شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰  |  Saturday, 18 September 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۷۴۲۶
تاریخ انتشار : ۳۳ : ۱۳ - ۱۷ شهريور ۱۳۹۶
به بهانه بازسازی فیلم «دراکولای برام استوکر» اثر ماندگار فرانسیس فوردکاپولا
فیلم «دراکولای برام استوکر» یکی از آثار مطرح سینمای وحشت است که فرانسیس فوردکاپولا آن را سالها پیش ساخته است و بازیگرانی چون کیانوریوز و گری اولدمن در آن ایفای نقش کرده اند. این فیلم به زودی بازسازی می شود تا به این ترتیب بازهم خون آشام ها به روی پرده سینماها جان گیرند.
 
 
به گزارش خبرنگار سینمایی دیباچه، قراراست فیلم کلاسیک «دراکولای برام استوکر» به کارگردانی آندره موسچیتی بازسازی شود. 

آندره موسچیتی قرار است فیلم ماندگار «دراکولای برام استوکر» را بازسازی کند و دیکراستوکر و جی دی بارکر فیلمنامه آن را نوشته اند و البته این که بنیاد «برام استوکر» که امتیاز رمان «دراکولا» را داراست این فیلمنامه را تأیید کرده است و این موضوع احتمال تولید این فیلم را بیشتر می کند. 
گفتنی است استوکر برای اولین بار کتاب «دراکولا» را درسال ۱۸۹۷ منتشرکرد و  این رمان  سمبل  ژانر وحشت در ادبیات شد و همواره از اهمیت زیادی برخوردار است. 
 خون آشام ها باز هم به روی پرده سینماها می روند!
 
دراکولای برام استوکر (نسخه اصلی) 

«دراکولای برام استوکر» یا « دراکولا» فیلمی ترسناک و عاشقانه است که در سال ۱۹۹۲ به کارگردانی فرانسیسفورد کوپولا ساخته شده است.  
درنخسه اصلی فیلم «دراکولای برام استوکر» بازیگران برجسته ‌ای همچون گری الدمن درنقش کنت دراکولا، آنتونی هاپکینز درنقش پروفسور آبراهام ون هلسینگ، وینونا رایدر در نقش مینا هارکر و کیانو ریوز درنقش جاناتان هارکر ایفای نقش کرده اند.  
این فیلم در زمان فروشش یکی از رکوردداران بود و همچنان یکی از موفق ترین فیلمهای اقتباسی محسوب می شود. 
قصه فیلم «راکولای برام استوکر» در سال 1462 رخ می دهد. ماجرا از این قراراست که سلحشوری به نام «ولاد»، معروف به «دراکولا» (با بازی گری اولدمن) از نبرد با سپاهیان ترک باز می‌ گردد و می‌فهمد که همسرش، «الیزابتا» (با بازی وینا رایدر)، به تصور مرگ او خود کشی کرده است! بالاخره اینکه «دراکولا» ایمانش را از دست می دهد و به خون‌ آشام تبدیل می شود؛ از طرفی، جاناتان هارکر (با بازی کیانو ریوز) به ترانسیلوانی اعزام می ‌شود تا معامله املاکی در انگلستان را با او به پایان برساند که در این میان اتفاقات عجیبی رخ می دهد. 
 
داراکولای برام استوکر (نسخه جدید) 

آندره موسچیتی، کارگردان فیلم ترسناک «IT»، اثر اقتباس شده از رمانی نوشته استفان کینگ، در نسخه جدید فیلم «دراکولا»، قرار است علاوه بر کارگردانی با همکاری روی لی  تهیه کنندگی فیلم را نیز بر عهده داشته باشد. 
داستان «دارکولا»ی جدید در سال ۱۸۶۸ رخ می دهد، زمانی که «برام استوکر» ۲۱ ساله با موجودی شیطانی که دریک برج قدیمی گرفتارشده، ‌دیدارمی‌کند. 
گفته می شود ساخت نسخه جدید فیلم «دراکولا»  به زودی آغاز می شود و آنطور که پیش بینی شده در گیشه موفق خواهد بود و فروش بالایی خواهد داشت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
حسین فاضل آهنگ ساز مجموعه در کنار پروانه‌ها بادیباچه مطرح کرد؛

وقتی خواننده، ابیاتی را غلط ادا کند و تذکر نگیرد، یعنی در این موسیقی همه اجزای یک اثر، از سواد کافی برخوردار نیستند!

۱۰:۱۱  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۰
«سارا منجزی پور» در گفتگو با "دیباچه" مطرح کرد:

سریــال‌های شبکه نمایـــش خانگی با مردم رو راست‌تر هستند | برنـــامه «کلبه عمو پورنگ» کلی ممیزی دارد

۱۴:۲۵  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار