شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰  |  Saturday, 18 September 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۷۰۴۳
تاریخ انتشار : ۲۱ : ۱۱ - ۰۱ شهريور ۱۳۹۶
در شش ماه سال ۹۶ حدود ۳۰ فیلم اکران و مجموع میزان فروش آنها به رقمی معادل ۱۷۴ میلیارد و ۶۲۵ میلیون ۱۶۳ هزار تومان رسید. در ۱۲ ماهه‌ی سال ۹۵ حدود ۶۰ فیلم اکران شد و مجموع اکران ۶۰ فیلم به رقمی حدود ۱۵۶ میلیارد و ۸۹۹ میلیون و ۷ هزار تومان رسید.

به گزارش دیباچه، در سال 96 تاکنون حدود 30 فیلم اکران و مجموع میزان فروش این فیلم‌ها به رقمی معادل 174 میلیاردو 625 میلیون 163 هزار تومان رسید. این میزان فروش در حالی بدست آمد که فقط 6 ماه از سال گذشته است و نیمی از ظرفیت سینمای ایران برای اکران 30 فیلم دیگر همچنان باقی مانده است.

آمار فروش فیلم‌ها زمانی قابل توجه است که با سال 95 مقایسه شود. در سال 95 حدود 60 فیلم اکران شد و مجموع اکران 60 فیلم به رقمی حدود 156 میلیاردو 899 میلیون و 7 هزار تومان رسید.

فروش سینمای ایران نسبت به سال گذشته دو برابرشده است

در زمان مقایسه جز به جز فروش فیلم‌ها نیز تاکنون فیلم‌هایی که در صدر جدول فروش در سال 96 قرار دارند از همتایان خود در سال 95 بیشتر فروخته‌اند.

تاکنون فیلم نهنگ عنبر2 سلکشن رویا با بیش از 20 میلیارد تومان، گشت ارشاد 2 با بیش از 19 میلیارد تومان، خوب بد جلف با بیش از 16 میلیارد تومان، اکسیدان با بیش از 8 میلیارد تومان، ساعت 5 عصر با بیش از 7 میلیارد تومان به عنوان 5 فیلم ابتدای جدول فروش شناخته می‌شوند البته نباد فراموش کرد که اکران برخی از این فیلم‌ها همچون اکسیدان و ساعت 5 عصر همچنان ادامه دارد. فیلم‌های دیگر همچون ماجرای نیمروز و رگ خواب نیز هرکدام با بیش از 4 میلیارد تومان فروش در رده‌های بعدی قرار دارند.

مقایسه این آمار با سال 95 نشان می‌دهد که وضعیت در سال 96 بسیار بهتر بوده است. در سال 95 پرفروش‌ترین آمار فروش به فیلم فروشنده با رقمی بیش از 15 میلیارد تومان تعلق دارد و رتبه‌های دوم و سوم به من سالوادرو نیستم با 14 میلیارد و سلام بمئبی و 50 کیلو آلبالو هر کدام با 13 میلیارد تومان تعلق دارد و رتبه‌های چهارم و پنجم به فیلم‌های ابد و یک روز و بارکد هرکدام با 11 میلیارد تومان تعلق دارد.

با بررسی این آمار مشخص می‌شود که پرفروش‌ترین فیلم سال 95 یعنی فیلم فروشنده به اندازه سومین فیلم پرفروش سال 96 یعنی فیلم خوب بد جلف بلیت فروخته است.

در انتهای جدول نیز در سال 95 فیلم رفقای خوب با فروشی حدود 16 میلیون و 22 هزار تومان کمترین میزان فروش بلیت را داشته است. در سال 96 نیز تاکنون فیلم سینمایی قلب سفید قاصدک‌ها با فروشی حدود 84 هزار تومان در ردیف آخر قرار دارد.

بررسی این آمار نشان می‌دهد میزان استقبال مخاطبان در سال 96 بسیار بهتر از سال 95 است.

منبع: ایلنا
برچسب ها: دیباچه ، سینما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
حسین فاضل آهنگ ساز مجموعه در کنار پروانه‌ها بادیباچه مطرح کرد؛

وقتی خواننده، ابیاتی را غلط ادا کند و تذکر نگیرد، یعنی در این موسیقی همه اجزای یک اثر، از سواد کافی برخوردار نیستند!

۱۰:۱۱  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۰
«سارا منجزی پور» در گفتگو با "دیباچه" مطرح کرد:

سریــال‌های شبکه نمایـــش خانگی با مردم رو راست‌تر هستند | برنـــامه «کلبه عمو پورنگ» کلی ممیزی دارد

۱۴:۲۵  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار