دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲  |  Monday, 02 October 2023

دیباچه

کد خبر: ۴۷۴۶۵
تاریخ انتشار : ۲۱ : ۱۴ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۶
بازیگر فیلم گشت 2 گفت: فیلم طاقباز یک نوع ماراتن بازیگری برای همه اعضا بود زیرا فیلمبرداری را بدون کات باید ادامه می‌دادیم. در این بین بازیگران کار سختی داشتند و باید در طول کار تمام توانایی خود در حفظ دیالوگ و تنظیم با نور و صدا و صحنه را به رخ می‌کشیدند.

به گزارش دیباچه، مهدی ماهانی بازیگر سینما و تلویزیون که به تازگی فیلم سینمایی "گشت 2" را روی پرده اکران داشته است، درخصوص آخرین فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: بعد از اکران گشت 2، به تازگی بازی در فیلم سینمایی "طاقباز" به نویسندگی و کارگردانی شهرام اسدزاده را پشت سرگذاشته‌ام.

وی درباره نقش خود در این فیلم افزود: شخصیت من در این فیلم کاراکتری کاملاً نامتعارف بود. به این معنی که از یک شخصیت نرمال و معمولی که زندگی عادی را دنبال می‌کند بسیار فاصله داشت. در این فیلم نقش فردی معتاد به شیشه را ایفا می‌کنم که به علت مصرف شدید مواد مخدر قدرت تشخیص و تفکیک واقعیت و خیال را از دست داده، دچار مشکلات عصبی شده و همواره در توهم زندگی می‌کند.

مهدی ماهانی در ماراتن «طاقباز»، شیشه ای شد

بازیگر فیلم "گشت 2" چگونگی رسیدن به نقش یک معتاد را اینگونه توصیف کرد: برای رسیدن به این نقش، از نزدیک افرادی که با اعتیاد در رابطه هستند را ملاقات و به خوبی آنها را نظاره کرده و با آنها ارتباط برقرار کردم. سعی کردم اول در کنار آدمهایی قرار بگیرم که مصرف کننده هستند و در دام اعتیاد قرار گرفته اند. با توجه به شخصیتی که در فیلمنامه به من محول شده بود مرحله به مرحله به این آدم‌ها نزدیک شده و حدود یک ماه با دو نفر از آنها رفت و آمد کردم تا طرز صحبت کردن و راه رفتن و خلقیات آنها را به خوبی درک کنم. همین اتفاق باعث شد ایده‌های فراوانی برای ایفای این نقش به ذهن من برسد.

وی ساخت فیلم طاقباز را پروسه‌ای بسیار سخت دانست و ادامه داد: طاقباز اتفاق پیچیده‌ای بود و همواره به تمرین نیاز داشت. هر سکانس از فیلم به مدت یک روز با بازیگردان تمرین می‌شد و روز بعد با دوستان صحنه و گریم زمان تعویض لباس و گریم را در حین فیلمبرداری تمرین می‌کردیم زیرا در این فیلم شکست زمانی وجود داشت و به گذشته می‌رفتیم و باز به زمان حال برمی‌گشتیم. تعویض لباس‌ها و گریم در حین فیلمبرداری سکانس عوض می‌شد و این یکی از نکاتی چالش برانگیز طاقباز برای همه عوامل بود.

بازیگر فیلم "انتهای خیابان هشتم" در همین راستا تاکید کرد: هفتاد سکانس را به این حالت تمرین کردیم و تمرینات ما بیش از دو ماه به طول انجامید. این فیلم یک نوع ماراتن بازیگری برای همه اعضا بود زیرا فیلمبرداری را بدون کات باید ادامه می‌دادیم. در این بین بازیگران کار سختی داشتند و باید در طول کار تمام توانایی خود در حفظ دیالوگ و تنظیم با نور و صدا و صحنه را به رخ می‌کشیدند.

ماهانی طاقباز را تجربه‌ای متفاوت خواند و خاطرنشان کرد: حقیقتاً فیلم طاقباز برای همه ما یک ماراتن سینمایی بود. به شخصه این فیلم را یکی از فیلم‌های سخت و موفق سینمایی سال گذشته ایران می‌دانم که بدون شک در جشنواره‌های داخلی و خارجی نگاه مثبتی به آن خواهد شد.

منبع: میزان
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار