يکشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۹  |  Sunday, 25 October 2020

دیباچه

کد خبر: ۴۶۱۲۹
تاریخ انتشار : ۵۴ : ۱۵ - ۲۷ تير ۱۳۹۶
مدیر مرکز هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران اعلام کرد زمان برگزاری جشنواره تئاتر شهر به دلیل همزمانی با ماه های محرم و صفر، تغییر و به پایان آذرماه یا اوایل دی ماه موکول شد.

به گزارش دیباچه شهرام کرمی مدیر مرکز هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران درباره وضعیت برگزاری ششمین دوره جشنواره تئاتر شهر که همه سال در شهریورماه برگزار می شد، گفت: ۵ دوره پیشین جشنواره تئاتر شهر در شهریورماه برگزار شد ولی در دوره ششم و به دلیل اینکه در آستانه ماه های محرم و صفر قرار داریم و در عین حال تراکم برگزاری جشنواره های تئاتر نظیر جشنواره استانی، آیینی و سنتی و تئاتر خیابان مریوان زیاد است، برگزاری این دوره را به اواخر آذرماه یا اوایل دی ماه موکول کردیم.

زمان جشنواره تئاتر شهر تغییر کرد

وی اظهار کرد: تا پایان ماه جاری فراخوان ششمین دوره جشنواره تئاتر شهر نیز منتشر می شود.

کرمی درباره اینکه آیا سال ۹۷ زمان برگزاری جشنواره تئاتر شهر در شهریورماه خواهد بود یا نه، یادآور شد: به دلیل اینکه طی چند دوره آینده نیز تاریخ برگزاری جشنواره مصادف با ماه های محرم و صفر خواهد بود، جشنواره تئاتر شهر چند دوره در اواخر پاییز یا اوایل زمستان، یعنی پیش از برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر شهر برگزار خواهد شد.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران تأکید کرد: با توجه به ایام مذهبی و به دلیل احترام به ایام سوگواری ماه های محرم و صفر، طبیعی است که تاریخ برگزاری جشنواره تئاتر شهر تغییر کند ولی بعد از چند دوره مجددا در شهریورماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: اگر قرار بود زمان برگزاری جشنواره تئاتر شهر را به ابتدای فصل تابستان موکول کنیم، با کمبود زمان مواجه می شدیم از این رو در اواخر پاییز یا اوایل زمستان این جشنواره را برگزار خواهیم کرد. این اتفاق برای جشنواره تئاتر کودک و نوجوان هم رخ داد و به دلیل همزمانی با ماه های محرم و صفر، چند دوره زمان برگزاری آن تغییر کرد.

برچسب ها: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده