پنجشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹  |  Thursday, 22 October 2020

دیباچه

کد خبر: ۴۶۰۵۱
تاریخ انتشار : ۰۸ : ۱۶ - ۲۵ تير ۱۳۹۶
گپی کوتاه با رئیس جشن خانه سینمای امسال
هارون یشایایی تهیه کننده آثاری چون «ناخدا خورشید»، «اجاره نشین ها» و «در مسیر تندباد» که به عنوان رئیس جشن خانه سینمای امسال انتخاب شده منتظر جلسه ای است که روز سه شنبه برگزار می شود تا در آن به صورت دقیق تر به جشن امسال بپردازد.

هارون یشایایی، تهیه کننده سینما که تولید آثاری چون «ناخدا خورشید»، «اجاره نشین ها» و «در مسیر تندباد» را در کارنامه خود دارد به عنوان رئیس نوزدهمین جشن خانه سینما انتخاب شد.

هارون یشایایی درباره سیاست ها و برنامه های جشن امسال به خبرنگار سینمایی دیباچه گفت: روز شنبه 24 تیرماه سمت ریاست نوزدهمین جشن خانه سینما به من ابلاغ شده و زمان زیادی نگذشته که بتوانم درباره سیاست ها و روند جشن امسال توضیحاتی بدهم؛ اما در جلسه ای که روز سه شنبه 27 تیرماه برگزار خواهد شد درباره این موضوعات صحبت خواهد شد.

هارون یشایایی: جلسه روز سه شنبه جزئیات را مشخص خواهد کرد

هارون یشایایی گفت: البته در جلسات برگزار شده طی هفته های گذشته درباره برنامه ها و چگونگی برگزاری جشن صحبت هایی شده است.

جشن خانه سینما یکی از رویدادهای مهم سینمایی ایران است که در آن آثار اکران شده در طول سال توسط هنرمندان مورد بررسی و داوری قرار می گیرند تا به این ترتیب فیلم برتر سال مشخص شود.

یکی از تفاوت های جشن خانه سینما با دیگر رویدادهای سینمایی شیوه داوری آن است. در جشن خانه سینما هر صنف حداقل 11 نفر را به عنوان هیئت داوران انتخاب می کند. داوران، تمام فیلمهای اکران شده طی سال را ارزیابی و تحلیل می کنند و در نهایت 5 فیلم را به عنوان نامزدهای اصلی معرفی می کنند و برنده اصلی از میان آنها انتخاب می شوند.

گفتنی است قرار است در جشن امسال داوری ها به صورت آکادمی انجام شود که باید دید این اتفاق چه تغییراتی در چگونگی روند و اجرای این رویداد به وجود خواهد آورد.

هارون یشایایی که امسال ریاست جشن را به عهده دارد متولد سوم شهریور 1314 در محله اودلاجان تهران و فارغ التحصیل فلسفه و علوم اجتماعی از دانشگاه تهران است و شرکت پخشیران را تاسیس کرده و تهیه کننده سینماست.

نوزدهمین جشن خانه سینما به دبیری تورج منصوری، همزمان با روز ملی سینما 21 شهریورماه برگزار خواهد شد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده