شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹  |  Saturday, 27 February 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۵۲۹
تاریخ انتشار : ۴۸ : ۱۱ - ۱۳ بهمن ۱۳۹۴
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سازمان سینمایی که با مشارکت یکدیگر در حال برگزاری هفته فیلم ایران همزمان با دهه فجر در پاریس هستند سه فیلم که تنها یکی از آنها مربوط به انقلاب اسلامی است را در فرانسه اکران می‌کنند.دیباچه:


همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی و در ادامه سلسله برنامه‌های «هفته فرهنگی ایران در پاریس»، 11 بهمن، سینما بالزاک شانزه‌لیزه در پاریس، میزبان افتتاحیه هفته فیلم ایران بود.


دیباچه-در دنیای تو ساعت چند است؟2


بنابر اعلام روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در مراسم افتتاحیه این هفته فیلم، آلن برونه، کارگردان فرانسوی و کارشناس سینمای ایران، تاریخچه‌ای از سیر تحولات و موفقیت‌های سینمای ایران در عرصه بین‌المللی را برای حاضرین تشریح کرد و با اشاره به سینماگران و کارگردانان برجسته ایرانی، فهرستی از بهترین فیلم‌های شاخص تاریخ سینمای ایران را نام برد.


پس از اتمام این سخنرانی قطعاتی از تصنیف‌های زیبای موسیقی سنتی ایران توسط مصطفی مداحی، هنرمند کشورمان اجرا شد.


سپس با اعلام فهرست و جدول زمانی نمایش فیلم‌های هفته فیلم ایران در پاریس، در شب نخست، فیلم «من» به نویسندگی و کارگردانی سهیل بیرقی و از جمله فیلم‌های سی‌وچهارمین جشنواره بین‌الملی فیلم فجر به نمایش گذاشته شد که در این فیلم بازیگرانی همچون لیلا حاتمی، امیر جدیدی، مانی حقیقی و بهنوش بختیاری، نقش‌آفرینی کرده‌اند.


به نقل از فارس در طی برگزاری هفته فیلم ایران در پاریس، فیلم‌های همچون «ایستاده در غبار» ساخته محمدحسین مهدویان و «در دنیای تو ساعت چند است» ساخته سفیه یزدانیان، به نمایش در خواهند آمد.


دیباچه- ایستاده در غبار


بنا بر اعلام این خبر، این هفته فیلم در قالب برگزاری «هفته فرهنگی ایران در پاریس» که از تاریخ هشتم تا 15 بهمن در پاریس و با مشارکت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال اجراست، برگزار می‌شود.


 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹