شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰  |  Saturday, 18 September 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۷۱۰۹
تاریخ انتشار : ۱۹ : ۱۱ - ۰۴ شهريور ۱۳۹۶
کارگردان فیلم «تایتانیک» ناراحتی‌اش از ستایش فمینیستی در فیلم «پتی جنکینز» عنوان کرد و «زن شگفت‌انگیز» را ناپسند دانست و نقش اصلی دایانا را پس‌رفتی برای زنان قلمداد کرد.

به گزارش دیباچه، جیمز کامرون کارگردان فیلم «تایتانیک» ناراحتی‌اش از ستایش فمینیستی در فیلم «پتی جنکینز» را عنوان کرد و «زن شگفت‌انگیز» را ناپسند دانست و نقش اصلی دایانا را پس‌رفتی برای زنان قلمداد کرد.


انتقاد «جیمز کامرون» از پس‌رفت زنان در «زن شگفت‌انگیز»

کامرون کارگردان برنده جایزه اسکار گفت:"تمام خودشیفتگی‌های در پس فیلم «زن شگفت‌انگیز» چیزی جز گمراهی نیست. شخصیت قهرمان این فیلم آیکونی غیرواقعیست و کارهایی را انجام می‌دهد که مردان هالیوودی قبلا انجام داده‌اند و دیگر قدیمی شده‌اند. من نمی‌گویم که از فیلم خوشم نیامده اما از نظر من این فیلم گامی به عقب است. «سارا کانر» در فیلم «ترمیناتور» زنی زیبا نبود. او قوی، محکم و استوار بود، ضجر کشیده بود، مادری نترس بود و ازینرو احترام مخاطبین را بدست آورد. و برای من مزیت‌ها و ارزش‌های شخصیت‌هایی همچون «سارا» کاملا آشکار است. منظورم این است که نیمی از مخاطبین زن هستند".

جیمز کامرون با بیان این موضوع می‌خواهد منظور خود را در این رابطه که چرا کارگردانان هالیوودی باید همچنین شغل بدی مانند قدرتمند بودن برای زنان بیان کند که توضیح دقیق دغدغه اصلی او که منظور اصلی‌اش حفظ کرامت واقعی زنان است سخت می‌نمود.

خانم پتی جنکینز خالق فیلم «زن شگفت‌انگیز» در پاسخ به سخنان جیمز کامرون، در حساب توییتری خود نوشت:"آقای کامرون احتمالا اهمیت «زن شگفت‌انگیز» را درک نمی‌کنند زیرا او یک مرد است".

منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
حسین فاضل آهنگ ساز مجموعه در کنار پروانه‌ها بادیباچه مطرح کرد؛

وقتی خواننده، ابیاتی را غلط ادا کند و تذکر نگیرد، یعنی در این موسیقی همه اجزای یک اثر، از سواد کافی برخوردار نیستند!

۱۰:۱۱  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۰
«سارا منجزی پور» در گفتگو با "دیباچه" مطرح کرد:

سریــال‌های شبکه نمایـــش خانگی با مردم رو راست‌تر هستند | برنـــامه «کلبه عمو پورنگ» کلی ممیزی دارد

۱۴:۲۵  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار