پنجشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹  |  Thursday, 26 November 2020

دیباچه

کد خبر: ۴۷۷۱۶
تاریخ انتشار : ۳۲ : ۱۵ - ۲۹ شهريور ۱۳۹۶
آخر هفته زمان مناسبی برای مطالعه است،لیست پیشنهادی دیباچه را از دست ندهید.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه دیباچه، آخر هفته زمانی است که خیلی راحت می توان زمان را طوری تنظیم کرد تا به کتاب خواندن بپردازیم در این مطلب سعی بر آن داریم چند کتاب را معرفی کنیم.

نسخه خواندنی برای هفته اول پاییز

سال سی

دومین کتابِ احمد ابوالفتحی اولین رمانِ اوست. ابوالفتحی که پیش از این مجموعه‌ داستانِ تجربی پُل‌ها را منتشر کرده است، در رمانِ سالِ سی قصه‌ی خاک‌گرفته‌ی چند نسل را روایت می‌کند. رمان درباره‌ی پسران پدری‌ است سال‌خورده که پس از سرخوردگی از فعالیت‌های سیاسی کتابی نوشته است. پسرانِ او هر کدام داستانی دارند، داستان‌هایی عجیب که از کازابلانکا تا تهران و نهاوند را در برمی‌گیرد. آن‌ها بازگشته‌اند تا میراثِ خود را به تماشا بنشینند و همین امر باعث می‌شود قصه‌هایی ساخته شود که در هر کدام‌شان اتفاقی عجیب در بافتی تاریخی و روانی رقم خورده است. این فرایند پای زنانِ پیچیده‌ی خانواده را هم به قصه باز می‏کند و خواننده در هر فصل با کشفی نو مواجه می‏شود از گذشته‌ای که انگار چندان هم دور نبوده است...

این کتاب در 296 صفحه توسط انتشارات چشمه به چاپ رسیده است و با قیمت 25000 هزار تومان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

پیچ

رمانِ پیچ نوشته‌ی زهرا شاهی اثری ا‌ست درباره‌ی زنی که نمی‌تواند دنیا را به تملکِ خود درآورد. شاهی در این رمان با زبانی طنزآلود و ایجادِ موقعیت‌های گاه متناقض رابطه‌ی خاصی میانِ زن و شوهرِ آرمان‌گرای عجیبش ساخته که درش جنسی از بلاتکلیفی در رابطه وجود دارد. رمان با جست‌وجوی قهرمانش آغاز می‌شود برای فرا رفتن از زندگی روزمره. زندگی‌ای که او تلاش می‌کند درش برای خود گوشه و فضایی فردی بیابد و درش نفس عمیق‌تری بکشد. برای همین شروع می‌کند به عکاسی در خیابان و مترو و همین امر قرار است ماجرایی را برای او رقم بزند... شاهی بیش از هر چیز درباره‌ی یک وضعیتِ زیستی روایت کرده است در فضای شهرِ تهران. رمان قصه‌گوست و مملو از خرده‌روایت‌که در لفافی از طنز پیچیده شده‌اند. برای همین پیچ را می‌توان اثری خوش‌خوان دانست که مخاطبش را سرگردان و رها نمی‌کند. یک رمانِ روایی که درش تناقض‌های زنده ‌بودن میان روزمر‌گی زندگی محورِ متن است.

این کتاب توسط انتشارات چشمه در 163 صفحه و با قیمت 14500 تومان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.


در مدح عشق

از باب دیلان، برنده‏ی جایزه‏ی نوبل ادبیات در سال 2016، نقل ‏قولی می‏کنند در باب عشق که می‏گوید: «فقط عشق است که هست! عشق است که چرخ دنیا را می‏چرخاند و این حقیقتی است غیرقابل‏انکار. حال هر چه شما می‏خواهید درباره‏ی عشق فکر کنید... بکنید ولی نمی‏توانید بدون عشق زندگی کنید. حرف من را باور کنید چون من تلاش کردم و نشد

این کتاب توسط امیر هوشنگ افتخاری راد و بایک داور پناه ترجمه و توسط نشر چشمه در 85 صفحه به چاپ رسیده است و با قیمت 7500 تومان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
محققان خبر دادند

امید تازه‌ای برای درمان ویروس جدید کرونا !

۱۶:۵۳  -  ۱۰ آبان ۱۳۹۹
پژوهشگر موسیقی اقوام مطرح کرد:

نوع ادبیِ دوبیتی، در اقصی نقاط ایران، در قرن‌های سوم و چهارم رواج داشته است!

۱۵:۲۰  -  ۰۳ آبان ۱۳۹۹