سه‌شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۹  |  Tuesday, 27 October 2020

دیباچه

کد خبر: ۴۶۰۰۰
تاریخ انتشار : ۵۷ : ۱۴ - ۲۴ تير ۱۳۹۶
پدر گریم سینمای ایران در گفتگو با دیباچه
بیژن محتشم، گریمور پیشکسوت که در سال 1341 پا به عرصه سینما گذاشته از دلایل کم کاری و دغدغه هایش گفت.

بیژن محتشم، قدیمی ترین گریمور سینمای ایران است که کارنامه پر و پیمانی در این عرصه دارد و طی این سالها با کارگردان های مطرحی همکاری کرده، مدتی است در سینما حضور ندارد و نامش در تیترآز آثار سینمایی دیده نمی شود.

این هنرمند درباره وضعیت سلامتی اش به خبرنگار سینمایی دیباچه گفت: خوشبختانه در شرایط جسمی و روحی خوبی به سر می برم و مشکل خاصی از این لحاظ ندارم.

بیژن محتشم: کم کاری ام در سینما یک تصمیم خودخواسته است!

بیژن محتشم درباره دلایل کمر کاری اش در سینما گفت: فضای فعلی سینما را دوست ندارم و بنا به دلایلی ترجیح می دهم به گونه های دیگری دراین عرصه حضور داشته باشم.

بیژن محتشم افزود: مدتی است بیشتر زمانم را صرف آموزش و تدریس در آموزشگاه می کنم و به تربیت شاگردانم در عرصه گریم مشغولم؛ به اضافه اینکه یکی از اعضای آکادمی خانه سینما هستم و در انجمن مدیران آموزشگاه های سینمایی نیز حضور دارم.

بیژن محتشم، یکی از پیشکسوتان عرصه سینماست و سابقه فعالیتش به سال 1341 می رسد. او که از سال 1352 به تدریس در دانشگاه مشغول است تا کنون در بیش از 25 فیلم سینمایی به عنوان گریمور و طراح گریم حضور داشته است.

گفتنی است، بیژن محتشم در فیلم «سیاره میمون‌ها» به کارگردانی فرانکلین جی شافتر با بازی چارلتون هستون، رودی مکداوال و مائوری ایورانس، کیم هانتر، جیمز وایت مور، دستیار «جان چمبرز» بوده است؛ اثری که توانست در سال 1968 اسکار بهترین چهره پردازی را از آن خود کند.

«مسافران دره انار»، «دندون طلا»، «من زمین را دوست دارم»، «معجزه خنده»، «همسر دلخواه من»، «هرچی تو بخوای» و «گیس بریده» و «سارای» برخی از فیلمهایی هستند که محتشم طراحی گریم آنها را به عهده داشته است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده