سه‌شنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۱  |  Tuesday, 24 May 2022

دیباچه

کد خبر: ۴۶۴۰۸
تاریخ انتشار : ۵۹ : ۱۴ - ۰۷ مرداد ۱۳۹۶
در نشست خبری ششمین جشنواره بین المللی فیلم شهر عنوان شد
دبیر ششمین جشنواره بین المللی فیلم شهر در نشست خبری این جشنواره عنوان کرد که آثار خارجی جشنواره هیچ گونه ممیزی ندارد.

 به گزارش دیباچه،  امروز  شنبه هفتم مرداد 96 نشست خبری ششمین جشنواره بین المللی فیلم شهر با حضور علی احمدی دبیر جشنواره در پردیس سینمایی ملت با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

در ابتدای این نشست علی احمدی دبیر جشنواره گفت: جشنواره فیلم شهر، در سال های گذشته در زمان های مختلف برگزار می شد و در دوره پنجم خواستیم این جشنواره در هفته اول اردیبهشت ماه برگزار شود که در این زمان جشنواره فیلم فجر برگزار می شد و به همین دلیل تاریخ جشنواره تغییر کرد.


وی ادامه داد: امیدوارم که این جشنواره نیز یک تقویم داشته باشد و از نظر ما بهترین زمان برگزاری این جشنواره اردیبهشت ماه می باشد .
دبیر جشنواره توضیح داد: درباره هزینه جشنواره فیلم شهر نیز باید بگویم تمام هزینه برگزاری این جشنواره از طریق فروش بلیت در سینما تامین می شود و از بودجه سازمانی و دولتی استفاده نمی کنیم. در واقع پردیس ملت محل کسب درآمد موسسه تصویر شهر است و از طریق آن جشنواره، تولید فیلم و تجهیز سالن ایوان شمس تامین شده است و این باعث افتخار ما است که از طریق درآمد سینما برای بدنه  سینما هزینه شده است.

ورود برای همگان آزاد است /آثار خارجی بدون ممیزی


احمدی با اشاره به برگزاری بزرگداشت و نکوداشت در جشنواره فیلم شهرنیز ، افزود: در مراسم افتتاحیه بزرگداشت فاطمه معتمدآریا و نکوداشت زنده یاد حبیب الله کاسه ساز و در مراسم اختتامیه نیز بزرگداشت ژاله علو و محمود کلاری برگزار می شود.


وی اظهار کرد: رونمایی از آژانس فیلم تهران در طول برگزاری این جشنواره انجام می شود. همچنین از دیگر برنامه های جنبی جشنواره می توان به رونمایی ۲ گالری در پردیس سینمایی ملت اشاره کرد که شامل اقلام تبلیعاتی و ۵۰ فریم عکس فیلم از نمای شهری است.
دبیر جشنواره توضیح داد: بعد از اتفاقات تروریستی تهران یک بخش شهر امن را در جشنواره ایجاد کردیم که نگاه ویژه به اتفاقات منطقه دارد. تاکید می کنم که نمایش فیلم ها برای علاقمندان رایگان است و اگر فیلمی با استقبال همراه بود سانس ویژه برای آن در نظر گرفته می شود.
احمدی عنوان کرد: رویکرد ما در موسسه تصویر شهر خدمت به بدنه سینمای ایران است اما در مورد جشنواره فیلم شهر باید بگویم که به فیلمی توجه می کنیم که تنها محدود به شهر تهران نیست. البته این را هم می دانیم که هنوز صد در صد به یک جشنواره شهری تبدیل نشده است.
وی در خصوص هیئات انتخاب جشنواره گفت: هیئات انتخاب کاملا مستقل بود و هیچ نظر شخصی در آن دخیل نبود حتب خود من از دو سه فیلم خوشم می آمد که اصلا در اسامی نهایی فیلم ها آن را مشاهده نکردم. مثلا یک فیلمی  مانند «سد معبر» یک فیلم اعتراضی است که ما با افتخار از آن استقبال کردیم.

وی در خصوص ممیزی بخش بین الملل نیز عنوان کرد که: هیچ فیلمی دچار ممیزی نشده است و ما سعی کرده ایم که در انتخاب هابا فیلم هایی  را انتخاب کنیم که هم سو با ارزش هایمان باشد.


دبیر جشنواره فیلم شهر ضمن اظهار امیدواری از اینکه با تغیرات شهرداری، این جشنواره دستخوش تغییرات و دچار لطمه نشود، گفت: البته تصور نمی کنم که یک چنین اتفاقی رخ دهد.


در پایان این مراسم، پوستر این جشنواره که توسط طاها ذاکر طراحی شده است به کمک علی احمدی دبیر جشنواره و خبرنگار روزنامه اطلاعات به دلیل نزدیک بودن به روز خبرنگار رونمایی شد .

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با "علی توکل نیا " کارگردان فیلم سینمایی "چندمیگیری گریه کنی۲"

اعتقادی به انتقال پیام به واسطه ساخت آثار نمایشی ندارم / " چند میگیری گریه کنی ۲" کمدی‌تر و شیرین‌تر از فصل اول آن است!

۱۳:۱۹  -  ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱
احمد کاوری کارگردان و بازیگر تلویزیون در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

محسن برمهانی، انتخاب شایسته‌ای برای سمت معاونت سیما است / امیدوارم بحران مخاطب رسانه ملی برطرف شود

۱۳:۳۷  -  ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱
گفت و گو دیباچه با « مجتبی فلاحی » بازیگر سریال «حکم رشد»

« حکم رشد » بیشترین بازدید را در « تلوبیون» داشته ، این نشان‌ از قصه جذاب و بازی قابل قبول نقش آفرینان دارد!

۱۳:۵۶  -  ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
حجت الاسلام شهاب مرادی در گفت و گو اختصاصی با دیباچه مطرح کرد

استاد " فاطمی نیا "نسخه دوم کسی نبود

۱۲:۰۱  -  ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱
گفت و گو اختصاصی «دیباچه» با "سعید عمرانی" معاون قضایی دادستان کل کشور

هرموضوعی که عفت عمومی را جریحه دار کند، دادستان با قاطعیت وبدون شکایت شکات به آن ورود خواهد کرد

۱۵:۴۶  -  ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها