دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹  |  Monday, 01 June 2020

دیباچه

کد خبر: ۴۸۱۹۹
تاریخ انتشار : ۳۳ : ۱۲ - ۲۵ مهر ۱۳۹۶
بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون گفت: مگر داریوش اسدزاده که 95 سال سن دارد خانه‌نشین است؟ در آثار نمایشی حضور دارد و در کنار بازی به نوشتن مشغول است و مطالعات خود را نیز دارد بدون اینکه در این سن فراموشی یا آلزایمر داشته باشد.

به گزارش دیباچه، بهمن دان بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون، درباره آثار در دست تولید خود گفت: "خواهران خلیج فارس" و "در چنگال عقاب" را در دست تولید دارم و در انتظار بودجه برای ساخت آن هستم.

وی افزود: خواهران خلیج فارس" درباره نبرد خلیج فارس و رشادت‌های نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران است و حدود نزدیک به دو سال و نیم در انتظار بودجه برای تولید آن هستیم. میزان سرمایه برای تولید این اثر 7 میلیارد برآورد شده است.

بهمن دان: با حمایت دولت و مسئولان، هنرمندان خانه نشین نمی شوند

وی ادامه داد: "در چنگال عقاب" نیز درباره ماجرای دستگیری عبدالمالک ریگی است که با نیروی هوایی حدود 8 ماه است در حال مذاکره هستم. میزان سرمایه برآورد شده این کار نیز 3 میلیارد تومان است. نیروی هوایی و نیروی دریایی به عنوان قوای امنیت کشور نسبت به تولید آن استقبال نشان داده اند اما در انتظار بودجه برای تولید آن هستیم.

دان تصریح کرد: نویسندگی "در چنگال عقاب" را کریم خودسیانی و نویسندگی "خواهران خلیج فارس" و کارگردانی هر دو کار با خودم است، همچنین تهیه‌کننده هر دو کار نیز روح‌الله برادری است.

این بازیگر سینما و تلویزیون درباره اثر در حال تولید خود برای تلویزیون نیز بیان کرد: سریال «افتاده از مستی» را که جنبه آموزشی تربیتی دارد آماده کار دارم و نگارش آن را فهیمه سلیمانی بر عهده دارد که یک ماه و نیم از نگارش آن می‌گذرد.

بهمن دان: با حمایت دولت و مسئولان، هنرمندان خانه نشین نمی شوند

این بازیگر درباره وضعیت آثار نمایشی و گزیده کاری خود در فضای حاضر گفت: مهم‌ترین دلیل کم کاری بازیگران و ضعف آثار موجود بحث مالی است. درآمد من از راه بازیگری نیست و شغل من چیز دیگری است اما با این حال فیلمنامه هایی که به من پیشنهاد می‌شود معمولاً ضعیف هستند و نقش‌ها چندان ارزشی برای بازی ندارند.

دان درباره وضعیت فیلم‌نامه نویسی اظهار کرد: فیلم‌نامه نویس خوب نداریم و اگر هم باشد تعدادشان کم است. حمایتی از فیلم‌نامه‌نویسان نمی‌شود و پول و درآمد مناسب به‌ عنوان دستمزد برای فیلم‌نامه‌نویسان وجود ندارد در نتیجه نمی‌توان انتظار متون قوی از آثار نمایشی خود داشته باشیم.

بازیگر "طوفان شن" درباره خانه‌نشین شدن پیشکسوتان در فضای کنونی گفت: معمولاً وقتی سن هنرمندان بالا می‌رود حضور آنها کمتر می‌شود اما اینکه صرفاً یک بازیگر در انتظار بنشیند که کسی دستش را بگیرد و نقشی به او داده شود درست نیست، مگر داریوش اسدزاده که 95 سال سن دارد خانه‌نشین است؟ در آثار نمایشی حضور دارد و در کنار بازی به نوشتن مشغول است و مطالعات خود را نیز دارد بدون اینکه در این سن فراموشی یا آلزایمر داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر دولت و مسئولان از هنر حمایت کنند آثار خوب تولید می شود و هنرمندان گزیده کار و خانه نشین نمی شوند.

منبع: میزان
برچسب ها: دیباچه ، بهمن دان
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
وقتی خوانندگان ما هم مثل سایر خوانندگان کشورها به احترام کادر درمانی می خوانند

ویدئو | اجرای قطعه زیبای « امیدواران » توسط علیرضا عصار همراه با پیانونوازی این خواننده

۱۳:۰۵  -  ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹
استاد دانشگاه گلاسکو در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

کیارستمی غول سینمای جهان است! | از فیلمهای ایرانی برای تدریس در دانشگاه گلاسگو استفاده می کنم

۱۱:۰۲  -  ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹
وقتی انزوا خلاقیت را شکوفا می کند

نگاهی به ده شاهکار هنری که در قرنطینه خلق شدند!

۱۸:۰۶  -  ۲۲ فروردين ۱۳۹۹
فیلم | گفتگو ویژه برنامه «مدیا» با فاطمه مسعودی فر بازیگر فیلم دلهره آور «پوست»

بازیگر ۲۳ ساله‌ای که با گریم سنگین، نقش زن ۳۶ ساله را بازی کرد | خاطره یک اتفاق عجیب و واقعی برای خانم بازیگر توسط یک زن فالگیر

۱۶:۴۱  -  ۲۰ اسفند ۱۳۹۸
یک اتفاق تلخ بین دو بازیگر | جدال لفظی بین هانیه توسلی و امین زندگانی به چه قیمت؟

توسلی : مسخره بازی کافیه |زندگانی : به توصیه خانم توسلی شاد نباشید!

۱۶:۳۶  -  ۱۹ اسفند ۱۳۹۸
رئیس بخش مسمومین بیمارستان لقمان حکیم :

این یک باور غلط است که شُرب الکل می­تواند در پیشگیری از بیماری کرونا موثر باشد!!

۱۴:۲۰  -  ۱۹ اسفند ۱۳۹۸