شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳  |  Saturday, 20 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۴۵۶۳۵
تاریخ انتشار : ۵۰ : ۱۶ - ۱۲ تير ۱۳۹۶
کارگردان فیلم سینمایی «زندگی شیرین» در گفتگو با دیباچه
مصطفی یوسفی که پیش از این در عرصه فیلم کوتاه فعال بود این روزها در حال تولید نخستین اثر سینمایی اش است؛ این کارگردان که خود تهیه کنندگی اثرش را به عهده دارد از چگونگی تولید فیلمش گفت.

مصطفی یوسفی یکی از کارگردان های عرصه سینماست که سالها فیلم کوتاه ساخته و در چند جشنواره خارجی و داخلی حضور داشته است، او که به تازگی ساخت نخستین اثر سینمایی بلندش «زندگی شیرین» را آغاز کرده، درباره فیلمنامه اثرش به خبرنگار سینمایی دیباچه گفت: فیلمنامه «دنیای شیرین» درباره خانواده است و به ارتباط آدمهای امروز می پردازد؛ موضوعی که سالها دغدغه ام بوده است.

مصطفی یوسفی: تهیه کنندگان حمایتم نکردند!/ سرمایه ام به اندازه بودجه فیلمی کوتاه بود!

یوسفی افزود: قصه فیلم «زندگی شیرین»، درباره اعضای خانواده ای است که گذشته خوبی ندارند و پس از آنکه دور هم جمع می شوند باز هم نمی توانند در کنار هم زندگی کنند. البته ما در فیلم نگاهی امیدوارانه داریم و تلاشمان این است که اثری امروزی را به مخاطب عرضه کنیم.

مصطفی یوسفی در پاسخ به این سوال که تجربه فعالیت در عرصه فیلم کوتاه چقدر می تواند به یک کارگردان فیلم اولی کمک کند، گفت: ساخت فیلم کوتاه نه تنها اصول فیلمسازی و شیوه درست کارگردانی را به فیلم ساز می آموزد، بلکه باعث ایجاد ارتباطات موثر با حرفه ای های سینما می شود.

مصطفی یوسفی که خود تهیه کنندگی فیلمش را به عهده دارد درباره دلیل ورودش به عرصه تهیه کنندگی گفت: متأسفانه در سینمای ما تهیه کنندگان هیچ حمایتی از فیلمسازان جوان نمی کنند و حتی کیفیت بالای فیلمنامه نیز نمی تواند تأثیری در نظر آنها داشته باشد، مگر اینکه در این میان معرف وجود داشته باشد یا پای واسطه ای در میان باشد.

یوسفی ادامه داد: برای تهیه کنندگی فیلمم سرمایه زیادی نداشتم و اغراق نیست اگر بگویم در ابتدای تولید، بودجه ما به اندازه تولید فیلمی کوتاه بود که همیاری عوامل فیلمم باعث شد این مشکل رفت شود زیرا خیلی از آنها دستمزد نخواستند و برخی دیگر با مبلغی ناچیز حاضر به همکاری شدند که از آنها تشکر می کنم.

مصطفی یوسفی درباره روند تولید فیلمش گفت: در روز دوم تولید هستیم و فعلا در تهران به سر می بریم و لوکیشنمان حوالی میدان هفت تیر و خانه هنرمندان است و پس از آن به بندر انزلی خواهیم رفت تا ادامه فیلم را آنجا فیلمبرداری کنیم.

محمد حسين صفری، مهری ال اقا و جواد پورزند در «زندگی شیرین» بازی می کنند و اميد مهدوی مدیر تصویربرداری این پروژه است و علیرضا عباسقلی صدابردار آن است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳
ملی پوش ریکرو ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

حضور در المپیک رویای هر ورزشکاری است/مطمئن بودم سهمیه می‌گیرم

۱۷:۵۶  -  ۲۱ تير ۱۴۰۳
پربازدیدها
آخرین اخبار