره مسائل اجتماعی انسان معاصر است.

نارینه گریگوریان، شانت هوانیسیان، سرگی توماسیان، ورژ کاسونی، مارجان آودیسیان، روزا آویدیسوا، دیگران داویدیان، نانور پطروسیان، اولینا آدامیان، یلونا ملیک ستیان، پاول مگردیچیان، مارات داویدیان و ... بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
امید رئیس دانا آهنگساز عرصه سینما وتلویزیون با دیباچه مطرح کرد:

خلا قانونی درزمینه کپی رایت ودانلود غیرقانونی آثاراز مهمترین دغدغه آهنگسازان است | کار آهنگساز فیلم ،شبیه به کار ترجمه است

۲۳:۴۲  -  ۲۲ تير ۱۴۰۰
«محمدرضا مالکی» بازیگر نقش پرویز در سریال " می‌خواهم زنده بمانم " در گفتگو با " دیباچه" گفت:

برای من عجیب بود که " پرویز" تا این اندازه به دل تماشاگران نشسته است | ملاک انتخاب کارها برای مخاطب بر مبنای حضور سوپراستارها نیست!

۱۶:۱۰  -  ۱۶ تير ۱۴۰۰
زینب تقوایی تهیه کننده دودکش ۲ با دیباچه مطرح کرد؛

اگر شرایط مساعد باشد، دودکش۳ هم ساخته می شود | اهل قضاوت وتهمت به آدم ها نیستم | تهیه کننده ،کار آفرین است

۱۸:۱۸  -  ۱۵ تير ۱۴۰۰
حامد بهداد و مسیرهای پر پیچ و خم بازیگری

پس از درخشش این روزهایش در عرصه بازیگری، « بهداد » جلوی کدام دوربین خواهد رفت؟

۱۶:۴۲  -  ۱۴ تير ۱۴۰۰