شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲  |  Saturday, 30 September 2023

دیباچه

کد خبر: ۴۸۲۲۷
تاریخ انتشار : ۴۸ : ۱۱ - ۰۴ آبان ۱۳۹۶
بازیگر سریال "شهرزاد" گفت:علی نصیریان الگوی اخلاق، حرفه‌ای بودن و سلامت در بازیگری است. وی با توجه به تجربه بیشمار ایفای نقش و بعد از سالها بازیگری هر لحظه جلوی دوربین با جدیت ظاهر شده و بازی برای او مقوله‌ای حیاتی بود.

به گزارش دیباچه، مهران نائل بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون، در خصوص فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: پیشنهادهایی برای بازی در چند اثر سینمایی و تلویزیونی داشته‌ام اما هنوز هیچ کدام قطعی نشده و تنها بازی در فصل سوم سریال شهرزاد را پشت سر می گذارم.

وی درباره حضور دوباره خود در عرصه تئاتر افزود: علاوه بر شهرزاد به تازگی تهیه کنندگی نمایش آبجی را پذیرفته‌ام که این نمایش به امید خدا در سالن سایه تئاتر شهر روی صحنه خواهد رفت.

بازیگر سریال «شهرزاد»: نقدهای عجولانه ذهنیت‌های بدی را نسبت به شهرزاد2 ساخت

بازیگران سریال "شهرزاد" درباره حضور خود در جشنواره فیلم فجر امسال تاکید کرد: چندین پیشنهاد مطرح شده اما به طور قطعی با فیلم "کار کثیف" به کارگردانی "خسرو معصومی" در جشنواره امسال حضور خواهم داشت. این فیلم در حال حاضر مراحل فنی و صداگذاری را پشت سر گذاشته و به امید خدا به جشنواره خواهد رسید.

وی درباره نقش خود در این فیلم ادامه داد: نقش جذاب و متفاوتی را در این فیلم بازی کرده‌ام و در کل امیدم به "کار کثیف" و حضور موفقش در جشنواره بسیار زیاد است.

نویسنده و کارگردان نمایش "بهمن کوچیک" درباره شانس خود برای کسب سیمرغ بلورین جشنواره تاکید کرد: زیاد به جایزه یا سیمرغ جشنواره فکر نمی کنم. برای من خود نقش و اثر مهم است و اینطور نیست که برای جایزه هر نقشی را بپذیرم. خوشبختانه نقشم در در کار کثیف جای کار بسیاری داشت و همین برای من مهم‌ترین اتفاق است.

نائل درباره انتقادات بسیاری که از فصل دوم سریال شهرزاد می‌شود افزود: متاسفانه برخی حتی قبل از شروع فیلمبرداری فصل دو نقد خود را شروع کرده بودند و می‌گفتند که فصل دو به هیچ وجه خوب نمی‌شود. این نقدهای عجولانه ذهنیت‌های بدی را نسبت به شهرزاد دو ساخت و عادلانه نبود.

بازیگر فیلم "در مسیر زاینده رود" ادامه داد: از نظر من فصل سوم شهرزاد باید دیده شود زیرا مکمل بسیار خوبی برای فصل دوم خواهد بود. البته این راه هم نباید فراموش کرد که فصل اول این سریال 27 قسمت بود و فصل دوم در 15 قسمت پایان یافته و به نتیجه رسید.

وی کم بودن تعداد قسمت‌های فصل دوم را دلیلی بر نقدها خواند و تصریح کرد: شاید کم بودن تعداد قسمت ها در فصل دوم باعث اینگونه نقدها شد. فصل یک 25 قسمت بوده و فرصت زمان بیشتری را برای پرداخت داستان و شخصیتها در دست داشت اما فصل دو با نیمی از این زمان ساخته شد و آنچنان فرصتی برای پرورش داستان و شخصیت‌ها نداشت. من مطمئنم بعد از پخش فصل سوم شهرزاد جواب خیلی از سوالات و منتقدین داده خواهد شد.

بازیگر فیلم "اتوبوس شب" درباره تاثیر حضور علی نصیریان درنقش بزرگ آقا در فصل اول و نبود وی در فصل دوم خاطر تاکید کرد: علی نصیریان ستون اصلی سریال شهرزاد بود. وقتی شما ستون اصلی را بردارید بنای اصلی لغزنده می شود و باید ستون جایگزین مناسبی را برای آن شخصیت در نظر گرفت.

وی در همین راستا ادامه داد: علی نصیریان توانایی فوق العاده‌ای در ایفای این نقش داشت. به هیچ وجه نمی توان تاثیر زیاد عدم حضور علی نصیریان در فصل دو را نادیده گرفت. اما این را هم بگویم که حذف شخصیت بزرگ آقا در راه داستان و پیشبرد قصه بود که به درستی اتفاق افتاد.

نائل درباره شخصیت علی نصیریان و برخورد وی در بازیگری خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم در سینمای ایران یک گزینه را برای الگوی بازیگری در نظر بگیریم آن شخص بدون شک علی نصیریان است. علی نصیریان الگوی اخلاق، حرفه‌ای بودن و سلامت در بازیگری است. وی با توجه به تجربه بیشمار ایفای نقش و بعد از سالها بازیگری هر لحظه جلوی دوربین با جدیت ظاهر شده و بازی برای او مقوله‌ای حیاتی بود. من به عنوان بازیگر سریال شهرزاد همواره از بزرگ آقا به عنوان الگوی بازیگری خود یاد می کنم.

منبع: میزان
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
مظفر شفیعی، خواننده و مدرس آواز در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد؛

فعالیت هنرمندان موسیقی سنتی و کلاسیک محدود شده است | وظیفه هنرمند این نیست که برای برگزاری کنسرت به دنبال تهیه کننده باشد!

۱۶:۳۶  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با ناصر عطاپور، خواننده و سرپرست گروه موغام

«هفت شهر عشق» در تبریز به صحنه می‌رود

۱۴:۱۲  -  ۲۶ شهريور ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با کارگردان جوانِ فیلم کوتاه «ژیان»

مسئولان سینمایی، موانع را از سر راه فیلمسازان جوان بردارند

۱۳:۴۹  -  ۲۶ شهريور ۱۴۰۲
آخرین اخبار