چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰  |  Wednesday, 01 December 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۶۵۶۴
تاریخ انتشار : ۰۷ : ۱۷ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۶
گفتگو با بازیگر نمایش «بنگاه تئاترال»
ایرج راد هنرمند پیشکسوت عرصه تئاتر، تلویزیون و سینما که این روزها در نمایش «بنگاه تئاترال» به کارگردانی هادی مرزبان ایفای نقش می کند از اجرای نمایش نیمه تمام «در گوش سالمم زمزمه کن» آخرین اثر جعفر والی در پاییز خبر داد.

نمایش «در گوش سالمم زمزمه کن» آخرین اثر نمایشی زنده یاد جعفر والی با بازی ایرج راد و هرمز هدایت است که با فوت این هنرمند پیشکسوت به اجرا نرسید و نیمه کاره ماند.

ایرج راد که پیشتر در گفتگویی با دیباچه از اجرای نمایش «در گوش سالمم زمزمه کن» خبر داده بود درباره این اثر و چگونگی اجرای آن به خبرنگار تئاتر دیباچه گفت: تمرینات نمایش «در گوش سالمم زمزمه کن» به پایان رسیده و آماده اجراست و پس از هماهنگی ها و مشخص شدن سالن آن را به اتفاق هرمز هدایت و علی بی غم به روی صحنه خواهیم برد.

ایرج راد پاییز امسال کار نیمه تمام جعفر والی را تمام می کند

ایرج راد پاییز امسال کار نیمه تمام جعفر والی را تمام می کند

این هنرمند افزود: هدف ما این است که نمایش را در سالگرد فوت زنده یاد جعفر والی که 27 آذرماه است به روی صحنه ببریم و اجرای آن را تا یک ماه بعد که حدودآ مصادف با تولد اوست، ادامه دهیم.

ایرج راد که این روزها در نمایش «بنگاه تئاترال» نوشته علی نصیریان به کارگردانی هادی مرزبان ایفای نقش می کند، درباره راز ماندگاری نمایشنامه این اثر که سالها پیش نوشته شده است، گفت: برای خودم هم مسئله بود که آیا نمایشنامه ای که 42 سال پیش نوشته شده می تواند با مخاطب ارتباط برقرار کند یا خیر! که خوشبختانه این اتفاق افتاد و به نظرم انسجام قصه و وجود تکنیک های نمایش های ایرانی باعث شد مخاطب از آن استقبال کند.

ایرج راد بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد کارگردانی تئاتر از دانشگاه کاردیف ولز است و از شورای ارزشیابی هنرمندان کشور عنوان درجه یک هنری دریافت کرده است. این هنرمند که به مدت 15 سال پیاپی مدیرعامل خانه تئاتر بود تاکنون در نمایش هایی چون «آی با کلاه آی بی کلاه» به کارگردانی علی نصیریان، «مروارید» به کارگردانی اکبر زنجان پور، «رویاهای رام نشده» به کارگردانی سیاوش طهمورث، «بازرس» به کارگردانی عزت الله انتظامی بازی کرده و چند اثر نمایشی را کارگردانی کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با "آرش آصفی" بازیگر سینما و تلویزیون

« سرجوخه » در تلویزیون تابوشکنی کرد | پرداخت به شخصیت‌های امنیتی در تولیدات نمایشی کم رنگ است

۱۳:۱۰  -  ۰۹ آذر ۱۴۰۰
سوال و جواب دیباچه با بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون

«شیوا خنیاگر»: با گذشت سال ها، سوژه‌ها به سمت تکرار رفتند و اصالت خود را از دست دادند!

۱۴:۰۳  -  ۰۷ آذر ۱۴۰۰
گپ خودمانی «دیباچه» با علی مشهدی درباره سریال‌های طنزی که روزگاری «خیابان خالی کن» بودند

بازیگران مطرح ِحوزه طنز ، به خاطر متن و قصه خوب سریالها ،درخشیدند/مجری «سریالیست» ایرادهایی ازسریالم گرفت که منطقی نبود/ذره ای تلویزیون ما را درک کند

۱۱:۵۸  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
بازیگر فیلم سینمایی «منصور» در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

محسن قصابیان: «منصور» عِرق ملی وامید را در جامعه بسط می‌دهد

۱۰:۳۷  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
گفت و گو « دیباچه » با اسفندیار قره باغی ،خواننده پیشکسوتی که به صدای انقلاب مشهور است

معاونت هنری وزیر، پیشنهاد پست اداره کل موسیقی را به من داد | اولین کاری که می کنم، جلوی برگزاری کنســـرت ها را می گیرم؛زیرا همه آن ها پلی بک است!

۱۶:۴۵  -  ۲۹ آبان ۱۴۰۰
گلایه‌های بازیگر سریال"داستان یک شهر" و فیلم سینمایی"سجاده آتش" در گفتگو با پایگاه خبری دیباچه

ایرانمنش : مسئولان کشورمان برای مقابله با تهاجم فرهنگی فقط  شعار می‌دهند | دست‌اندرکاران  تولید برنامه‌های تلویزیونی محدود به افرادی خاص شده‌!

۱۳:۱۳  -  ۰۱ آذر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها