چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱  |  Wednesday, 25 May 2022

دیباچه

کد خبر: ۴۶۳۶۳
تاریخ انتشار : ۳۲ : ۱۰ - ۰۵ مرداد ۱۳۹۶
نویسنده سریال «سفر در خانه» با اشاره به کمدی هایی که براساس ادا و اطوار و بعضی دیالوگ‌های توهین‌آمیز پیش می روند، بیان کرد که اگر قصه درست باشد نیازی به ادا و اطوار نیست.

به گزارش دیباچه، علی مسعودی نویسنده سریال «سفر در خانه» که این روزها برای پخش از شبکه نسیم در حال تصویربرداری است درباره این اثر گفت: سریال «سفر در خانه» قصه آقا کریم پدر خانواده است که پس از ۳۰ سال می خواهد خانواده اش را به مشهد ببرد.

وی درباره این سریال و ویژگی های آن بیان کرد: این سریال شبیه کارهای قبلی من است و شما می توانید ما به ازای واقعی آدم ها را در قصه ببیند. به طور مثال سریال «سه در چهار» که ۱۰ سال پیش پخش شد هنوز وقتی خیلی ها آن را می بینند پیام می دهند که آن را دوست دارند و داستان این سریال را هم سعی کردم نزدیک به «سه در چهار» باشد.

«سفر در خانه» ادا و اطوار و تکرار و تحقیر ندارد

مسعودی درباره همکاری خود با کارگردان این سریال عنوان کرد: بهمن گودرزی داستان را دوست دارد و به همین دلیل چیزی از آن حذف نمی کند. یکی از مشکلات من با بعضی پروژه ها این بود که کارگردان یا بازیگر متن مرا حذف می کردند و تغییر می دادند و این باعث می شد کارهایم خوب نشود ولی در این کار بهمن گودرزی ممکن است به متن اضافه کند اما چیزی از آن کم نمی کند.

این بازیگر و کمدین درباره فیلمنامه این سریال اظهار کرد: ۱۵ قسمت کامل از فیلمنامه سریال نوشته شده و ۲ قسمت هنوز باقی مانده است.

وی در واکنش به اینکه بیشتر کمدی ها از ادا و اطوارها و تکرار ها و تحقیرها بهره می گیرند درباره قصه سریال و نوع کمدی آن نیز توضیح داد: من قصه ای را روایت می کنم که به تنهایی جذاب است. وقتی قصه درست باشد نیازی نیست که بخواهید ادا و اطوار دربیاورید. همچنین تاکید داشتم در این سریال توهین نشود به طور مثال پدر با گفتن «خفه شو» و ضایع کردن بچه اش نخواهد باعث خنده شود. درواقع من هیچ جا در فیلمنامه توهین ننوشتم چراکه قصه پر از موقعیت است.

مسعودی که خودش در این مجموعه بازی می کند، در پایان گفت: شخصیت من از انتهای قسمت هفتم به داستان وارد می شود. داستان این سریال به این ترتیب است که این خانواده از قسمت ۶ به سوادکوه می روند تا قسمت ۱۱ و از قسمت های بعد تا ۱۶ به مشهد می روند.

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها به « دیباچه » پاسخ داد

چه کسانی مشمول دریافت یارانه معیشتی هستند؟ / زوج‌های جوان چگونه به جمع یارانه بگیران بپیوندند؟

۱۶:۵۶  -  ۰۴ خرداد ۱۴۰۱
فرزاد اژدری، کارگردان و تهیه‌کننده سینما در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم‌های کودک و نوجوان مخاطب سنجی نمی‌شوند / هرسال سلیقه مخاطب تغییر می‌کند

۱۴:۴۶  -  ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
گفت و گو دیباچه با "علی توکل نیا " کارگردان فیلم سینمایی "چندمیگیری گریه کنی۲"

اعتقادی به انتقال پیام به واسطه ساخت آثار نمایشی ندارم / " چند میگیری گریه کنی ۲" کمدی‌تر و شیرین‌تر از فصل اول آن است!

۱۳:۱۹  -  ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱
احمد کاوری کارگردان و بازیگر تلویزیون در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

محسن برمهانی، انتخاب شایسته‌ای برای سمت معاونت سیما است / امیدوارم بحران مخاطب رسانه ملی برطرف شود

۱۳:۳۷  -  ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱
گفت و گو دیباچه با « مجتبی فلاحی » بازیگر سریال «حکم رشد»

« حکم رشد » بیشترین بازدید را در « تلوبیون» داشته ، این نشان‌ از قصه جذاب و بازی قابل قبول نقش آفرینان دارد!

۱۳:۵۶  -  ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها