جمعه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  Friday, 23 April 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۸۰۱۵
تاریخ انتشار : ۴۱ : ۱۲ - ۱۶ مهر ۱۳۹۶
از سوی رییس سازمان سینمایی وظایف و ماموریت های شورای سیاست گذاری سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر تعیین شد.
 به گزارش دیباچه، در اولین جلسه شورای سیاست گذاری سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر که روز گذشته در سازمان سینمایی برگزار شد محمدمهدی حیدریان با برشمردن وظایف این شورا گفت: تصویب مقررات و شیوه برگزاری جشنواره و بخش‌های آن اولویت اول است و در ادامه اعضای هیات انتخاب و آیین‌نامه انتخاب فیلم‌ها، اعضای هیات داوری و آیین‌نامه داوری آثار و بزرگداشت‌ها و آیین‌ها باید جزو وظایف شورا قلمداد شود.

 رییس شورای سیاست‌گذاری سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر، تصویب بودجه جشنواره و تامین‌کنندگان مالی و ارزیابی نقاط قوت و ضعف برگزاری جشنواره در حین برگزاری را از دیگر وظایف این شورا عنوان کرد.

حیدریان ماموریت های شورای سیاست گذاری جشنواره  فیلم فجر را اعلام کرد

 معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامى و رييس سازمان سينمايى در ادامه، جشنواره‌هاى ملى و بين‌المللى فجر را مهمترين و با شكوه‌ترين رويداد هنرى همزمان با جشن‌هاى پيروزي انقلاب اسلامى دانست و با تاکید بر شفاف‌سازى هزينه‌هاى جشنواره‌هاى سينمايي اظهار کرد: همزمان با تلاش برای پرشكوه‌تر شدن و مردمى بودن جشنواره فيلم فجر باید برای صرفه‌جويى و شفاف‌سازى هزينه‌هاى اين رويدادها و فرايند اجرایى آن تلاش کنیم چرا كه جشنواره فیلم فجر مهم‌ترین رویداد حرفه‌ای سینمای ایران و برگزاری همزمان آن با دهه مبارک فجر با پیشینه‌ای به قدمت انقلاب اسلامی ارزش و اهمیت آن را دو چندان می‌نماید. 

 حيدريان مردم و افكارعمومى را حاميان اصلى جشنواره فيلم فجر دانست و گفت: مردم  حق دارند در جريان اطلاعات مالى جشنواره‌ها باشند و نگاه دلسوزانه و سازنده رسانه‌ها، به دست‌اندركاران چنين رويداد مهم هنرى، اين فرصت را مي‌دهد تا خطاهاى احتمالى را كاهش و كيفيت برگزارى جشنواره را افزايش دهند. لذا ما فارغ از فضاسازی و بازی رسانه‌ای خود را موظف به شفاف‌سازی می‌دانیم و بر اساس آغاز اجراى قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در دولت تدبير و اميد، هزينه‌هاى دوره‌هاى پيشين جشنواره هاى فجر در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات قرار گرفته و در جشنواره سي و ششم فجر نيز اطلاعات مالى اين رويداد اطلاع‌رسانى مى‌شود. 

 وی با اشاره به اهميت سى و ششمين جشنواره فيلم فجر و تجارب سه دهه اخير ادامه داد: جشنواره محلى براى کشف و معرفی استعدادهای درخشان در کنار بهره‌گیری و قدرشناسی از تجارب به بار نشسته صاحبان تجربه و علم این هنر بى‌بديل، نسبت به ایفای سهم از برنامه جامع سینمای ایران است. 

علیرضا رضاداد، علیرضا تابش، حسن خجسته، محمد بزرگ‌نيا و ابراهیم داروغه‌زاده از اعضای شورای سیاست‌گذاری سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر هستند که در اولین جلسه، فراخوان این دوره و شیوه برگزاری و بخش‌های آن را نهایی کردند که بزودی اعلام می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
حسین تبریزی کارگردان سریال « صبح آخرین روز » در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

شبکه یک بناست ،«صبح آخرین روز» را اواخر اردیبهشت ماه روانه آنتن کند | قصد دارم یک سریال برای ماه محرم و صفر بسازم!

۱۰:۲۷  -  ۳۰ فروردين ۱۴۰۰
تهیه‌کننده «بزرگراه» در گفتگو با دیباچه :

«بزرگراه» یکی از حقوق از قلم افتاده زنان ایران را به چالش کشیده است !

۱۰:۱۶  -  ۲۹ فروردين ۱۴۰۰
« بامداد افشار» آهنگساز سریال " قورباغه" در گفتگویی با دیباچه گفت :

ایده ساخت موسیقی سریال « قورباغه » بر مبنای موسیقی کوچه بازاری شکل گرفت | قرار است در رابطه با موسیقی افغانستان کار کنم!

۱۰:۳۷  -  ۲۸ فروردين ۱۴۰۰
گفتگو اختصاصی دیباچه با فاطمه گودرزی بازیگر نقش حورا در سریال حورا

ما بازیگران  بیشتر در معرض آسیبیم! | برخی مواقع، تصمیمات ما در بازیگری، موجب ناراحتی بعضی از نویسنده‌های آماتور می شود!

۱۱:۵۲  -  ۲۶ فروردين ۱۴۰۰
کارگردان فیلم «تو مشغول مردنت بودی» در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

ایده «تو مشغول مردنت بودی» از یک ماجرای واقعی می‌آید | محدودیت‌هایی که زنان برای حل مشکلات خود دارند!

۱۱:۳۵  -  ۲۶ فروردين ۱۴۰۰
حسین علیشاپور خواننده موسیقی اصیل ایرانی در گفت و گو اختصاصی با دیباچه مطرح کرد:

دست بحران مشروعیت را باید از گلوی موسیقی بردارند

۱۵:۰۳  -  ۲۵ فروردين ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها