سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹  |  Tuesday, 02 March 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۹۵۶۲
تاریخ انتشار : ۵۸ : ۱۳ - ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
 گفت و گو دیباچه با محمدرضا شیرخانلو بازیگر نوجوان سینما و تلویزیون :

فاطمه شعبانی محمدرضا شیرخانلو بازیگرسریال های تلویزیونی دودکش و چک برگشتی، پادری، پرده نشین، روزهای بد به در و فیلمهای نفس و دهلیز از آن دست نوجوانانی است که با بازی های شیرین و شیطنتهای بامزه اش جایگاه خاصی در بین تماشاگران سریالهای تلویزیونی به خودش اختصاص داده است. شیرخانلو که که در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر به خاطر بازی در فیلم « دهلیز » نامزد دریافت سیمرغ بلورین شد، هم اکنون مشغول بازی در سریال « حکایتهای کمال » است که پاییز امسال از شبکه دوم سیما پخش خواهد شد. گفتگوی صمیمانه ما را با این بازیگر نوجوان بخوانید.

پولم را برای آینده ام  و داشتن شغل دوم پس انداز می کنم

چطور بازیگرشدی؟

وقتی بچه بودم یکبار مادرم، من را به کلاس بازیگری برد اما من از آن فضا ترسیدم و 2-3 دقیقه بیشتر نماندم و بیرون آمدم. دفتر سینمایی شماره و عکس من را داشتند، تا اینکه دستیاران  آقای « سیروس مقدم » برای چک برگشتی دنبال یک پسر بچه 5 ساله می­گشتند و به این دفتر سینمایی آمده بودند و آنها شماره من را به دستیاران آقای مقدم دادند و با ما تماس گرفتند و ما به دفترشان رفتیم و صحبت کردیم و قرارداد بستیم و اینطوری درسریال چک برگشتی بازی کردم و بازیگر شدم.

حس خوبیه که پسری در این سن وسال دستش در جیب خودش باشد؟

آره چرا بد باشد، اما من پولم را برای آینده ام پس انداز می­ کنم تا شغل دوم داشته باشم بالاخره بازیگرها همیشه که سرکار نیستند و باید یک شغل دوم داشته باشند.!

آدم معروف بودن خوب است یا بد؟

 خیلی خوبه! خوبی اش به این است که هرجا می روی همه تورا را می­ شناسند و با تو عکس می­گیرند و حس خوبی به من می­دهد و از لحاظ ارتباطات اجتماعی هم خوب است.

 دوست داری بزرگ شدی چکاره بشوی؟

قصد دارم هنر بخوانم و بازیگر و کارگردان بشوم.

اهل ورزش کردن هستی؟

خیلی زیاد! ورزش را خیلی دوست دارم تنیس، شنا و فوتبال بازی می کنم؛ در آینده اگر بازیگری را ادامه ندهم به طور قطع  ورزشکار حرفه ای می ­شوم!.

تنهایی به سر فیلمبرداری می­ روی؟

نه مادرم همه جا همراهم است. یک داداش کوچک دارم که خانه مادر بزرگم می ماند و مادرم به همراه من می آید.

داداش کوچیکه حسودی نمی­کند که این همه مادر دنبال کارهای تو است؟

 نه، پدر و مادرم همانقدر که به من توجه می کنند به او هم توجه می­ کنند؛ او هم فوتبال حرفه ای بازی می­کند با من به شنا می ­آید، سوارکاری بلد است و هرورزشی که من رفتم او هم آمده است. باهم به کلاس زبان می­رویم برای همین دلیلی برای حسودی کردن ندارد.

در زندگی عادی هم بچه بامزه ای هستی؟

آره خیلی زیاد!

از وقتی هنرپیشه شدی می­توانی مثل بچه های دیگر شیطنت کنی یا نه مجبوری حفظ ظاهر کنی و آرام تر باشی؟

 مسلما سعی می­کنم آرام تر باشم اما به اندازه خودم شیطنت هم دارم ! اماهمه به من نگاه می­ کنند و توقع ندارند که اشتباه کنم و برای همین هم حواسم هست که کمتر خطا و اشتباه کنم.

مثل همه همسن و سال هایت به شهربازی می روی؟

قبلا زیاد می­رفتم  اما الان به جای شهربازی بیشتر به سینما و تئاتر می­روم.

به نظرت خیلی زود بزرگ نشدی؟

نه، خب علاقه من به سینما و تئاتر  است و وقتی یک نمایش یا فیلم خوب را می بینم روی بازی ام تاثیر دارد و سعی می­کنم بهتر کار کنم.

 بیشترچه فیلمهایی را دوست داری؟

فیلمهای اکشن و طنز فیلمهای مورد علاقه ام است و خیلی دوستشان دارم.

میان نقش هایی که بازی کردی کدامیک را بیشتر دوست داری؟

همه نقش هایم را دوست داشتم اما نقشم در فیلم دهلیز کار آقای شعیبی را بیشتر دوست دارم.

اگر احیانا سرفیلمبرداری خرابکاری کنی و کارگردان عصبانی شود و دعوایت کند اهل قهرکردن هستی؟

خب تا حالا خیلی زیاد خرابکاری کردم اما خدا را شکر کارگردان دعوایم نکرده است و من هم قهر نمی­ کنم.

درس و مدرسه ات را چطور با کارهایت تنظیم می کنی؟

من کلاس هشتم هستم و مدرسه دولتی می­روم و وقتی مشغول بازی در فیلم یا سریال هستم از طرف تهیه کننده نامه می­گیرم و به مدرسه می­برم و اگر غیبت کنم مشکلی پیش نمی ­آید از طرفی معلم خصوصی دارم که زمانی که بیکار هستم به منزلمان می ­آید و به من درس می­دهد و تمام تلاشم را می ­کنم از همکلاسی هایم عقب نمانم و خدا را شکر تا حالا موفق بودم.

در مدرسه هم بیشتر از بقیه شاگردها از تو توقع دارند و طبیعتا نمی­توانی شیطنت کنی؟

 من در مدرسه واقعا ساکت و آرام هستم و شیطنت ندارم.

در مدرسه همکلاسی هایت غالبا چه چیزهایی از تو می پرسند؟

اوایل کارم که بود بیشتر سوال می­کردند که مثلا سرچکاری هستی؟ یا ما را هم ببر فیلم بازی کنیم و از این قبیل حرفها اما الان برایشان عادی شده است!

درحال حاضر مشغول چه کاری هستید؟

مشغول بازی در سریال حکایتهای کمال ساخته آقای قدرت الله صلح میرزایی هستم که بخش اولش تمام شده و در حال تدوین است تا برای پخش از شبکه 2 آماده بشود. من نقش کمال که نقش اصلی سریال است را بازی می­کنم و داستان روی محور کمال می­گذرد. سریال اپزیدویک و فان و کمدی است و اتفاقات مختلف و جالبی می­افتد و با بازیگران خوبی چون آقای محمود پاک نیت ، شهره لرستانی و حمید ابراهیی ...همبازی هستم و بازیگران کودک هم زیاد هستند اما نقش اول من هستم.

دوست داری جای کدام هنرپیشه و در کدام فیلم بازی می کردی؟

جای استاد پرویز پرستویی در فیلم مارمولک، ایشان الگوی بازیگری من است.

الان محمدرضا یک نوجوان بامزه است اما خیلی از  بازیگرهای نوجوان وقتی بزرگ می شوند به تدریج فراموش می شوند و به آنها نقشی پیشنهاد نمی شود نمونه اش مهدی باقربیگی - قصه های مجید- به این موضوع فکر کرده ای؟

اینکه فراموش می­شوند دلایل مختلف دارد یکی تغییر چهره است و بعضی از بچه ها وقتی بزرگ می شوند دیگر بامزه نیستند از طرفی یکسری هم انتخابهای بد انجام می­دهند، مادرم خیلی حواسش است وتوجه می کند که انتخابهای خوبی داشته باشم و خدا را شکر تا حالا انتخاب بد نداشته ام و امیدوارم و سعی می­کنم این اتفاق نیفتد.

یک خاطره شیرین از سریالهایی که بازی کردی؟

خاطره خیلی زیاد است مثلا اینکه برای بازی در فیلم دهلیز در جشنواره فیلم فجر کاندید شدم خیلی خاطره خوبی بود.یا سر سریال دودکش ساعت 4 صبح در ایستگاه اتوبوس برای من جشن تولد گرفتند! یکی هم در سریال حکایتهای کمال،  من از 90 درصدحیوانات می­ترسم و در این سریال مجبور می­شدم با خروس لاری، موش و مار بازی کنم و دقیقا روز سوم اشک من را سرخروس لاری در آوردند من از خروس لاری می­ترسم و باید بغلش می­کردم و برای همین گریه کردم.!!

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹